Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Futbal - I. trieda dospelých: V šlágri kola uspela Nová Baňa, Tekovská Breznica zvíťazila

18. kolo:
Brehy - Slaská
3:1 (0:0)
Domáci mali v prvom polčase optickú prevahu, vypracovali si šesť rohov, ale šance nepremenili. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia zásluhou Gorduliča, no tešili sa z neho iba minútu. Po ruke hostí totiž premenil pokutový kop Regina. Ten istý hráč päť minút pred koncom poslal domáci tím do vedenia a víťazstvo v poslednej minúte spečatil Šlavka.
Góly: 58., 85. Regina (prvý z 11. metrov), 90. Šlavka - 57. Gordurič. Pred 100 divákmi rozhodoval Oslanec.
BREHY: Martinec - Pastier, Brodziansky, Lalka (88. Pacher), Halabuk (55. Š. Vozár), P. Vozár, Bakoš, Šlavka (90. Titurus), Hrubý (71. Michalec), Mezö, Regina.
SLASKÁ: Molnáry - Mir. Schuster, Bujňák, P. Topoľan (83. Pavol Gordulič), Repiský, D. Topoľan (70. Čéry), Jakubeje, Vanko, Mar. Schuster, Bartoň (56. Mikula), Pavel Gordurič.

Banská Belá - Vyhne
4:2 (1:1)
Vo vyrovnanom prvom polčase strelili obe mužstvá po jednom góle. Druhé dejstvo rozohrali lepšie domáci, využili šance a vyhrali rozdielom dvoch gólov.
Góly: 30., 84. A. Hanzlík, 55. Hrubčo, 65. Kuchár - 43. Kašiar, 91. Hrnčiar. Pred 80 divákmi rozhodoval Reptiš.
BANSKÁ BELÁ: Dobák - P. Hanzlík, Hunka, Cibuľa, Hankovič (81. J. Javorský), Ivanič, Kuchár (75. Durbák), M. Javorský, A. Hanzlík, Hrubčo (91. Selyem), Zelinka.
VYHNE: Herold - Čiliak, Čunderlík, Katina, Hrnčiar, P. Kašiar, Pramuka (38. Libo, 79. Tomčány), Záhumenský, Šrot, Srna, M. Kašiar.

Repište - Kremnica
3:1 (1:1)
V Repišti sa odohral zápas vysokej úrovne. Hral sa technický futbal, zaujímavý aj pre divákov.
Góly:14. E. Kmeť, 47. Hudec, 82. Ľ. Kordík - 34. Ivan. Pred 150 divákmi rozhodoval Šimič ml.
REPIŠTE: Filip - Číž, St. Želiar (70. Krahulec), E. Kmeť, Čech, P. Karvaš, Sl. Želiar, M. Kordík, V. Kmeť, Ľ. Kordík, P. Kmeť (45. Hudec).
KREMNICA: Valuška - Ivan, Wágner, Mališ, Privalinec, Žiarny (84. Mikula), Kaán, Marianik, Ďurica, Chladný, Hoz (80. Králik).

Banská Štiavnica – Nová Baňa
0:1 (0:1)
O zápase sa rozhodlo už v prvom polčase, keď po bojovných akciách na oboch stranách boli úspešnejší hostia. Domácim hráčom sa nepodarilo vyrovnať ani v 38. minúte, keď pokutový kop nepremenil Hanzlík.
Gól: 10. Mánik. Pred 300 divákmi rozhodoval Králik.
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Necpal, Barák (70. Palášthy), Šíma (81. Halaj), Kuruc, Hudák, Pajerský, Pachinger, Ferenčík (70. Deabren), Hanzlík.
NOVÁ BAŇA: A. Baláž - Budinský, Mäsiar (90. Hubač), Kuba, M. Baláž, Rybár, Mánik (62. Žembery), Benko, Forgáč, Laco (83. Zboran), Fáber.

Lovča – Stará Kremnička
3:1 (1:1)
Domáci hráči už od začiatku stretnutia prevzali iniciatívu a po pokutovom kope v 15. minúte sa ujali vedenia. Hostia hru prispôsobili a do konca prvého polčasu stihli streliť vyrovnávajúci gól. V druhom polčase, po vylúčení dvoch hráčov súpera, domáci využili šance a zaslúžene vyhrali.
Góly: 15. P. Nárožný (11 m), 62. Hrmo, 69. Benča - 25. Petruš. ČK: 31. J. Nárožný, 69. M. Poliak. Pred 120 divákmi rozhodoval Truban.
LOVČA: P. Nárožný - Hrmo, Magula, Holic, Benča, Hudec (86. Chudoba), Matuška, Šandor (65. Sedliak), Páleník (78. Kukučka), Valent, Kováč.
STARÁ KREMNIČKA: Hinka - V. Nárožný, Dobias, M. Poliak, Osvald, Petruš, J. Nárožný, Čižniar (67. Kollár), P. Poliak, Neuschl, Rajčan (82. Dovčík).

Tekovská Breznica - Lutila
3:1 (1:1)

Po vyrovnanom prvom polčase odchádzali obe mužstvá do šatní za stavu 1:1. Druhý polčas bol futbalovejší, po hernej stránke mali navrch domáci, ktorí napokon prekonali súpera dvojgólovým rozdielom.
Góly: 30. Búry, 55. Gaži, 85. Polc - 15. Bugár. Pred 100 divákmi rozhodoval Lešniak.
TEKOVSKÁ BREZNICA: Horňáček - Jány, Gaži, Šedianský, Búry (89. Mucha), Pastier, Homola, Havran, Krulák, Pavlov (75. Pavol), Polc.
LUTILA: Kupči - P. Kanina, Golha, R. Kanina, Vanko (75. Majer), Debnár (80. Figa), Kozár, Gordík, Kúštik, Mališ, Bugár.

Voznica – Horná Ves
1:1 (0:0)
Po prvom, na góly chudobnom polčase, prišiel druhý a zaujímavejší. Domáci hráči sa so súperom trápili, no napokon si obe mužstvá bratsky rozdelili nielen góly, ale aj body.
Góly: 90. Blaho - 60. Kaštier. Pred 150 divákmi rozhodoval Dekýš.
VOZNICA: Pukan - Brestovský, Mihálik (46. Arvaj), Nemec, Blaho, Kršiak, Mocpajchel, Oslanec, Maslen, P. Závadský (80. J. Závadský), Slosiar.
HORNÁ VES: Hlaváč - Neuschl, Zipser, Kaštier, Schmit, Dobrotka, Širáň (85. Pittner), Wágner, R. Kasza, Mecele, J. Kasza.

14. Tek. Breznica 16 3 2 11 18:35 11

Zostava kola: A. Hanzlík (B. Belá), Necpal (B. Štiavnica), Šlavka (Brehy), Wágner (H. Ves), Ivan (Kremnica), Holic (Lovča), Bugár (Lutila), Ľ. Kordík (Repište), Bujňák (Slaská), Petruš (St. Kremnička), Havran (Tek.Breznica).

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji