Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Žiarski karatisti sú naďalej vo forme

Po úspešných septembrových a októbrových ťaženiach v Chorvátsku, Slovinsku a Poľsku karatistov z MŠK Žiar nad Hronom čakal v októbri ešte turnaj v Maďarsku.

(Zdroj: archív - MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. V Budapešti sa konal prestížny turnaj Hungarian Open. Pre žiarskych starších pretekárov to bola možnosť vybojovať si body na štart na najbližších majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať vo februári 2017 v Bulharsku.

Opäť sa darilo

V konkurencii takmer sedemsto pretekárov z ôsmich krajín (Bulharsko, Srbsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Chorvátsko, Bielorusko, Rakúsko) sa Žiarčanom opäť darilo.

Prvú medailu a to bronzovú vybojovala Patrícia Vanková v športovom zápase 10-11 ročných dievčat do 40 kg. V kategórii dorastencov do 52 kg opäť exceloval Aris Nikolas Čela, ktorý nenašiel premožiteľa, a tak si vybojoval zlato. Nina Jelžová v kategórii junioriek nad 59 kg predviedla taktiež nádherný výkon, keď v boji o bronz porazila úradujúcu majsterku Európy. Medailovú štatistiku uzavrela striebrom Dominika Veisová v kategórii junioriek do 48 kg.

Ďalším októbrovým turnajom bolo prvé kolo Slovenského pohára dorastencov a juniorov, ktoré sa konalo v Sabinove. Za účasti 280 pretekárov zo 48 klubov z celého Slovenska sa bojovalo o postup na majstrovstvá republiky, ale i o body do celkového rebríčka. Žiarskym karatistom opäť vyšiel deň, keď sa ako klub v medailovej štatistike umiestnili na treťom mieste.

Skvelá forma

Aris Nikolas Čela predviedol skvelú formu, keď v športovom zápase kadetov do 52 kg opäť nenašiel premožiteľa. V kadetkách si podobne počínala Natália Rajčanová v kategórii do 47 kg, kde si vybojovala zlato. Žiarčania boli správne rozbehnutí a tak ďalšie zlato vybojovala Nina Jelžová v juniorkách nad 59 kg. O poslednú zlatú medailu sa postarala Dominika Veisová v juniorkách do 48 kg. O nemenej vzácny bronz sa postaral Michal Výrostko v kategórii juniorov do 68 kg, ktorým snáď pretrhol smolu z posledných turnajov.

Na konci októbra celá karatistická obec upriamila svoju pozornosť na prebiehajúce majstrovstvá sveta seniorov, ktoré sa konali v rakúskom meste Linz. Najväčšia pozornosť Žiarčanov sa sústredila na výkon Dominiky Tatárovej, ktorá svoje prvé karatistické kroky urobila práve pod hlavičkou žiarskeho karate klubu. Žiarska bývalá členka sa postarala o veľkú senzáciu, keď si v kategórii športový zápas žien nad 68 kg vybojovala na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  2. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  5. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  6. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  8. Vážení poslanci, to naozaj?
  9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  2. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  3. Vážení poslanci, to naozaj?
  4. Koniec čakania na kuriéra
  5. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?

Szilárd Németh v relácii MY športujeme.

Pozrite si exkluzívny rozhovor v relácii MY športujeme.

24m

Cieľom projektu je získavanie informácií z vybraných lokalít, ich analýza a následná úprava existujúceho stavu s cieľom zlepšiť život obyvateľom mesta.