Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Futbal - III. liga dospelých: Rezerva Dukly nadelila Žilinčanom trojku

19. kolo:
Rakytovce - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0)
Úvod priniesol vzruch pred oboma brankármi, ale gól padol až v 22. min., keď po rohovom kope prišla nechytateľná hlavička Maľu - 1:0. V 28. min. mali domáci ďalšiu šancu, keď po centri Hrica nedočiahli na loptu Jobko a Schmidtmayer. Naopak, v 29. min. po nožničkách Páleníka lopta tesne minula Vyskočovu bránu. V 36. min. prudkú strelu hostí po zemi Vyskoč vyrazil. V 42. min. Fojtík takmer od polovice ihriska obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a ľavou nohou obstrelil Gašpira, čo znamenalo polčasových 2:0. Po prestávke domáci nepustili súpera do vážnej situácie, naopak, vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, no tie nepremenili.
Góly: 22. Mala, 42. Fojtík. ŽK: Žiak. Pred 275 divákmi rozhodoval Vorel. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Móres, Karasy (46. Bdžoch), Homola, Mala, Fojtík, Timek, Schmidtmayer, Hric, Jobko.

Dukla B. Bystrica B - Žilina B 3:0 (1:0)
Lepšie si viedli domáci, ktorí od úvodu stretnutia kombinačnou hrou zatlačili súpera do defenzívy. Úvodný tlak využili už v 3. min., keď po centri Urgelu hlavou otvoril skóre Gibala. Dukla pokračovala v nátlakovej hre, mala niekoľko gólových príležitostí, ale Libič, Choma, Tužinský a Gibala nevyužili ani stopercentné šance. Hostia mali v prvom polčase dve šance po rohových kopoch, ale Boroš bol na mieste. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 64. min. po rohu sa najlepšie v šestnástke zorientoval Gibala a strelil svoj druhý gól. V 78. min. unikol Krivjančin, ale brankár hostí jeho strelu zlikvidoval. Ako to mal zakončiť, mu ukázal v 81. min. Gibala, ktorý sa pekne uvoľnil a zo šiestich metrov nedal Tavačovi šancu. Hostia mohli v 83. min. po rýchlom preniknutí znížiť, ale Vlček strieľal vedľa.
Góly: 2., 64. a 81. Gibala. Pred 100 divákmi rozhodoval Petrinec. DUKLA B: Boroš - Urgela (72. Krivjančin), Štuber, Penov, Choma, Kulík, Rusnák, Kovalčík, Libič (46. Úškrt), Gibala, Hrbek (23. Tužinský).

Podbrezová B - Ružomberok B 2:2 (0:0)
V obojstranne rýchlom, technickom zápase tímy vychádzali zo zabezpečených obrán, čo neumožnilo dostať sa útočníkom do dobrých streleckých príležitostí. Najväčšiu šancu mal Savič, keď po centri Bukovca hlavičkoval k ľavej žrdi, brankár robinzonádou zachránil. V 30. min. nebezpečne z trestného kopu vystrelil hosťujúci Paluba, brankár bol na mieste. V 50. min. za zranenie Bukovca nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Pančík premenil na 1:0. V 64. min. z problematicky nariadenej jedenástky hostia vyrovnali Kurtym na 1:1. V 66. min. unikol po ľavej strane Savič a popri vybiehajúcom brankárovi hostí upravil stav na 2:1. Posledné slovo mali hostia, keď v 88. min. zblízka poslal loptu do domácej brány Milíč.
Góly: 50. Pančík (11m), 66. Savič - 64. Kurty (11m), 88. Milíč. ŽK: Perniš - Baran. Pred 330 divákmi rozhodoval Čiernik. PODBREZOVÁ B: Perniš - Gallo, Gašpar, Jančík, Bukovec, Arandelovič (86. Pišoja), Savič, Kitaš, Chrenovský (70. Pančík), Kostúr, Gerčák (46. Turňa).

Ostatné výsledky: Zvolen - Revúca 1:0 (1:0), Gól: 45. Michalík, K. N. Mesto - K. Lieskovec 3:0 (1:0), 15. Goljan, 52. Padych, 90. Kohút, Čadca - L. Mikuláš 3:0 (1:0), 25. a 69. Časnocha, 52. Kavuliak, Lučenec - Bytča 0:0, D. Kubín - T. Teplice 0:1 (0:0), 62. Jeťko.
16. Revúca 18 0 4 14 6:56 4

Ďalší program - 20. kolo, streda 4. mája o 17. hod.: L. Mikuláš - Ružomberok B, K. Lieskovec - T. Teplice, Bytča - Žiar, Revúca - Rakytovce, Žilina B - D. Kubín, Čadca - Podbrezová B, Dukla B - K. N. Mesto, Zvolen -Lučenec.