Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+VIDEO)

Nová Baňa prehrala, spanilá jazda Žarnovičanov pokračuje. Prinášame tradičný prehľad zápasov.

ROZHODOVAL: Holas, 150 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Uličný, Víglaský, Arvaj (83. Londák), Krivjančin, Javorček, Ondrejka, Záhradník (77. Smelák), Sedliak, Štefanka, Laurov (86. Hanák)

V poslednom domácom zápase súťažného ročníka privítali Žarnovičania Čadcu a už v 1. min. ohrozil hostí Arvaj, ale hlavou netrafil bránu. V 3. min. mohol skórovať Víglaský, ale trafil len brankára. Domáci otvorili skóre v 16. min., keď po prihrávkach Štefanku a Laurova skóroval Sedliak – 1:0. V 28. min. strelu Laurova z priameho kopu vyrazil gólman hostí na roh. V 30. min. pohrozili hostia, ale po rýchlom brejku trafili len bočnú sieť. V 37. min. v gólovej pozícii Arvaj prehlavičkoval hosťujúcu bránu. V 46. min. po Štefankovom centri si hostia nastrelili brvno vlastnej brány. V 56. min. kopali domáci penaltu, ale Laurov ju nepremenil. V 67. min. sa domáci dostali do šance, ale Štefanka trafil len brankárove nohy. V 72. min. po prihrávke Záhradníka zvýšil na 2:0 Arvaj. V 85. min. sa výborným zákrokom prezentoval gólman Straka. V 88. min. mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Hanákovu hlavičku zastavili obrancovia na bránkovej čiare. V 89. min. upravil skóre na 3:0 Londák. Domáci pokračujú v sérii bez prehry a v nasledujúcom kole sa stretnutú v derby s Novou Baňou.

RATIBOR KOPČÁK

Lučenec – Nová Baňa 2:0 (2:0)

GÓLY: 13. Máč, 35. Rutkaj (11m)

ROZHODOVAL: Ligas, 170 divákov

NOVÁ BAŇA: Beník (85. Graus) – Bartoš, Rudzan, Čákovský, Budinský (79. Wolf), Fereje, Širáň, Neušel, Švec (58. Tužinský), Pútec, Kovács

Domáci vstúpili do zápasu lepšie, hostia pôsobili zaspatým dojmom a nepredviedli hru z posledných zápasov. Tento fakt domáci využili a po centri trafil z voleja Máč. Domáci zvyšovali na 2:0 po penalte Rutkaja. Hostia v prvom polčase strieľali dvakrát, ale vedľa. Po zmene strán chceli hostia výsledok otočiť, zlepšili hru a vytvorili si i príležitosti. Domácich však podržal brankár. Hostia sa aj naďalej tlačili pred bránu, ale boli to domáci, ktorí dvakrát ušli. Novobančanov však podržal Beník, a tak sa skóre 2:0 už nezmenilo.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Martin – Kalinovo 4:0, Makov – Krásno 1:1, Lip. Štiavnica – Podbrezová B 4:1, Bytča – Lipt. Hrádok 0:2, Detva – Námestovo 3:1

Dohrávka 30. kola:

Martin – Pohronie jun. 8:0 (3:0)

GÓLY: 12., 32., 39. Ďanovský, 55. Gríger, 72. Thomka, 75., 83., 90. Ďungel

ROZHODOVAL: Butora, 150 divákov

POHRONIE: Bavlšík – Lehocký, Halás (17. P. Kopčan), Henžel, Dubina, Karvaš, Nagy, Struhár, Zupka, Tatár (78. Dúbravský), Krnáč

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave. Domáci dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili.

HENRICH WEISS

V. LIGA

25. kolo:

Brusno-Ondrej – Repište 3:0 (1:0)

GÓLY: 30. Šagát, 47. vlastný, 69. Zeman

ROZHODOVAL: Vrtich, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir – M. Karvaš, Slaný, P. Karvaš (85. T. Vincúr), Ľ. Ulbrík, E. Kmeť, P. Ulbrík, M. Vincúr, M. Kmeť, L. Kmeť, Kordík (64. Želiar)

V Brusne sa opakoval vývoj spred týždňa, keď Repište dominovalo v držaní lopta, no súper ho vyškolil v efektivite. Tri góly strelili domáci z minima šancí.

RASTISLAV ČECH

Lovča – Štiavnické Bane 4:4 (3:1)

GÓLY: 4. Šebeň, 14. J. Rapčan (11m), 31. M. Rapčan, 72. Neuschl – 36. Dlhoš, 69., 76. Chrenovský, 87. Budinský

ROZHODOVAL: Budinec, 120 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský (67. F. Páleník), Greguš, J. Páleník, Šebeň, Mikuška, R. Urgela (37. Goral), M. Rapčan, Žiak (75. Bista), Neuschl

ŠT. BANE: Kalíšek – Drexler, Michalek, Budinský, Penksa, Košarník, Šuška, M. Pastier, Chrenovský, Dlhoš, I. Pastier

Zápas začali lepšie domáci, keď už v 4. min. otvoril skóre Šebeň – 1:0. Po tomto góle pokračovali domáci v dobrom výkone a do 31. min. pridali ďalšie dva góly – 3:0. Domáci kráčali za tromi bodmi, ale hostia do prestávky skorigovali z priameho kopu na 3:1. V druhom polčase hostia ožili a v 69. min. znížili na rozdiel gólu. Lovčanov to však nezlomilo a zásahom Neuschla odskočili súperovi opäť na rozdiel dvoch gólov. Koniec duelu však domáci takticky nezvládli a hostia v záverečných minútach vyrovnali na konečných 4:4.

BORIS ŠANDOR

Načítavam video...

Ostatné zápasy: H. Nemce – Hrochoť 3:0 kontumačne, Čierny Balog – Braväcovo 1:0, Rakytovce – Lieskovec 3:1, Selce – Sásová 1:1, Priechod – Šalková 1:4

Dohrávka 24. kola:

Štiavnické Bane – Brusno-Ondrej 9:4 (4:0)

GÓLY: 11., 11. D. Budinský, 15. Šuška, 36., 80. Chrenovský, 49., 84. Penksa, 60. M. Pastier, 82. Michalek – 50. Zeman, 51. Parobek, 63., 66. Kováčik

ROZHODOVAL: Spišák, 100 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Sojka, Drexler, Michalek, D. Budinský, Penksa, Košarník, Šuška, M. Pastier, Chrenovský, Dlhoš

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí už v prvom polčase rozhodli o svojom víťazstve. Hostia nachvíľu v druhom polčase zdramatizovali stav – 6:4, no domáci opäť pridali a poistili svoje vedenie ďalšími tromi gólmi.