Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Šláger v Novej Bani vyhralo Kalinovo. Pozrite si výsledky našich tímov v tretej a piatej lige.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

III. LIGA

2. kolo:

Stráža – Žarnovica 1:1 (0:0)

GÓLY: 84. Kadrliak – 62. Londák

ROZHODOVAL: Galád, 200 divákov

ŽARNOVICA: Höger – Uličný, Víglaský, Krivjančin, Javorčík, Sedliak, Ondrejka (83. Plško), Laurov, Štefanka, Londák (66. Záhradník), Páleník (76. Badinka)

Žarnovičania nastúpili v druhom kole na pôde ambiciózneho nováčika zo Stráže. Po opatrnom začiatku si domáci vytvorili miernu prevahu a už v 4. min. musela hosťujúca obrana likvidovať útočnú snahu domácich. V 6. min. sa domáci dostali k zakončeniu spoza šestnástky, ale boli neúspešní. Postupne sa hra začala vyrovnávať a v 17. min. Laurov strelou spoza šestnástky netrafil domácu bránu. V 18. min. tečovaný priamy kop domácich zlikvidoval Höger. V 20. min. mohli skórovať hostia, ale Londákovu prihrávku nedokázal premeniť Páleník. V 35. min. po úspešnom hlavičkovom súboji Páleníka sa do šance dostal Londák, ale zblízka pálil nad. V 42. min. to boli opäť hostia, ale ťažkú prihrávku Londáka nedokázal premeniť Štefanka. Hostia nakoniec skórovali Páleníkom v poslednej minúte polčasu, ale pre údajný ofsajd gól neplatil. V druhom polčase prevzali aktivitu na svoje kopačky Žarnovičania a už v 51. min. musela domáca obrana zasahovať pri streleckom pokuse Páleníka. V tej istej minúte predĺžil Páleník loptu Víglaskému, ale ten tiesnený domácim obrancom zakončil nedôrazne. V 60. min. prienik Sedliaka zakončil nepresne Štefanka. Hostia sa napokon dočkali v 62. min., keď individuálny prienik zakončil razantnou strelou Londák – 0:1. Hostia mali naďalej prevahu, ale gól strelili domáci. V 84. min. sa dostal k náhodne prihratej lopte Kadrliak a vyrovnal na 1:1. Hostia túžili po víťazstve, ale hlavičky Sedliaka a Štefanku v záverečných minútach boli nepresné. V ďalšom kole privítajú Žarnovičania Čadcu.

RATIBOR KOPČÁK

Nová Baňa – Kalinovo 2:3 (1:3)

GÓLY: 22. Hanák, 70. Starší – 10. Fehérvári, 27., 42. Ľupták

ROZHODOVAL: Halfar, 250 divákov

NOVÁ BAŇA: Tatár – Karvaš, Bartoš (34. ČK), Budinský (65. Kapusta), Hrošovský, Pařenica, Hanák, Sekereš (46. Ceplák), Babašta, Fereje, Starší

Domáci nastúpili nekoncentrovaní, nedarila sa im rozohrávka, čo hostia využili a vytvorili si mierny tlak. Ten vyústil aj do vedúceho gólu, keď sa lopta odrazila k Fehérvárimu, ktorý preloboval Tatára a bolo 0:1. Po tomto momente začali mať domáci mierny tlak a v 22. min. po strele Hanáka vyrovnali na 1:1. Hra sa následne vyrovnala, ale hostia v 27. min. po zlej rozohrávke Novobančanov upravili na 1:2. Domáci sa snažili vyrovnať a po rohovom kope došlo k strkanici v šestnástke. Doplatil na to Bartoš, ktorý dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Hostia ešte do prestávky svoj tlak zužitkovali a z ofsajdovej pozície zvýšil na 1:3 Ľupták. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním vyrovnať. Vytvorili si tlak a hostia hrozili len z brejkov, ktoré vyriešil brankár Tatár. Novobančanom sa v 70. min. podarilo po krásnej hlavičke znížiť stav na 2:3. Domáci mohli v závere aj vyrovnať, ale po priamom kope Staršieho sa triasla iba tyč. V 87. min. ušiel hosťom Fereje, ale ani on nedokázal prekonať gólmana hostí, a tak tri body putovali do Kalinova.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Čadca – Krásno nad Kys. 2:0, Námestovo – Teplička nad Váh. 4:0, Lučenec – Kremnička 0:0, Makov – Lipt. Hrádok 0:3, Lipt. Štiavnica – Podbrezová B 1:4, Fiľakovo – Detva 5:2

V. LIGA

2. kolo:

Krupina – Hliník nad Hronom 0:0

ROZHODOVAL: Budinec, 105 divákov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Polc, Kukučka, Bosák, Dekíš, Deneš (46. Dúbravský), Francz (64. Goral), Beňo, Krčmárik, Mališ

V Krupine sa hral vyrovnaný zápas. Obe mužstvá si vypracovali po dve šance, no tie zostali nevyužité, a tak sa body delili. Remíza je spravodlivá.

JAROSLAV KRŠIAK

Priechod – Banská Štiavnica 0:3 (0:0)

GÓLY: 57., 67., 90. Kminiak

ROZHODOVAL: Bán, 150 divákov

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Šima, Roško (90. Kuma), Číž, Beňadik, Barák, Kminiak, Čiliak, Kmeť, Hanzlík, Sásik (63. Adamov)

V prvom polčase sa hostia iba rozťukávali. Domáci ohrozili Pažouta dvomi šancami, ale ten zázračne obe chytil. Dobre mu pomohol aj stopér Hanzlík. Loptu mali viac na kopačkách domáci, no napriek tomu mohli hostia po peknej akcii N. Barák – Kminiak – Beňadik viesť 1:0. Posledne menovaný sa však nepresadil. Hostia nastúpili do druhého polčasu s cieľom získať aspoň bod, ale umnou hrou domácich prekvapili a zaslúžene vyhrali 3:0. Výhra hostí mohla byť aj vyššia, no nepresadili sa N. Barák, Kminiak a Čiliak.

ĽUBOMÍR BARÁK

Št. Bane – Lovča 0:2 (0:1)

GÓLY: 18. M. Rapčan, 47. Neuschl

ROZHODOVAL: Havran, 100 divákov

ŠT. BANE: Kalíšek – Sojka (54. Haboš), Kubina, Blaškovič, Drexler (90. Hanusz), Michalek, Budinský, I. Pastier, Chrenovský, Dlhoš, M. Pastier (79. Lupták)

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Blaho, Šebeň, M. Rapčan, Urgela, Mikuška (84. J. Páleník), Žiak, Rybár, Greguš (68. F. Páleník), Neuschl

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Prvú šancu si vypracovali domáci, no J. Rapčan loptu vyrazil a z protiútoku sa ujali vedenia hostia. Do prestávky si Štiavnické Bane vypracovali ešte dve šance, ale tie nezužitkovali. V druhom polčase na začiatku urobili domáci hrubú chybu v obrane, čo hostia využili na zvýšenie skóre. Štiavnické Bane sa snažili urobiť niečo s výsledkom, no nič im nevychádzalo, a tak si všetky tri body odviezli hostia.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Čierny Balog – Selce 1:1, Dobrá Niva – Lieskovec 5:0, H. Nemca – Sásová 2:0, Jakub – Hrochoť 7:1

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.