LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Lučenec – Žarnovica 0:5 (0:1)

GÓLY: 45., 52. Sedliak, 58., 84. Páleník, 71. Štefanka

ROZHODOVAL: Horný, 200 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Záhradník, Listofer, Krivjančin (74. Víglaský), Badinka, Ondrejka, Bobor (69. Londák), Štefanka, Laurov (74. Plško), Sedliak, Páleník

Po opatrnom začiatku zápasu sa prví dostali k streleckému pokusu domáci, ale trafili len brankára Straku. Hneď z protiútoku nedôrazne zakončoval Páleník. V 18. min. po chybe domácej obrany Štefankova strela skončila na domácom brankárovi. Aj v 23. a 24. min. pohrozili hostia, ale domáca obrana bola na svojom mieste. Hostia postupne získali prevahu, ale ich pokusy o strelenie gólu boli neúspešné. Ich snaženie sa zúročilo v poslednej minúte prvého polčasu, keď po osi Laurov, Páleník, Sedliak, posledne menovaný otvoril skóre zápasu - 0:1. V druhom polčase boli opäť aktívnejší hostia. Už v 52. min. sa výborne uvoľnil Štefanka a jeho prihrávku pohotovou strelou premenil na gól Sedliak - 0:2. O minútu neskôr Sedliakovu prihrávku zblízka prestrelil Štefanka. Hostia zvýšili svoje vedenie na 0:3 v 58. min., keď Boborov center hlavičkou premenil Páleník. V pohode hrajúci hostia domácich nešetrili a v 71. min. po Londákovej prihrávke skóroval Štefanka - 0:4. Výborný výkon hostí ukončil gólom Páleník, ktorý hlavičkou premenil center Štefanku - 0:5. Domáci mohli skorigovať výsledok zápasu v poslednej minúte, ale v dobrej šanci netrafili bránu hostí. Žarnovičania tak potvrdili stúpajúcu formu a už v piatom zápase za sebou vyhrali. V nasledujúcom kole Žarnovičania v sobotu privítajú v derby zápase Novú Baňu.

RATIBOR KOPČÁK

Nová Baňa – Krásno nad Kys. 3:0 (1:0)

GÓLY: 24. Starší, 72. Širáň, 88. Holečka

ROZHODOVAL: Ľupták, 100 divákov

NOVÁ BAŇA: Tatár – Blaho, Babašta (90. Čákovský), Karvaš, Starší, Širáň (84. Holečka), Úškrt, Hanák (68. Pařenica), Mokrý, Bartoš, Fereje

Domáci podali bojovný výkon a konečne sa tešili z plného bodového zisku. Úvod duelu bol pomerne vyrovnaný, no v 24. min. priklonil misky váh na domácu stranu Starší – 1:0. V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie stavu, mali aj hru, no gólu sa nedočkali. Keď Novobančania v 72. min. po úniku upravili na 2:0, bolo rozhodnuté. V závere mali jasnú prevahu domáci, ktorí ju v 88. min. korunovali gólom na 3:0. Tri body zostali zaslúžene doma.

ADAM ŠIRÁŇ

Ostatné zápasy: Detva – Podbrezová B 0:2, Lipt. Štiavnica – Makov 3:2, Námestovo – Lipt. Hrádok 0:1, Stráža – Čadca 0:1, Kremnička – Teplička 3:1, Kalinovo – Fiľakovo 1:0

ROZHODOVAL: Farsky, 100 divákov

ŠT. BANE: M. Neuschl – I. Pastier, Košarník, P. Neuschl (85. Hanusz), Vilmon, Dlhoš, Drexler, Michalek, Budinský, Chrenovský, Kubina

Hostia odohrali celkom dobrý prvý polčas, keď si vypracovali štyri gólové šance, avšak ani jednu nedokázali premeniť. Domáci mali do prestávky len jednu príležitosť a aj tú využili. V druhom dejstve si hostia už šancu nevypracovali, a tak sa domácim podarilo triumf poistiť aj druhým gólom.

JÁN DAUBNER

Jakub – Lovča 1:1 (1:1)

GÓLY: 3. Cimerman – 12. Rapčan

ROZHODOVAL: Batiz, 80 divákov

LOVČA: Weber – Beňo, Šebeň, Urgela, Rybár, Rapčan (84. Škriniar), Mikuška, Neuschl (90. Greguš), Žiak, Ondrík, Blaho

Hostia z Lovče hneď od začiatku prehrávali, no dokázali sa rýchlo otriasť a v 12. min. vyrovnali na 1:1. Hostia mohli ísť aj do vedenia, no penaltu spálil Rapčan. Po tomto momente sa hralo vyrovnané stretnutie, deľba bodov je spravodlivá.

ROMAN KOŠTA

Dobrá Niva – Banská Štiavnica 5:1 (3:1)

GÓLY: 38. Raniak, 40., 42. Kucbel, 72. Cibuľa, 77. Ukrop – 22. Kminiak

ROZHODOVAL: Melicher, 90 divákov

B. ŠTIAVNICA: Kraják – N. Barák, Kminiak, Necpal, P. Hanzlík, Šima, Kmeť, A. Hanzlík, Nedorosčík, Kuma, Dudák

Hostia hrali umne a do 38. min. zaslúžene viedli 1:0. Do prestávky však po lacných chybách trikrát inkasovali a domáci vyhrávali pohodlne 3:1. V druhom polčase hostia mohli stav skorigovať, no svoje šance nevyužili a domáci z brejkov upravili na konečných 5:1. Triumf domácich je zaslúžený. Pre hostí je vykúpením, že jesenná časť je na konci.

ĽUBOMÍR BARÁK

Hliník nad Hr. – Sásová 3:0 (1:0)

GÓLY: 35. Hudec, 48. Dúbravský, 52. Krčmárik

ROZHODOVAL: Markovič, 75 divákov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Polc, Bosák, Henžel, Dekiš, Goral, Dúbravský (79. Brašeň), Hudec (89. Bavlšík), Krčmárik, Kukučka

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný. V 35. min. však prebral pred šestnástkou loptu Hudec a krásnou strelou otvoril skóre – 1:0. Do druhého polčasu mali domáci raketový nástup a po akcii Hudeca peknou strelou k tyči zvýšil na 2:0 Dúbravský. Za pár minút bolo už 3:0, keď Kukučka vysunul Krčmárika, ktorý sám pred brankárom nezaváhal. Po tomto momente sa zápas už len dohrával, domáci umnou hrou zaslúžené víťazstvo udržali.

JAROSLAV KRŠIAK

Ostatné zápasy: Selce – Krupina 1:3, H. Nemce – Hrochoť 0:1, Čierny Balog – Lieskovec 1:0

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 489
  2. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 269
  3. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 109
  4. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 96
  5. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 91
  6. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 63
  7. Pohronie sa dnes lúči s jeseňou aj s Jožkom Sekerešom 37
  8. Pivnice pod najhonosnejšími domami na námestí v Kremnici otvoria pre verejnosť 33
  9. Skalka pri Kremnici má prvú via ferratu. V rámci Slovenska má jedno naj 30
  10. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 28