Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Derby dvoch rivalov vyhrali futbalisti Žarnovice. Lovča rozhodla o svojom triumfe pár sekúnd pred koncom. Prinášame posledný tradičný prehľad.

(Zdroj: archív - Karol Krist)

III. LIGA

28. kolo:

Krásno nad Kys. - Pohronie jun. 3:0 (3:0)

GÓLY: 12. Ševčík, 23. Kopásek, 44. Macura

ROZHODOVAL: Kolofík, 200 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký – Dubina, Henžel, Halás (68. Tatár), Rišňovský, Kováč, Karvaš, Struhár, Zupka, Schillinger, Nemec

V Krásne sa hral bojovný zápas. V prvom polčase urobili hostia tri chyby, ktoré domáci trestali. V druhom dejstve si obe mužstvá vypracovali niekoľko ďalších šancí, no tie zostali nevyužité, a tak skóre 3:0 zostalo nezmenené.

PETER BENÍK

Nová Baňa – Žarnovica 2:4 (0:2)

GÓLY: 53. Širáň, 68. Švec – 25., 26. Záhradník, 66. Londák, 90. Vuong

ROZHODOVAL: Debnár, 400 divákov

NOVÁ BAŇA: Graus – Bartoš, Rudzan, Čákovský, Budinský, Fereje, Širáň, Neušel (64. Tužinský), Švec, Pútec, Kovács

ŽARNOVICA: Straka – Uličný, Víglaský, Krivjančin, Javorček, Ondrejka, Záhradník (75. Vuong), Štefanka, Laurov, Londák (90. Smelák), Hanák (58. Arvaj)

Derby zápas sa začal hrať dosť tvrdo. Boli to hostia, ktorí si vytvorili menší tlak a i prvé dve šance. Dobre však zasiahol brankár Graus. Keď sa zdalo, že domáci vyrovnajú hru, hostia sa po dvoch kontrách ujali vedenia – 0:2. Po tomto momente sa hralo opäť tvrdo, domáci mohli znížiť v 45. min., ale Rudzan netrafil ani z päťky. Do druhého polčasu mali lepší vstup domáci a v 53. min. sa im podarilo znížiť na 1:2. Hostia však hrozili z protiútokov a po rohovom kope sa im podarilo zvýšiť svoje vedenia na 1:3. Domáci ešte raz znížili Švecom na 2:3 a Žarnovičanov potom zatlačili, ale boli to paradoxne hostia, ktorí uzavreli skóre z brejku na konečných 2:4.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Kalinovo – Makov 3:0 kontumačne, Námestovo – Martin 0:1, Čadca – Detva 0:1, Lip. Hrádok – Lučenec 1:0, Podbrezová B – Bytča 9:0, Kremnička – Lipt. Štiavnica 3:1

1.Martin                       30        24        4          2          76:17   76]

2.Kremnička                30        20        2          8          62:28   62]

3.Lipt. Hrádok              30        19        3          8          62:25   60]

4.Žarnovica                  30        19        1          10        61:52   58]

5.Námestovo               30        16        5          9          52:30   53]

6.Makov                      30        14        4          12        64:58   46]

7.Kalinovo                   30        13        5          12        55:44   44]

8.Podbrezová B           30        12        6          12        49:44   42]

9.Čadca                       30        13        3          14        45:51   42]

10.Lip. Štiavnica          30        11        6          13        47:52   39]

11.Krásno nad Kys.      30        10        7          13        39:42   37]

12.Detva                      30        9          7          14        46:57   34]

13.Lučenec                  30        9          5          16        43:55   32]

14.Nová Baňa             30        9          4          17        43:56   31]

15.Bytča                      30        9          2          19        40:84   29]

16.Pohronie jun.          30        0          2          28        20:109 2]

V. LIGA

26. kolo:

Repište – Lovča 3:4 (2:1)

GÓLY: 38., 43. Želiar, 85. E. Kmeť – 42. Neuschl, 72. Šebeň, 79. M. Rapčan, 90. J. Páleník

ROZHODOVAL: Kyzek, 200 divákov

REPIŠTE: Gašpir – M. Karvaš, M. Slaný, P. Karvaš, Ľ. Ulbrík, E. Kmeť (90. Krátky), P. Ulbrík, M. Vincúr, L. Kmeť, Hurta (84. M. Kmeť st.), Želiar (57. M. Kmeť ml.)

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, J. Páleník, Šebeň, Mikuška, M. Rapčan, Greguš, Neuschl, Goral (67. Žiak), Ondrík

Pred peknou diváckou kulisou sa hral kvalitný zápas. Domáci opäť zahodili niekoľko čistých gólových šancí, čo ich stálo výsledok. Lovčania si odviezli body po góle z poslednej minúty.

RASTISLAV ČECH

Št. Bane – Priechod 2:2 (1:1)

GÓLY: 34. Dlhoš, 75. Blaškovič – 30. Chaban, 54. Debnár

ROZHODOVAL: Diabelko, 200 divákov

ŠT. BANE: Kalíšek – Michalek, Budinský, Penksa, Košarník, M. Pastier, Chrenovský, Dlhoš, I. Pastier, Blaškovič, Haboš

V prvom polčase si vypracovali šancu najskôr domáci a potom aj hostia, no zostali nevyužité. Po pár minútach sa hostia po chybe domácej obrany ujali vedenia, ale o dve minúty vyrovnal z priameho kopu Dlhoš – 1:1. V druhom polčase sa po ojedinelej akcii ujali hostia opäť vedenia, ale domácim sa podarilo zas vyrovnať. Na konci stretnutia domáci súpera zatlačili, no ani jednu šancu nevyužili, a tak skóre 2:2 zostalo nezmenené.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Šalková – Selce 4:2, Sásová – Rakytovce 3:5, Lieskovec – Čierny Balog 5:0, Braväcovo – H. Nemce 0:3, Hrochoť – Brusno-Ondrej 4:0

1.Šalková                    26        17        6          3          80:28   57]

2.Rakytovce                26        17        5          4          74:32   56]

3.Hrochoť                   26        15        2          9          61:38   47]

4.Štiavnické Bane        26        13        6          7          70:56   45]

5.Hon. Nemce             26        13        5          8          48:42   44]

6.Čierny Balog             26        13        0          13        54:58   39]

7.Sásová                      26        10        4          12        47:45   34]

8.Lovča                       26        9          6          11        51:56   33]

9.Selce                         26        9          6          11        46:55   33]

10.Lieskovec               26        9          5          12        40:55   32]

11.Repište                   26        8          5          13        46:52   29]

12.Priechod                 26        8          5          13        47:56   29]

13.Brusno-Ondrej        26        7          4          15        30:71   25]

14.Braväcovo              26        3          3          20        31:81   12]