Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Karatisti bodovali v Chorvátsku, Poľsku, Slovinsku a doma

Sezóna sa pre karatistov z MŠK Žiar nad Hronom začala hneď z ostra.

(Zdroj: archív - ŠŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Prvým turnajom, kde sa zúčastnili členovia klubu, bol výjazd reprezentácie Slovenska do chorvátskeho mesta Zagreb.

Tvrdá konkurencia

V tvrdej konkurencii turnaja Zagreb Cup 2016 sa medailovo presadila len Dominika Veisová, ktorá získala v kategórii športový zápas junioriek do 48 kg bronz. Tesne za medailovými priečkami skončili vo svojich kategóriách Michal Výrostko a Nina Jelžová.

Prvý októbrový víkend opäť reprezentácia Slovenska vycestovala do Chorvátska, tentoraz do mesta Rijeka na turnaj Croatia Open. Tam sa podarilo získať bronzovú medailu Natálii Rajčanovej v kategórii športový zápas kumite kadetiek do 47 kg a striebornú medailu vybojoval Aris Nikolas Čela v kategórii športový zápas kadetov do 52 kg.

Ten istý víkend sa bojovalo aj na Slovensku. Pohár mladých talentov v Novákoch bol určený začínajúcim pretekárom, a tak na ňom štartovali žiarski najmenší karatisti. O kvalite minuloročnej prípravky svedčí aj fakt, že všetci zúčastnení Žiarčania si z tohto turnaja priniesli medailu zo svojej vekovej kategórie: Peter Barcík (zlato kumite, striebro kata), Gregor Klacek (bronz kata, bronz kumite), Karolína Kortišová (striebro kata), Nikola Kršiaková (bronz kata), Daniel Mráz (bronz kata, bronz kumite), Jozef Šipkovský (zlato kata, striebro kumite), Lea Tesáková (striebro kumite, bronz kata), Mathias Uhrík (striebro kata, bronz kumite), Maxim Uhrík (zlato kata, striebro kumite), Natália Veisová (zlato kata, zlato kumite).

Obrovský turnaj

Najväčší turnaj v Poľsku – Polish Open sa konal v meste Bielsko Biala. Dlhší čas na prípravu najskúsenejších pretekárov sa prejavil aj vo výsledkoch. V konkurencii 1659 pretekárov z 31 krajín sa Žiarčanom podarilo vybojovať šesť medailových umiestnení.

Aris Nikolas Čela si v kategórii kadetov do 52 kg vybojoval bronz, keď sa mu v poslednom zápase podarilo poraziť japonského pretekára. Natália Rajčanová si v kategórii kadetiek do 47 kg vybojovala taktiež bronz. Bronzovú medailu si vybojoval aj Zdenko Vanka v kategórii dorastencov do 63 kg. O prvé finále sa postarala po štyroch vyhratých zápasoch Nina Jelžová v kategórii junioriek nad 59 kg. Tu však už nestačila na nórsku pretekárku. Ani v druhom finále, kde postúpila Dominika Veisová v kategórii junioriek do 48 kg sa nám nakoniec nepodarilo získať zlato, no striebro z takto obsadeného turnaja je obrovským úspechom.

Druhý deň turnaja patril mladším pretekárom. Tu sa najviac darilo Alexandre Kalamárovej, ktorá si vybojovala bronz v kategórii dievčat 10-11 rokov do 34 kg a Patrícii Vankovej, ktorá síce skončila nakoniec tesne za medailovými pozíciami, no v kategórii dievčat 10-11 kg do 40kg podala pekný výkon.

Ten istý víkend mali Žiarčania zastúpenie aj na turnaji Maribor Open, ktorý sa konal v Slovinsku. Tu sa podarilo Šimonovi Sečkárovi vybojovať zlato v disciplíne kata i v disciplíne kumite.

Tieto všetky výsledky hneď v úvode sezóny sú veľmi pekným štartom do nadchádzajúcich turnajov.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?