ŽIAR NAD HRONOM. Všetci pretekári sa zhodli, že to bol najťažší svetový šampionát v behu do vrchu, ktorý sa organizoval vo veteránskych kategóriách.
Na štart pri teplote 35 stupňov v centre mesta sa postavilo 120 bežcov. Po štarte bežali dva kilometre po rovine v uliciach mesta. Bohuš sa dotiahol do čelnej skupiny, kde bežali štyria najlepší bežci. Pulz sa mu zvýšil na 185 tepov za minútu. Čo znamenalo spomaliť tempo. Pulz si postupne znížil na 180 tepov za minútu, čím ale stratil umiestnenie v prvej desiatke najlepších bežcov.
Od druhého po siedmy kilometer bolo prevýšenie sedemsto metrov. Slovenskí bežci v behu do vrchu to prirovnali so stúpaním na Slavkovský štít vo Vysokých Tatrách. Dvesto metrov pred vrcholom cieľa mal Bohuš pulz 198 tepov za minútu, čo už bežal na doraz. V týchto pretekoch sa umiestnil na trinástom mieste s časom 50 min. 23 sek.
V kategórii nad šesťdesiat rokov, v ktorej bude štartovať o pol roka, by skončil na piatom mieste. Bol to jeho štvrtý svetový šampionát v behu do vrchu. V roku 2013 v Čechách v behu na Čiernu Horu získal bronzovú medailu v družstvách. Pri záverečnom ceremoniáli svetového šampionátu prebrala slovenská delegácia vlajku svetového šampionátu od Talianov, čo znamená, že 2.9.2017 sa bude konať svetový šampionát veteránov v behu do vrchu po sedemnástich rokoch na Slovensku. Na jeseň začína Bohuš s prípravou na zimný triatlon. V budúcom roku bude pretekať hlavne v bežeckých súťažiach v kategórii nad šesťdesiat rokov.
Autor: BM