Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Medina zosadila z čela tabuľky KaMi, Šped-Trans na čele

V zápase dvoch vyrovnaných mužstiev sa hral útočný futbal z oboch strán. Do prestávky presne mieril Plašek na jednej a Krivočenko na druhej strane. Rozhodujúci sa nakoniec ukázal byť gól Nagya, ktorý znamenal trojbodový zápis svojho mužstva.

MFC 04 - Sporting 1:2 (1:1), góly: Plašek - Krivočenko, Nagy
Snaha MFC 04 o vyrovnaniu už bola márna.
Siwel - VÚEZ 2:3 (0:2), góly: R. Minár, P. Lukáč - B. Soják, M. Podseník, ČK: Karafa (Siwel)
V ďalšom z vyrovnaných zápasov sa do polčasu viac darilo hráčom VUEZu, keď po strelách Podseníka a Sojáka viedli dvojgólovým rozdielom. Ten sa Siweláci snažili po prestávke zmazať, ale súper si dvojgólový náskok už zobrať nenechal a doviedol zápas do víťazného konca.
ŠKP - Help 3:1 (1:0), góly: J. Sovány 2, Csala - Szilva
Skúsenejší hráči ŠKP si poradili so svojim súperom, aj keď to nemali jednoduché. Do prestávky najprv otvoril skóre Sovány, ďalšie šance na oboch stranách už k gólu neviedli. Po obrátke strelci predsa len o čosi zlepšili koncovku, hráči ŠKP boli o niečo úspešnejší ako súper a získali ťažko vydreté tri body.
Medina - KaMi 3:1 (1:0), góly: Š. Kukuli, M. Hegedüs, Š. Malček - P. Gáloš, ŽK: Andruska (Medina)
V šlágri kola sa hral zápas výbornej úrovni. Obe mužstvá si v prvom rade dávali pozor na zadné vrátka. Do prestávky viedla Medina 1:0 zásluhou Šenola Kukuliho a vedúce mužstvo muselo po prestávke viac otvoriť svoju obranu. KaMi sa snažilo po prestávke vyrovnať, lenže Medina skvele bránila a jej hráči vyrážali do rýchlych kontier. O druhý presný zásah Mediny sa postaral Hegedüs, keď tečoval strelu spoluhráča tesne pred brankárom Barcíkom. P. Gáloš z KaMi znížil opäť na rozdiel gólu, ale Medina hrala v obrane maximálne obetavo. Rozhodujúci gól zariadil Andruska, keď prešiel cez celé ihrisko, naservíroval loptu Malčekovi a bolo rozhodnuté - 3:1. KaMi touto prehrou stratilo vedenie v súťaži, ale ešte stále má jeden zápas k dobru.
Dukla - Šped-Trans 0:4 (0:1), góly: R. Meiling 3, M. Gábriš
Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale zápas bol takmer úplne vyrovnaný. Šped-Trans strelil prvý gól, zameral sa na pozornú obranu a hru na rýchle brejky. Dukla síce po zmene strán tlačila, ale súper po brejkoch strieľal góly, keď sa najviac darilo Meilingovi. Taktická hra Šped-Transu nakoniec slávila úspech a prepracoval sa po prehre KaMi na čelo tabuľky.
Komat - Athletic Zlatner 7:1 (5:0), góly: T. Hlaváčik 2, J. Ivančo, P. Fiam, F. Fiam, J. Kinčok, Jašek - S. Výbera, ŽK: Méheš
Athletico sa konečne zišlo na zápas, ale Komat sa nich akurát vylepšil skóre. Po góloch Ivanča, F. Fiama a Jašeka viedli komaťáci rýchlo 3:0 a do prestávky ešte pridali ďalšie dva presné zásahy. Po obrátke sa Komat uspokojil so svojim vedením, hra v poli sa viac vyrovnala, ale aj tak Komaťáci zvýšili vedenie, keď čestný gól súpera strelil Výbera.
Real Drink - Geodet Juhász 0:3 (0:2), góly: V. Horský, Kúkel, Debnár
Geodeti potvrdili v zápase úlohu favorita, ale Drinkáči im boli pomerne vyrovnaným súperom. Vedúci gól zápasu strelil Debnár, vedenie Geodetov poistil ešte do prestávky Kúkel. V 2. polčase Drinkáči zatlačili svojho súpera pred vlastnú šestku, ale Štefanču v bráne Geodetu neprekonali. Naopak Horský strelou spoza hráča definitívne rozhodol a Geodet si pripísal tri body.

sa len o niečo zmenšil
Energo - Rapid 6:2 (2:1), góly: Farkaš 2, Fazekaš, Kronka, Krnčan, P. Suchanský - Pomothy 2
Vo vyrovnanom 1. polčase mali viac šťastia na svojich kopačkách hráči Enrge. Po zmene strán Energo ovládlo dianie na ihrisku, svojho súpera nepúšťalo pred svojho brankára. Rapid sa síce snažil, ale v tomto zápase bol súper nad ich sily.
Eurosport - Slovan 2:3 (2:1), góly: Tóth, Miriak - Kováčik, Kosorín, Šaling
Eurosport prekvapujúco takmer zdolal favorizovaných Slovanistov. Ešte do prestávky Eurosport viedol o gól, ale po zmene strán sa prejavila väčšia skúsenosť Slovana. Najprv Kováčik vyrovnal a Kosorín zabezpečil svojim tri body.
LP Noma - SIMO 3:11 (2:5), góly: Sliačan 2, Pintér - Š. Galgóci 8, Srna 2, Hudec
Prvé dva góly Sima síce strelil Srna, ale potom sa začala strelecká kanonáda Galgóciho, keď tri góly strelil do prestávky a ďalších päť v 2. polčase. Hráči Sima si so svojim súperom hravo poradili.
Tlmače - Dynamo 6:2 (2:0), góly: Koláček 3, Stráňovský, Havran, Rafael - Michal Jančo 2
Tlmačania potrvdili úlohu favorita zápasu a už do prestávky si zabezpečili dvojgólové vedenie Ani v 2. polčase sa obraz hry nezmenil, Tlmače si svoje vedenie nielen že uhájili, ale ho ešte aj zvýšili o ďalšie dva góly.
H. Seč - Sektor 3:3 (1:2), góly: Debnár 2, Čontoš - F. Krako, Smiknya, P. Sádovský, ZK: M. Bogár, P. Sádovský
Sečania viedli Debnárovým gólom, ale Smiknya a Krako otočili skóre v prospech Sektoru. Po zmene strán sa situácia zopakovala, ale v prospech H. Seče a bolo 3:2. V závere zápasu potom Sádovský vyrovnal na konečných 3:3. Sektoráci sa cítili po zápase ukrivdení a nepodpísali zápis o stretnutí.
JHJ Kovex - LVT 3:5 (1:2), góly: Jenes 3 - Š. Pap 3, Lukáč, Kolčár
Kovexáci mali vo svojom strede len jediného strelca Jenesa, preto zápas prehrali. Viedli len raz, aj to v úvode zápasu, potom Š. Pap s Kolčárom poslali svojich do vedenia. Hráči v LVT nepoľavili v iniciatíve, viedli už o tri góly a Kovexáci už len korigovali stav na konečných 3:5.

I. liga 23. kolo 1.5.2005
IV. ZŠ: 8.00: Deportivo - Komat, 9.00: Šped-Trans - Real Drink, 10.00: Dukla - ŠKP
III. ZŠ: 8.00: VÚEZ - MFC 04, 9.00: Athletic Zlatner - Siwel, 10.00: KaMi - Help, 11.00: Sporting - Medina

II. liga 25. kolo 30.4.2005
III. ZŠ: 8.00: Rapid - Eurosport, 9.00: Slovan - LP Noma, 10.00: SIMO - Tlmače, 11.00: Dynamo - JHJ Kovex
IV. ZŠ: 9.00: LVT - H. Seč, 10.00: Sektor - Energo

Zápisnica zo zasadnutia ŠTK a DK zo dňa 20. 04.
Prerokované: ŽK a ČK
II. liga (23. kolo) - ŽK/ČK: nikto
I. liga (21. kolo) - ŽK: Bačík 0285 (DUKLA)
ROZHODNUTIA:
R - 070: ČK Varga 0528 (DYNAMO) - HNS voči rozhodcovi - 2 MZ nepodmienečne (23. a 24. kolo)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.