Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
V. LIGA VÝCHOD

Imeľ ide do trháku

Šurany sa ujali veľmi rýchleho vedenia, ktoré ich posadilo na koňa a počas celého zápasu mali jasnú prevahu. Brankár Janovics im chytil do prestávky dva čisté góly, ale krátko po nej inkasoval aj druhýkrát.

Šurany - Marcelová 4:0 (1:0), 5. M. Ambrus, 48. B. Macek, 75. P. Cagáň, 90. M. Kováčik. Do konca zápasu sa domáci z viacerých výborných šancí trafili presne ešte dvakrát, pričom záverečná Kováčikova bodka bola doslova exportná. Hostia za celý zápas vystrelili na Fišana iba dve "propagačné" strely. R Mihálik, 150 divákov.
ŠURANY: Fišan - Pa. Porubský, M. Ambrus, Baláž, Grunský - Tomaškovič, Kováčik Miček, Poláček - Kollár (73. Cagáň), B. Macek (79. Habrman). MARCELOVÁ: Janovics - Z. Vörös, Kelko, Pálinkáš, Viderman, K. Vörös, G. Marikovec ml., Marcinko, G. Marikovec st., Zajos, Trenčík.
Tekovské Lužany - Komjatice 3:1 (1:0), 30. P. Kóša, 50. M. Petráš, 86. R. Šál - 55. P. Krehák. Diváci videli v prvom polčase obojstranne nemastný-neslaný futbal, ktorý okorenil gólom iba domáci Kóša. Po zmene strán pridali domáci na dôraze a zakrátko strelili aj druhý gól, lenže hosťom sa po pár minútach podarilo znížiť. Komjatičania boli síce pod tlakom, ale snažili sa o rýchle kontry. Šance Štrúbela, Bajúza a Páchnika gólom neskončili, a tak defintívnu bodku dal výsledku v samom závere presnou strelou Šál, ktorý tesne predtým nevyužil dobrú príležitosť. R Bašnár, 150 divákov.
T. LUŽANY: Szívos - Bajúz, Hliva, Gergö, Kollár (70. Lakatoš), Štrúbel, Šál, Kuruc, Kóša (55. Tóth), Petráš, Páchnik. KOMJATICE: Hajnala - Hozlár, Marek Marenčák, I. Kalužák, Majerčík, Uhrík, Uher (60. Konderík), Mich. Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Krehák.
Čaka - Tlmače 3:1 (0:0), 50. a 63. (11 m) R. Mudroň, 66. R. Mejling - 70. T. Titurus. Levické derby dvoch zachraňujúcich sa tímov prinieslo od začiatku tlak domácich, lenže hráči Čaky sa doslova predbiehali v zahadzovaní aj tých najvyloženejších šancí. V 19. min. navyše Thaly nepremenil penaltu. O tri minúty Mejling v tutovke namieril nad. Góly konečne prišli po prestávke. Najskôr sa presne trafil Mudroň, potom ten istý hráč premenil pokutový kop a tretí gól domácich zaznamenal o chvíľu neskôr Mejling. Následné poľavenie Čaky využili Tlmače na strelenie aspoň čestného úspechu. Pre domácich to bolo prvé jarné víťazstvo. R Skaličan, 150 divákov.
ČAKA: Hlinka - Thaly, Š. Bielik, Mudroň, Dobrota, Krnčan (68. Stojka), Špaňo, Víglaš (56. Ondrušek), Tušan, Mejling, E. Bielik (73. Dorník). TLMAČE: Kováček - Izakovič, Koszorín, Pe. Švolík, Mintál, Kissimonyi, Jančo, Pa. Švolík, Titurus, Kinčok, Illenčík.
Veľké Lovce - Čajkov 1:0 (0:0), 70. M. Kodhaj. Hostia prišli s defenzívnou taktikou, ktorá im vychádzala celý prvý polčas, pretože domáci mali iba jeden náznak šance. Situácia sa opakovala aj po prestávke a doslova vykúpenie prišlo pre domácich po priamom kope Kodhaja, keď múr tečoval jeho strelu za chrbát bezmocného Horniaka. Hostia potom otvorili hru, mali aj jednu šancu šancu, lenže Strelec v nej netrafil bránu. A keďže domáci sa zamerali na udržanie výsledku, gól už nepadol. R Ješko, 250 divákov.
V. LOVCE: Racko - V. Kuruc (46. Kodhaj), Procházka, Pavlatovský, Ľ. Kuruc, Kršák, Hagan, Dobročáni, Bagala, Kubištel (46. Čoknay), Turczel. ČAJKOV: Horniak - Molnár, J. Čižmár, Csernák (46. Strelec), Lepieš, Mališ (80. Tuhý), Šebo (19, Červenák), Kronka, Pastier, Drapka, Pompoš.
Imeľ - Dolný Ohaj 4:0 (1:0), 24. J. Lakatoš, 56. Z. Pasztorek, 65. Š. Zemanek, 85. A. Polgár. V prvom polčase bol k videniu slabý zápas, v ktorom líder tabuľky dokázal streliť iba jeden gól. Po zmene strán a prestriedaní kádra začali Imeľčania predsa len aktívnejšie, v 47. min. Ádamka nastrelil J. Melišeka a vyrazenú loptu poslal ten istý hráč do žrde. Pasztorek potom pridal pekný druhý gól domácich, ktorí zanedlho strelili aj tretí. Posledné slovo mal z dorážky po vyrazenej penalte Polgár. R Krivošík, 180 divákov.
IMEĽ: Pelzner (4. Gombár) - Szabo, Oroszi, Hübsch, Čeh, M. Lovász, Lakatoš, Polgár, Ádamka, Doležaj (46. Pasztorek), Zemanek (65. Kamenický). D. OHAJ: J. Melišek - P. Podbehlý, Rácek, Keleberc, Navrátil, M. Pétery, S. Palacka (57. J. Pétery), P. Palacka, Melišek, Š. Porubský (86. Ľ. Melišek), M. Podbehlý (78. Lauro).
Kameničná - Palárikovo 2:2 (1:1), 30. a 75. E. Nagy - 44. M. Tántoš, 60. A. Ludas. Súboj nováčikov prinisol v úvode po jednej šanci na oboch stranách, ale brankári sa prekonať nenechali. Potom domáci nastrelili brvno aj žrď, lenže po pol hodine hry Nagy konečne udrel. Hostia tesne pred prestávkou predsa len vyrovnali. Tento moment ovplyvnil aj druhý polčas, v 48. Ikrényi trafil žrď a po hodine hry A. Ludas opäť napol domácu sieť. Kameničná potom pridala a po úspešnom trestnom kope sa napokon body delili, pretože do konca zápasu už hráči žiadnu vážnejšiu šancu nemali. R J. Kováč, 250 divákov.
KAMENIČNÁ: Pogány - Rásky, Szüllö, Rigó, P. Boros, Molnár, Lörincz, Nagy, Fekete (67. T. Boros), Sándor (86. Miťko), Hozman (79. Mátyus). PALÁRIKOVO: Pilek - Hoppan (88. Naď), Mančík, Sztrecsko (46. A. Ludas), Fiala, Židuljak, Kobora, R. Ludas (81. Samuel), M. Tántoš, Ikrényi, Vittek.
Šahy - Kalná n/Hr. 1:1 (0:0), 80. M. Máté - 50. J. Valo. Druhé levické derby bolo v prvom polčase trochu nervóznejšie, hoci s dostatočným nasadením na oboch stranách. Diváci však vážnejšiu šancu nevideli. V druhom dejstve sa obraz hry predsa len zmenil, pretože hostia sa ujali vedenia. Šahanov to vyburcovalo k ešte väčšiemu úsiliu, do svojho súpera doslova búšili, lenže aspoň vyrovnať sa im podarilo až v samom závere, keď brankárovi Guťanovi vypadla lopta z rúk priamo pre Mátého, ktorý nezaváhal. R H. Kováč, 400 divákov.
ŠAHY: Vajda - Máté, Petrík, Petráš, Stricho, Kluka, Lackovský, Bartal, Studva (46. Bukri), Urblík, Bukta (80. Zsóka). KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Cigáň, Valo, Zdychavský, Sakoš, Čontoš, Nádašdi, Dvorakovič, Szilvás, Baťalík.
Dvory n/Ž. - Tvrdošovce 3:0 (1:0), 36. a 73. L. Salgó, 70. E. Schultz. Novozámocké derby patrilo v prvom polčase domácim, ktorí mali aj viac šancí, lenže využiť dokázali iba jedinú. Hostia si do prestávky nič vážnejšie nevytvorili. Po zmene strán Tvrdošovčania hru síce vyrovnali, lenže dva góly v rýchlom slede ich dokonale schladili a do konca zápasu sa už na nič nezmohli. A keďže ani domáci si toho veľa nevypracovali, skóre sa už nezmenilo. R M. Šmidovič, 252 divákov.
DVORY: Benkó - Bernáth (50. Hadina), Keresztúri, L. Takáč, Sztanko, Petrík (78. Kövári), Salgó (75. R. Takáč), Schultz, Káplocký, M. Boldižár, Lakatoš. TVRDOŠOVCE: Fugli - Zs. Tóth, G. Tóth, Šichta (25. Bogdány), Balogh, Kovács, Cs. Tóth (36. Mikláš), Brat, Buják, Birkus, Csabai.

Šuranom odrátajú 6 bodov.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 13 - T. Káplocký (Dvory), 12 - J. Lovász (1 z 11 m, Imeľ), J. Urblík (3, Šahy), M. Drapka (Čajkov), 10 - B. Macek (Šurany), F. Bernáth (6, Dvory), R. Ludas (1, Palárikovo), 9 - E. Zajos (Marcelová), L. Salgó (Dvory), 8 - L. Lackovský (Šahy), M. Páchnik (T. Lužany), E. Nagy (2), Š. Hozman (1, obaja Kameničná).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?