OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Letná prestávka sa pomaly blíži. Prinášame vám prehľad zo všetkých víkendových zápasov.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

24. kolo:

Slaská – Voznica 4:2 (2:1)

GÓLY: 4. Lalo, 45. Hric, 61. Gašparík, 66. J. Vanko – 41. Blaho, 54. Mihálik

ROZHODOVAL: Valo, 60 divákov

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Lalo, Mališ (70. Göth), Masarovič, Hric, J. Vanko, Gašparík, Mikula (11. Vittek), Heško (89. Ferko), Mokroš (79. Topoľan)

VOZNICA: Pavol – Blaho, Mlynárik, Beňovský, Š. Kliman (32. J. Brodziansky), Blaho (73. ČK), P. Brodziansky, Vančo, Sartoris, Mihálik (55. Haraba), Beňovský

V Slaskej sa hral dôležitý zápas o záchranu, v ktorom dominovala pred futbalovou krásou bojovnosť. Domáci sa ujali vedenia už v 4. min., keď skóre otváral Lalo. Potom prebrali iniciatívu hostia, ktorým sa po peknej strele z priameho kopu podarilo vyrovnať. Slaská dokázala odpovedať gólom do šatne a polčas tak vyhrala 2:1. V druhom dejstve mali navrch domáci. Voznica síce vyrovnala po štandardke, ale domáci následne dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu a pripísali si dôležité tri body.

PETER HRIC

Lad. Vieska – Bzenica 4:1 (0:0)

GÓLY: 47. Macejko, 51. Lepšík, 56. Hanus, 66. Dobrota – 59. Erhardt

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Osika, T. Hudec, Macejko, Hanus, Husár (46. Horváth), Dobrota, Baláž, Lepšík, Gajdoš, Debnár

BZENICA: Jančok – Rybár (67. M. Považan), Meliš (79. J. Považan), A. Kliman, Leba, Cvejkuš, Horváth, Erhardt, Demko (71. Krištof), Laurov

V prvom polčase sa hral rýchly a zaujímavý futbal, ktorému chýbali len góly. Domáci mali mierne navrch, ale svoje príležitosti nedotiahli. V prvom dejstve sa mohli presadiť aj hostia, no krásne zakončenia Cvejkuša a Laurova Číž bravúrne chytil. V druhom polčase domáci svoju prevahu prejavili aj gólovo. V 47. min. skóroval hlavou Macejko a o štyri minúty po peknej prihrávke Gajdoša Lepšík – 2:0. V 56. min. to už bolo 3:0, keď Lepšík nádhernou prihrávkou našiel Hanusa. Hosťom sa síce z ojedinelej šance podarilo znížiť, no posledné slovo mali domáci. Dobrota najskôr svoju šancu zahodil, no potom uzavrel skóre na 4:1. Domáci zvíťazili zaslúžene.

JÁN BARNIAK

Brehy – Kremnica 3:0 (0:0)

GÓLY: 69. Gorbov, 90. Havran, 90. Barniak

ROZHODOVAL: Truban, 30 divákov

BREHY: Kosec (46. Predmeský) – Vozár, Tužinský (80. Trenčan), Holý, Šlavka, Baranec, Šalka (81. Gaži), Havran, Barniak, Predajniansky, Uškrt (62. Gorbov)

KREMNICA: Lachký (71. Koka) – Tokár, Kapšo, Netolický, Žiarny, Kuzma, Hovorič, Wollner, Ondrejka, Trokšiar, Chrien

V zápase mužstiev zo stredu tabuľky si domáce Brehy vypracovali veľa šancí, no ani jednu nepremenili. Hostia z Kremnice si šance nevytvorili, a tak polčas skončil bezgólovo 0:0. V druhom dejstve domáci vystupňovali tempo. Gólu sa dočkali v 69. min., keď náhradný brankár Predmeský ďaleko vykopol loptu, ktorú sledoval striedajúci Gorbov a hlavou prekvapil brankára hostí. Domáci tlačili, ale nepresadzovali sa strelecky. Až prišla posledná minútka, v ktorej strelili dva góly. Najprv priamy kop zahrával Vozár a odrazenú loptu hlavou do bránky usmernil Havran. Približne o pol minúty prihrávku Havrana zužitkoval na tretí gól Barniak. Hostia sa snažili hrať na protiútoky, no ani jeden nepremenili.

JOZEF BAKOŠ

Tek. Breznica – Hod.-Hámre 2:3 (1:3)

GÓLY: 20. Kruľák, 56. Říha (11m) – 13., 29., M. Frim, 17. Kapusta

ROZHODOVAL: Barboriak ,53 divákov

TEK. BREZNICA: Homola – Daniš, Guláš, Říha, Forgáč, Juristý (90. Šebo), Bicka, Kruľák, Píry, Mikuška (46. Ľ. Lauko), Galbavý (82. A. Lauko)

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Ološtiak, Kramár, Šopa, Kašiar, Kapusta, Búry (48. Vozár - 90. Valenta), Frim, Pleško, Listofer, J. Frím (86. P. Danko)

V zápase, v ktorom boli domáci lepším tímom, vyťažili hostia z minima maximum. Hostia odskočili domácim po chybách až na rozdiel troch gólov. Aj keď hostí domáci k svojej bránke prakticky nepustili, zo svojho tlaku sa im podarilo iba znížiť stav na 2:3.

MICHAL HOMOLA

Horné Hámre – Banská Štiavnica 5:4 (5:2)

GÓLY: 14. (11m), 40. R. Repiský, 27., 36. Černák, 44. Sovčík (11m) – 3., 49., 71. Kminiak, 26. vlastný

ROZHODOVAL: Osvald, 50 divákov

H. HÁMRE: Siekela – Arvaj, Zelovič, Sitarčík, Lipjanský, Majsniar, Ježko, J. Repiský, Šovčík (65. Laurov), R. Repiský, Černák

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Necpal, Chmelina, Barák, Beňadik, Kminiak, Ferenčík, Kušion, Roško, Číž (37. Neuschl), Hanzlík (80. Nedorosčík)

V Horných Hámroch sa hral pre divácke oko atraktívny zápas. Domáce mužstvo čelilo kvalitnému súperovi. Domáci boli v koncovke efektívnejší a preto zvíťazili. Po dlhšom čase predviedli dobrý výkon aj rozhodcovia.

MILAN MOKRÝ

Veľká Lehota – Hliník nad Hr. 2:2 (2:1)

GÓLY: 28. Jenis, 43. T. Viglaský – 14. Dekiš, 82. Kukučka

ROZHODOVAL: Katina , 150 divákov

V. LEHOTA: Boroš – M. Víglaský, P. Kocian (60. Cibiri), J. Kocian. A. Viglaský, Vozár, Ovčačík, Jenis, T. Viglaský, M. Kocián, Országh

HLINÍK: Kúšik – Krčmárik, Polc (73. Ziman), Bosák, Mánik, Mališ, Dekiš, Deneš, Kukučka, Mališ, Brašeň (55. Minyu)

V prvom polčase boli domáci hosťom vyrovnaným súperom, dostali sa aj do vedenia. V druhom dejstve však súperovi nestačili kondične a hostia v 82. min. vyrovnali.

FRANTIŠEK ČÍK

Horná Ves – Lutila 4:0 (2:0)

GÓLY: 13., 26., 58. T. Neuschl, 82. Karakačanov

ROZHODOVAL: Maslen, 100 divákov

H. VES: Mikula – E. Urgela, T. Neuschl, Považan, Tichý, B. Neuschl (54. V. Širáň - 81. P. Širáň), Hric, Haluška, Kubík (76. Kapusta), Pobežka, Karakačanov

LUTILA: Vittek – Karásek (75. T. Krnčok), Poliak, Spodniak, Francz, Kanina, Hric, Hríň, Majer (67. Bartolen), Kollár, M. Krnčok

Domáce mužstvo podalo zodpovedný výkon a do vážnejšej šance hostí nepustilo. Strelecky sa blysol Tomáš Neuschl, ktorý svoj hetrik strieľal v 13., 26. a 58. minúte. V závere zápasu uzavrel skóre na konečných 4:0 po individuálnej akcii Karakačanov.

PETER ŠIRÁŇ

II. TRIEDA SEVER

21. kolo:

Stará Kremnička - Hronská Dúbrava 6:0 (2:0)

GÓLY: 5. Petruš, 36. Mecele, 52. Má. Palenčár, 57. Milčík, 65. Paller, 70. S. Gulička

ROZHODOVAL: Pružina, 50 divákov

ST. KREMNIČKA: Valko – Bugár, Paller, Mudrončík, T. Gulička, S. Gulička, Petruš, Má. Palenčár, Mecele, Milčík, Mi. Palenčár

HR. DÚBRAVA: Stieranka – P. Dúbravský, Paraj, Ihring (38. M. Dúbravský), R. Dúbravský, I. Bozalka, Gömöry, Š. Bozalka, Kapusta (46. Murgaš), Bezdeda, Cibula

V zápase, v ktorom domáci nastúpili len jedenásti a hostia v nie najsilnejšom zložení, sa s touto situáciou lepšie vyrovnali hráči Starej Kremničky. Tí svojimi akciami na jeden dotyk konečne potešili oko diváka. Hostia z Hronskej Dúbravy, hlavne T. Gömöry a nestarnúce duo J. Paraj - J. Cibuľa, sa síce snažili, ale na nepriestrelného D. Valka žiaden recept nenašli. Hostia počas celého zápasu pôsobili sympaticky, aj keď prehrali, zanechali dobrý dojem. Najlepšími hráčmi zápasu boli domáci brankár Valko a hosťujúci Gömöry.

MAROŠ PETRUŠ

Dolná Trnávka – Kr. Bane 8:0 (5:0)

GÓLY: 4., 35., 85. P. Kopčan, 20. M. Kopčan, 25. vlastný, 30., 80. Struhár, 53. Kružic (11m)

ROZHODOVAL: Kacz, 10 divákov

D. TRNÁVKA: A. Struhár – Ro. Boška, Magula, Kružic, Baran, Kysel (52. Kotrlec), Dodok, Zinurovič (50. Turský), M. Struhár, P. Kopčan, M. Kopčan (46. Líška)

KR. BANE: Majda – Lupták, Slašťan, Weiss, Ivan, Knapp (46. M. Sekereš), Heckl, Weis, Ľ. Sekereš, Priwitzer, Medveď (46. Hrmo)

Istý postupujúci do vyššej súťaže dominoval na ihrisku hneď od úvodu a už do prestávky vyhrával vysoko 5:0. Po zmene strán domáci mierne zvoľnili, no napriek tomu pridali ďalšie tri zásahy. O zaslúženej výhre domácich niet pochýb.

ADAM STRUHÁR

Janova Lehota – Kopernica odložené

Jastrabá - Lovčica-Tr. 2:4 (2:2)

GÓLY: Janúch 2

ROZHODOVAL: Kubina, 30 divákov

JASTRABÁ: Bajnok – A. Mališ, Barboriak, Rafaelis, Krajčík, M. Hric, L. Hric, L. Rafaelis, Mojžiška, Janúch, Ivan

LOVČICA-TR.: Koza – Janek, Kapusta, Bilčík, J. Vrtík, M. Kováč, Fabian, M. Vrtík, Rečlo, Tinák, P. Vrtík

Zápas sa hral vo vysokom tempe, šance sa striedali na oboch stranách. Skóre zápasu otvorili hostia a neskôr sa po chybe domáceho brankára radovali z dvojgólového vedenia. Domáci sa ale nevzdali, súpera pritlačili a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase sa ukázala kvalita a hostia zaslúžene zvíťazili.

MATÚŠ HRIC

Šáš. Podhradie - Trnavá Hora 6:0 (4:0)

GÓLY: 2., 22., 32. Šimko, 10. (11m), 68. Pavlove, 52. Záhorec

ROZHODOVAL: Fáber, 30 divákov

ŠÁŠ. PODHRADIE: Číž – Petro, Záhorec (53. Letáš), Meliš (83. Kukučka), Haluška, Futák, Šály, Pukač, Pavlove, Sedliak, Šimko

TR. HORA: Čarný – Švihorík, Ivan, Strmeň, Króner, Karvaš, Hanuška (52. Tončo), Urgela, Ceplák, Bílek, Murphy

Domáci nastúpili koncentrovane a hneď od úvodu zápasu hostí zatlačili. Prvý gól stretnutia strelil Šimko už v druhej minúte hlavou, postupne svoj hetrik zavŕšil v 22. a 32. minúte. Polčas uzavrel z pokutového kopu Pavlove. Domáci tím podal solídny výkon nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve. Domáci hráči sršali kreativitou, kombináciou a zaslúžene zvíťazili.

ROZHODOVAL: Berta, 80 divákov

PRENČOV: Kraják – A. Chovan, Weber, Husár, M. Chovan, R. Blahút, Beňovic, P. Blahút (67. Výboch), Halát, F. Blahút (85. J. Weber), Báťo

RUDNO NAD HR.: Dudek – A. Kršiak, Pacalaj, Poliačik, Dobrík, Dudek, Marko, Debnár, Jašek, Búry, Pacalaj

Domáci podali dobrý výkon, súpera zaskočili a už do polčasu vyhrávali 4:0. Po zmene strán pridali mužstvá už iba po góle.

RUDOLF BIELIK

Sklené Teplice – Banská Belá 1:2 (0:0)

GÓLY: 63. Dekýš – 52. Hankovič, 68. Lakatos

ROZHODOVAL: Dvorský, 20 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Lukačko, Teknös, Krpelan, Slanina, Biľ, P. Minka (57. Marko), Benko, Lupták (66.), Dekýš, Šimko (45. Mistrík)

B. BELÁ: Prokaj – Durbák, Hunka, Ľupták, Látka, Ivanič, Lakatos, Weis, Lacko (45. Solivarský), Fronc (75. Izák), Hankovič

Vyrovnaný zápas dvoch priemerných mužstiev. Po bezgólovom prvom polčase mali viac šancí hostia, no ujali sa vedenia až po zaváhaní domáceho brankára – 0:1. V 63. min. domáci po krásnej akcii vyrovnali a zápas sa začínal od začiatku. V 66. min. sa Skleným Tepliciam zranil kapitán Lupták a keďže už nemali koho striedať, duel dohrávali s desiatimi mužmi. Tento fakt Banská Belá rýchlo využila a druhým gólom si zabezpečila tesné víťazstvo 2:1. Zápas sa hral v priateľskej atmosfére, solídny výkon podali aj rozhodcovia. Domáci by si zaslúžili aspoň bod.

IVAN ŠIMIČ

Malá Lehota – Hr. Beňadik predohrali 0:0

Vyhne – Ostrý Grúň 7:1 (3:0)

GÓLY: 3., 64. Zuberník, 8., 90. Čiliak, 24. Ukrop, 83. L. Bosák, 88. Kašiar – 86. Michalov

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

VYHNE: Herold – Lachata, E. Babic (46. Kašiar), L. Bosák (46. S. Babic), Stančík, Lupták, Ukrop, Hudec, Bugár (51. Pramuka), Čiliak, Zuberník (70. Ľ. Bosák)

O. GRÚŇ: Štefanča – Števkov, Maslen, R. Baláž, Šuriansky, Kotrla, Haring (42. Macek), J. Baláž, Hock, Žižko, Michalv

Vynikajúci výkon celého mužstva, ktoré rozstrieľalo svojho súpera rozdielom dvoch tried.