OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Oblastné súťaže v Žiari nad Hronom pokračovali ďalšími majstrovskými zápasmi. Zaujímavosťou je, že veľa z nich sa hralo bez profesionálnych rozhodcov.

(Zdroj: archív - Petra Želiarová)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

5. kolo:

Kremnica – Repište 1:2 (1:1)

GÓLY: 38. Kapšo – 40. P. Ulbrík, 48. M. Slaný

ROZHODOVAL: Kacz, 150 divákov

KREMNICA: Lachký – Kapšo, Urgela, Ondrejka (46. Antal), Tokár, Mucha (85. T. Moravčík), Hric, Kuzma, Ziman, Žiarny (46. Rusín), Chladný

REPIŠTE: Gašpir – Kmeť, M. Karvaš (86. Krátky), Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, Slaný, Vincúr, Hurta, M. Kmeť (88. P. Kordík), P. Karvaš (90. Želiar), M. Kordík

V prvom polčase sa hralo vo vysokom tempe. Hostia hrozili z každého útoku, no do vedenia išli po peknej akcii domáci. Presadil sa Kapšo - 1:0. Veľkou škodou pre domácich bolo, že hneď o dve minúty hostia po chybe v defenzíve vyrovnali – 1:1. V druhom polčase už bolo vidieť kvalitu na strane hostí, ktorí prevzali iniciatívu a po góle M. Slaného sa zaslúžene ujali vedenia – 1:2. Od tohto momentu hostia kontrolovali hru až do záveru. Kremničania sa snažili aspoň o vyrovnanie, ale z mála šancí nevyužili ani jednu.

DUŠAN KRAJČÍK

Slaská – Horná Ves 1:2 (1:2)

GÓLY: 45. Gašparík – 9. Pobežka, 20. Hric (11m)

ROZHODOVAL: Bajnok, 60 divákov

SLASKÁ: Ertl – Ferko, Lalo, Job (46. Gordulič), Vanko, Heško, Hric, Mokroš, Červienka, Gašparík, Göth

HORNÁ VES: Mikula – Lupták, Neuschl, Hric, Kollár, Hudec, Širáň, Haluška, Kubík, Pobežka (80. Tichý), Neuschl

V prvom polčase mali loptu pod svojou mocou hostia, ale vypracovali si len málo šancí. Aj napriek tomu sa však ujali vedenia 2:0, keď sa najskôr presadili po štandardnej situácii a druhý gól pridali z pochybnej penalty. Domáci sa tešili po peknom góle Gašparíka, ktorý tesne pred prestávkou znižoval na rozdiel gólu. Ešte pred tým zahodil tutovku Vanko. V druhom dejstve sa domáci snažili vyrovnať, ale svoje šance nevyužili. A keď už bol Lalo sám pred brankárom, stiahol ho hosťujúci obranca, ale na prekvapenie všetkých zostala píšťalka hlavného rozhodcu nemá. Hostia sa tak mohli tešiť z najtesnejšej výhry.

PETER HRIC

Bzenica – Dolná Trnávka 1:2 (1:1)

GÓLY: 20. M. Demko – 35. P. Kopčan, 65. M. Kopčan

ROZHODOVAL: Berta, 50 divákov

BZENICA: Jančok – Považan (46. Horváth), A. Meliš (46. Haluška), Kliman, M. Meliš, Demko (60. Krištof), Laurov, Benča, Frlajs, Hudec, Leba

DOLNÁ TRNÁVKA: Struhár – Dovec, Dodok (80. Kotrlec), Struhár, Imrich, Matuška, Líška, P. Kopčan, Baran, M. Kopčan, Kúšik

V úvode zápasu mali domáci množstvo šancí, z ktorých využili len jednu. Po góle sa Bzeničania uspokojili, čo hostia využili a z ojedinelej šanci vyrovnali na 1:1. V druhom polčase domáci nevyužili množstvo gólových šancí a po chybe v obrane inkasovali na 1:2. Do konca duelu sa skóre nezmenilo napriek tomu, že domáci súpera poriadne zatlačili.

ĽUBOŠ LAUROV

Veľká Lehota – Vyhne 2:1 (1:0)

GÓLY: 40., 55. A. Víglaský st. – 82. Zuberník

ROZHODOVAL: Pružina, 110 divákov

VEĽKÁ LEHOTA: Jenis – Polc, M. Víglaský, Kocian, Hudec, A. Víglaský st., Šmondrk, Jenis, Országh (46. Mihaliak), Cibiri (63. Vozár), Ovčačík (1. Svitek – 76. A. Víglaský ml.)

VYHNE: Herold – Babic, Lachata, Stančík, Dekýš, Pramuka (61. Babic), Bosák, Ukrop, Čiliak (74. Bosák), Kašiar, Zuberník

Diváci videli futbal priemernej úrovne s miernou prevahou domácich. Tí po dvoch zásahoch A. Víglaského st. aj vyhrávali 2:0. Hostia v 82. min. stav skorigovali na 2:1, no domáci víťazstvo už bez väčších problémov ustrážili.

FRANTIŠEK ČÍK

Horné Hámre – Lutila 1:0 (1:0)

GÓL: 65. Arvaj

ROZHODOVAL: Barboriak, 80 divákov

HORNÉ HÁMRE: Siekela - Lipjanský, J. Repiský, Sitarčík, Laurov, Pečarka, Majsniar, Laurov, Mokrý (90. Kaliak), Arvaj, R. Repiský (37. Danko)

LUTILA: Chromík - Hric, Dubina, D. Karásek, M. Krnčok, Poliak, P. Karásek, Spodniak, T. Krnčok (76. Vittkek), Kollár

Domáci si tesné víťazstvo vybojovali vďaka svojej obetavej hre. Podľa vyjadrenia domáceho tábora, hlavnou prekážkou futbalu bol v tomto stretnutí hlavný arbiter, ktorý sa snažil byť neustále stredobodom pozornosti.

MILAN MOKRÝ

Tek. Breznica – Lad. Vieska 0:1 (0:1)

GÓL: Dobrota

ROZHODOVAL: Osvald, 80 divákov

TEK. BREZNICA: Graus - Kruľák, Forgáč, Danš, Říha, Petráš, Galbavý, Bicka, Volentier, Lauko, Mikuška

LAD. VIESKA: Číž - Matonok, Hudec, Macejko, Križan, Hanus, Dobrota, Miškov, Gajdoš, Debnár, Lepšík

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, no napriek tomu podali bojovný výkon. Už v 20. min. mohli domáci viesť, keď Říhov priamy kop vyrazil Číž. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, vedenia sa ujali hostia, ktorí následne súpera pritlačili. V druhom dejstve domácim postupne ubúdali sily, ale napriek tomu mohli vyrovnať Laukom. V závere mohli svoje vedenie potvrdiť hostia, no výsledok sa už nemenil.

MICHAL HOMOLA

Brehy – Hod.-Hámre 1:3 (1:2)

GÓLY: 7. Mánik (11m) - 3., 32. Karakačanov (oba z 11m), 86. Frim

ROZHODOVAL: Kutlák, 60 divákov

BREHY: Predmerský - Kicko, Binda, Predajniansky, M. Šlavka, Mánik, Vozár (72. Uškrt), Gorbov, Barniak, Tužinský, Holý (46. Šalka)

HOD.-HÁMRE: P. Danko - T. Gulaša, Laurov, Kramár, Šopa, Kašiar (70. Kapusta), Brodziansky, Búry, Pleško, Karakačanov, Frim (90. Barborík)

Hostia otvárali skóre už v 3. min. Karakačanovom z pokutového kopu. O štyri minúty neskôr rovnako z penalty bolo vyrovnané, keď sa presadil Mánik. Mužstvá naďalej predvádzali útočný futbal, útoky sa striedali na oboch stranách, čo vyústilo do preťaženia obrán a následných faulov. Na 1:2 zvýšil pre hostí druhým gólom Karakačanov, keď sa presadil opäť z pokutového kopu. Tretí pokutový kop hostia zahodili v 59. min., keď Frim netrafil bránu. Tento hráč si však všetko vynahradil v 86. min., kedy pečatil víťazstvo hostí. Domáci sa v stretnutí trápili, hrali bez nápadu. Hostia hrozili najmä z brejkov.

JOZEF BAKOŠ

II. TRIEDA A

5. kolo:

Stará Kremnička – Prenčov 0:10 (0:5)

GÓLY: 4., 13. M. Halát, 8., 84. R. Blahút, 17. Beňovic, 32., 49., 58., 73. P. Blahút (tretí z 11m), 60. A. Chovan

ROZHODOVAL: Barboriak, 50 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča – T. Gulička, Bugár, Mudrončík, Mecele, Milčík, Petruš, Valko (73. Turanec), Osvald, S. Gulička, Gumančík

PRENČOV: M. Blahút – Z. Weber (65. J. Weber), J. Báťo, M. Báťo (46. Brnák), Výboch (53. D. Chovan), Beňovic, R. Blahút, F. Blahút, A. Chovan, P. Blahút, Halát

Domáci sa zišli v oklieštenej zostave. Hostia ukázali svoju silu hneď od začiatku, z tempa nepoľavili a uhrali vysoké víťazstvo. Domáci sa síce snažili, ale tentokrát nemali svoj deň.

FILIP MEZEI

Banská Belá – Hronský Beňadik 7:2 (4:0)

GÓLY: 17. Durbák, 25. Lacko, 62. Puškár, 23., 39., 67. Lakatos, 71. Schrom – 63. Štrbo, 64. Fabiankovič

ROZHODOVAL: Kacz, 30 divákov

BANSKÁ BELÁ: Dulaj – Durbák, Látka, Hanzlík, Ľupták, Lakatos, Puškár (72. Kováč), Weis, Schrom, Lacko (60. Babirád), Solivarský (46. Švorc)

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Valo, Fabiankovič, Kováč, Lempochner, Šarközi, Vlčko, Meleg, Forgáč, Mezö

Belania dominovali vo všetkých smeroch. Domáci hlavne v prvom polčase hrali pekný kombinačný futbal s množstvom šancí, z ktorých len štyri premenili na góly. V druhom polčase sa zápas len dohrával, a tak vystrelili na bránu aj hostia. Strelecky sa darilo hlavne Lakatosovi, ktorý strelil tri góly.

JÁN DURBÁK

Prochot – Kopernica 4:1 (1:0)

GÓLY: Za domácich Meliš 2, Mário Bugár, Dedík (11m)

ROZHODOVAL: rozhodca delegovaný nebol, 30 divákov

Po väčšinu zápasu sa hralo na polovici hostí, a tak vyznel aj konečný rezultát.

TOMÁŠ ROZENBERG

Rudno nad Hr. – Trnavá Hora 6:1 (2:1)

GÓLY: 7. Dobrík, 17. A. Dudek, 59. Hudec, 73. Luky, 75., 85. Poliačik - 15. Beňo

ROZHODOVAL: Dudek, 30 divákov

RUDNO NAD HR.: M. Dudek - Búry, Vančo, Dobrík, Hudec, Tužinský (61. Luky), A. Dudek (61. Marko), Poliačik (89. Herko), Kršiak (31. Pastier), Sartoris, Michálik (60. Debnár)

TRNAVÁ HORA: Bitala - Milan Urgela, Švihorík, Ivan, Karvaš, Murphy, Beňo, Hanák (31. Mališ), Mikloš, Strmeň, Ihracký

Od prvého polčasu mali domáci hru vo svojich rukách. V prvom polčase sa však nevedeli presadiť výraznejšie strelecky. Hra počas zápasu prebiehala najmä medzi šestnástkami. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom doraziť súpera, čo sa im podarilo nad očakávania, keď vsietili štyri góly. Stretnutie viedol nedelegovaný rozhodca M. Dudek.

MIROSLAV DUDEK

Hronská Dúbrava – Voznica 1:5 (1:2)

ROZHODOVAL: Michňa, 20 divákov

Hostia zachytili úvod stretnutia a v priebehu zápasu dokonale využili svoje šance. V druhej časti svoj gólový náskok navýšili a v závere už len kontrolovali hru. Rozhodcom zápasu bol lajk - J. Michňa.

JÁN PARAJ

Dohrávka 1. kolo:

Banská Belá – Prenčov 3:0 (2:0)

GÓLY: 30. Durbák, 32. Zelinka, 68. Lakatos

BANSKÁ BELÁ: Prokaj – Durbák, Hunka (46. Švorc), Látka, Hanzlík, Lakatos, Pajerský (90. Babirád), Weis, Zelinka (83. Solivarský), Schrom (87. Kováč), Lacko (69. Ľupták)

PRENČOV: Husár – Z. Weber (73. J. Weber), Brnák (46. Výboch), J. Báňo (71. F. Blahút), M. Báťo (78. Chovan), Beňovic, Židík, R. Blahút, Chovan, P. Blahút, Halát

Domáci dominovali počas celého zápasu, hostí nepustili do žiadnej vyloženej šance.

JÁN DURBÁK

II. TRIEDA B

5. kolo:

Šáš. Podhradie/L. Vieska B – Banská Štiavnica B 4:3 (3:2)

GÓLY: 2. Petro, 11. Záhorec, 20. Rozenberg, 73. Križan – 21., 52. Šima, 31. N. Barák

ROZHODOVAL: Bezák, 100 divákov

ŠÁŠ. PODHRADIE/L. VIESKA B: Karásek – Osika (56. Goral), Pukač (60. Štyriak), Križan, Rozenberg (46. Sedliak), Heckl, Gajdoš, Záhorec, Pavlove, Petro, Kostrian (46. Horváth)

B. ŠTIAVNICA B: Dudák – Nedorosčík, Javorský (63. Dolinský), Kuma, Adamov, Žikla, Beňadik, Ľ. Barák, N. Barák, Šima, Macko

Zápas mal na druhú triedu veľmi dobrú úroveň. Domáci sa ujali vedenia až 3:0, no ku koncu zlepšili hru aj hostia a upravili na 3:2. Futbalisti Banskej Štiavnice v druhom polčase korunovali snahu vyrovnávajúcim gól, čo vyburcovalo domácich k zvýšeniu ofenzívy. Pred koncom rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich skúsený Križan – 4:3.

JÁN BARNIAK

Janova Lehota – Malá Lehota 3:1 (1:0)

GÓLY: 30. Gustiňák, 70. Bodor, 89. Čiliak - 75. Debnár

ROZHODOVAL: Bezák, 50 divákov

JANOVA LEHOTA: Kováč - Herinek, Gustiňák, Bodor, Schvartzbacher, Rozenberg, Štefanovič, Karásek, Čiliak, Chomič, Kolaček

MALÁ LEHOTA: Boroš - A. Tisovský, M. Haspra, D. Tisovský, F. Tisovský, Adamec, J. Haspra, P. Pacalaj, M. Pacalaj, Debnár, D. Tisovksý

Zápas sa hral viac-menej v réžii domáceho tímu, ktorý sa trikrát presadil aj strelecky. Hostia hrozili z brejkov, na víťazstvo im to však nestačilo.

MARIÁN KARÁSEK

Pitelová – Sklené Teplice 5:2 (2:1)

GÓLY: 2. J. Mališ, 11. Henžel, 61. Letáš, 82. Beňo, 84. Paučo - 37. Minka, 76. J. Vanko

ROZHODOVAL: Šupka, 55 divákov

PITELOVÁ: Forgáč - J. Mališ (51. Letáš), Egyed, Spišiak, Urgela (84. Schmidt), Henžel (70. Kováč), B. Spišiak, Sklenka (74. Kubík), Mišík, Paučo, Siekela (57. Beňo)

SKLENÉ TEPLICE: Šimič - Lukačko, Beňo, Krpelan, Slanina, Benko, J. Vanko, M. Vanko, Lupták, Minka, Mistrík

Hostia držali krok s domácimi futbalistami len v prvom polčase, keď dokázali korigovať na 2:1. Druhý polčas bol jednoznačnou záležitosťou domácich.

MARIÁN ŠTEFANKA

Lovčica-Tr. – Jastrabá 4:0 (2:0)

GÓLY: 6., 35.. Kováč, 75. Krajčí, 79. vlastný

ROZHODOVAL: Dvorský, 50 divákov

LOVČICA-TR.: Tóth - Macko, Tinák, L. Janek, Pilnik, Krajčí, M. Vrtík, Kapusta, J. Vrtík, Kováč, J. Janek

JASTRABÁ: A. Mališ - M. Hric, Gocník (77. T. Mališ), Króner, Ivan, P. Mališ (74. V. Kollár), Mojžiška (59. M. Mališ), L. Hric, Hrmo, Janúch, Henžel

Hosťom chýbal v tomto zápase brankár. Domáci tento fakt využili a do prestávky si vypracovali dvojgólové vedenie. Domáci však mali herne navrch, a tak viedli zaslúžene. V druhom polčase sa Jastrabá pokúšala o zvrat, vrhla všetky sily do útoku, čo však paradoxne využili domáci. Strelili ďalšie dva góly a vyhrali jasne 4:0.