Futbal - I. trieda dospelých: Hostia získali len jeden bod, Štiavnica zaváhala v Kremničke

19. kolo:
Horná Ves - Repište
3:0 (2:0)

V Hornej Vsi sa odohral zápas v réžii domáceho tímu, ktorý išiel cieľavedome za víťazstvom.
Góly: 3., 49. Urgela, 39. Kaštier.
Pred 120 divákmi rozhodoval Lešniak.
HORNÁ VES: Hlaváč - B. Neuschl (80. Horváth), Zipser, Kaštier, Schmit, Dobrotka, Širáň (75. Pittner), Urgela, Hric, Kasza, Mecele.
REPIŠTE: Filip - E. Kmeť, Čech, M. Karvaš, P. Karvaš, Želiar, M. Kordík, V. Kmeť, A. Kmeť, Hudec (80. Krahulec), Ľ. Kordík.

Tekovská Breznica - Brehy
1:0 (0:0)
Po prvom, veľmi vyrovnanom polčase, odchádzali oba tímy do šatní za stavu 0:0. V druhom dejstve dal jediný gól zápasu domáci hráč Havran a zabezpečil tak svojmu tímu tri body.
Gól: 52. Havran.
Pred 180 divákmi rozhodoval Slosiar.
TEKOVSKÁ BREZNICA: Horňáček - Jány, Gaži, Búry, Pastier, Homola (46. Cibuľa), Brieška, Havran, Krulák, Polc (90. Šebo), Pavlov (46. Mucha).
BREHY: Martinec - Pastier, Brodziansky, Lalka, Halabuk (72. Š. Vozár), P. Vozár, Bakoš, Šlavka, Hrubý, Mezö, Regina.

Lutila - Lovča
2:2 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase prišiel druhý, gólovo bohatší. Domáci hráči sa ujali vedenia, no hostia znížili z vymysleného pokutového kopu. V 89. minúte vyrovnal stav stretnutia Matuška.
Góly: 52. Kúštik, 53. Bugár - 87. Benča (z 11. metrov), 89. Matuška.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kacz.
LUTILA: Kupči - Majer, R. Kanina, Vanko, Debnár (65. Figa), Kozár, Koóš (64. P. Kanina), Gordík, Kúštik, Mališ, Bugár.
LOVČA: Nárožný (56. Brašeň) - P. Hrmo, Magula, Benča, Hudec, Matuška, Kováč, Sedliak (84. Fabian), D. Hrmo, Chudoba, Páleník.

St. Kremnička – B. Štiavnica
1:0 (1:0)
V Starej Kremničke sa odohral vynikajúci zápas. Oba tímy bojovali až do konca a napokon sa z víťazstva tešili domáci hráči.
Gól: 36. Čížniar. Pred 200 divákmi rozhodoval Baran.
STARÁ KREMNIČKA: Gašpar - V. Nárožný, Dobias, Osvald, Petruš, J. Nárožný, Čížniar (58. Beňo), Poliak, Neuschl, Rajčan, Závadský.
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Jurica - Kminiak, Šíma, Kuruc, Hudák, Palášthy, Pajerský, Pachinger, Ferenčík, Hanzlík, Deabren.

Nová Baňa - Voznica
1:0 (0:0)

Pri peknom slnečnom počasí za účasti veľkého počtu publika sa odohral nervózny zápas. Domáci hráči sa s ťažkosťami presadzovali, no napokon o víťazstve rozhodol Laco.
Gól: 78. Laco. Pred 300 divákmi rozhodoval Bajnok.
NOVÁ BAŇA: A. Baláž - Budinský, Mäsiar (75. Zboran), Kuba (90. Hubač), M. Baláž, Rybár, Mánik, Benko, Forgáč, Laco, Fáber (82. Žembery).
VOZNICA: Pukan - Brestovský, Mihálik (86. J. Závadský), Nemec, Blaho, Kršiak, Mocpajchel, Maslen, Slosiar, P. Závadský, Arvaj.

Kremnica – Banská Belá
3:0 (0:0)

Už v prvom polčase mali domáci prevahu, ale nepodarilo sa im gólovo presadiť. V druhom dejstve zápasu ešte zvýšili tlak, čo sa im aj oplatilo v podobe troch gólov.
Góly: 55. Ďurica (z 11. metrov), 57. Kaán, 90. Králik.
Pred 150 divákmi rozhodoval Priebera.
KREMNICA: Valuška - Ivan (22. Žiarny), Wágner, Mališ, Privalinec, Kaán, Greguš (63. Králik), Marianik, Ďurica, Chladný (46. Haško), Hoz.
BANSKÁ BELÁ: Dobák - Hunka, Cibuľa, Durbák, Ivanič, Lukáč, Kuchár (60. Cabánik), Javorský (81. Selyem), A. Hanzlík, Hrubčo, P. Hanzlík.

Vyhne - Slaská
4:1 (2:0)
V prvých minútach prvého polčasu bola hra vyrovnaná a hralo sa prevažne v strede ihriska. Neskôr však domáci prevzali iniciatívu a premenili dve gólové šance. V druhom polčase pridali ešte dva góly a kontrolovali hru až do konca.
Góly: 22., 31., 68., 73. Kašiar (posledný z 11. metrov) - 61. Vanko.
Pred 120 divákmi rozhodoval Kicko.
VYHNE: Herold - Čiliak, Hlinka, Hrnčiar, Pavol (45. P. Kašiar), Záhumenský, Šrot, Srna, Kollár (88. Tomčáni), Krištof (70. Pramka), M. Kašiar.
SLASKÁ: Molnáry (45. Bartoň) - Mir. Schuster, Bujňák, P. Topoľan, Repiský, Vanko, D. Topoľan, Jakubeje, Čéry, Gordurič (73. P. Schuster), Mar. Schuster (45. Vitek).

14. Kremnica 8 0 0 8 4:20 0
Zostava kola: Filip (Repište) - Lukáč (B. Belá), Ferenčík (B. Štiavnica), Hric, Urgela (obaja H. Ves), Ďurica (Kremnica), Gordík (Lutila), Laco (N. Baňa), Osvald (St. Kremnička), Krulák (Tek. Breznica), Kašiar(Vyhne).

Autor: Kristína Matelková