Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Žiarski karatisti sú naďalej vo forme

Po úspešných septembrových a októbrových ťaženiach v Chorvátsku, Slovinsku a Poľsku karatistov z MŠK Žiar nad Hronom čakal v októbri ešte turnaj v Maďarsku.

(Zdroj: archív - MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. V Budapešti sa konal prestížny turnaj Hungarian Open. Pre žiarskych starších pretekárov to bola možnosť vybojovať si body na štart na najbližších majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať vo februári 2017 v Bulharsku.

Opäť sa darilo

V konkurencii takmer sedemsto pretekárov z ôsmich krajín (Bulharsko, Srbsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Chorvátsko, Bielorusko, Rakúsko) sa Žiarčanom opäť darilo.

Prvú medailu a to bronzovú vybojovala Patrícia Vanková v športovom zápase 10-11 ročných dievčat do 40 kg. V kategórii dorastencov do 52 kg opäť exceloval Aris Nikolas Čela, ktorý nenašiel premožiteľa, a tak si vybojoval zlato. Nina Jelžová v kategórii junioriek nad 59 kg predviedla taktiež nádherný výkon, keď v boji o bronz porazila úradujúcu majsterku Európy. Medailovú štatistiku uzavrela striebrom Dominika Veisová v kategórii junioriek do 48 kg.

Ďalším októbrovým turnajom bolo prvé kolo Slovenského pohára dorastencov a juniorov, ktoré sa konalo v Sabinove. Za účasti 280 pretekárov zo 48 klubov z celého Slovenska sa bojovalo o postup na majstrovstvá republiky, ale i o body do celkového rebríčka. Žiarskym karatistom opäť vyšiel deň, keď sa ako klub v medailovej štatistike umiestnili na treťom mieste.

Skvelá forma

Aris Nikolas Čela predviedol skvelú formu, keď v športovom zápase kadetov do 52 kg opäť nenašiel premožiteľa. V kadetkách si podobne počínala Natália Rajčanová v kategórii do 47 kg, kde si vybojovala zlato. Žiarčania boli správne rozbehnutí a tak ďalšie zlato vybojovala Nina Jelžová v juniorkách nad 59 kg. O poslednú zlatú medailu sa postarala Dominika Veisová v juniorkách do 48 kg. O nemenej vzácny bronz sa postaral Michal Výrostko v kategórii juniorov do 68 kg, ktorým snáď pretrhol smolu z posledných turnajov.

Na konci októbra celá karatistická obec upriamila svoju pozornosť na prebiehajúce majstrovstvá sveta seniorov, ktoré sa konali v rakúskom meste Linz. Najväčšia pozornosť Žiarčanov sa sústredila na výkon Dominiky Tatárovej, ktorá svoje prvé karatistické kroky urobila práve pod hlavičkou žiarskeho karate klubu. Žiarska bývalá členka sa postarala o veľkú senzáciu, keď si v kategórii športový zápas žien nad 68 kg vybojovala na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?