Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Basketbalová mlaď

V záverečnom zápase súťaže podľahli Levičania v Komárne 14-bodovým rozdielom. Do prestávky viedli domáci 5 bodovým rozdielom, v druhej časti zápasu domáci svoje vedenie ešte zvýšili.

Pohárová súťaž juniorov
MBK Rieker Komárno - BK Levice 87:73 (41:36), body: Hruška 26, Chvojka 20, Kontšek, Chudý a Priesol po 6, Horsinka 5
Liga kadetov
MBK Svit - ŠBK Junior Levice 82:63 (30:33)
body: Drapák 21, Činčura 20, Marchyn 12, Štenko 7, Brodziansky 3
Naši ešte do prestávky tesne viedli, ale v 2. polčase sa stav zápasu zmenil. Po tretej štvrtine naši prehrávali ešte o bodov, ale domáci v závere svoj náskok zvýšili.
BK Poprad - ŠBK Junior Levice 64:61 (32:32), body: Činčura 23, Drapák 13, Černák 9, Bélik a Štenko po 6, Brodziansky 4
Vo veľmi vyrovnanom zápase naši chlapci v závere ešte viedli o tri body, ale záver patril domácim, ktorí otočili skóre nakoniec vo svoj prospech.
Pohárová súťaž kadetiek
o 1. - 2. miesto
Slávia UKF Nitra A - ŠBK Junior Levice A 88:43 (47:25), body: L. Bogárová 19, Otepková 9, Gálová 7, Tarová 4, Bartošová a Petruchová po 2
Zápas prebiehal podľa očakávania, favorizované domáce hráčky si vybojovali bezpečné víťazstvo a prvé miesto v pohárovej súťaži.
o umiestnenie
Slávia UKF Nitra B - ŠBK Junior Levice B 67:55 (31:29), body: Začková 15, Šimová 14, Salátiová 7, Harisová a Kováčiková po 6, Kerniová 4, Kovalská 3
Po vyrovnanom začiatku sa po zmene strán viac darilo skúsenejšiemu domácemu družstvu.
Majstrovstvá Slovenska
minibasketbalistiek
V telocvični VI. ZŠ Levice sa v dňoch 22. -24. apríla konali uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v minibasketbale dievčat. Naše dievčatá nakoniec len o skóre skončili na 6. mieste.
ŠBK Junior Levice - BK Teplička n/V. 28:43 (17:22), Štenková 8, Kerniová, Nehézová a Szabóová po 4, Buzášová 3, Deliová a Hrudková po 2, Kupčová 1
ŠBK Junior Levice - Viktoria Košice 30:60 (14:37), Kupčová 10, Buzášová 6, Szabóová 5, Britková, Hrudková, Kvasnicová a Nehézová po 2, Štenková 1
ŠBK Junior Levice - Abovia Košice 27:62 (12:34), Kupčová 10, Kerniová 6, Štenková 5, Hrudková 3, Buzášová 2, Nehézová 1
ŠBK Junior Levice - MBK RUžomberok 27:67 (14:26), Štenková 10, Kupčová 8, Buzášová 4, Nehézová 3, Britková a Deliová po 1
ŠBK Junior Levice - ŠBK Šamorín 31:30 (15:12), Kupčová 10, Štenková 9, Buzášová 3, Kerniová, Deliová, Hrudková a Szabóová po 2
Ostatné výsledky: Šamorín - Ružomberok 26:42, Viktoria KE - Abovia KE 34.31, šamorín - Teplička 45:40, Ružomberok - Abovia KE 42:45, Teplička - Ružomberok 19:38, Viktoria KE - Šamorín 59:33, Teplička - Viktoria KE 24:37, Šamorín - Abovia KE 31:69, Viktoria KE - Ružomberok 41:27, Abovia KE - Teplička 53:25
Konečné poradie: 1. Viktoria KE, 2. Abovia KE, 3. Ružomberok, 4. Teplička, 5. Šamorín, 6. Levice