LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Spanilá jazda Žarnovice pokračoval aj v derby s Novou Baňou. Prinášame tradičný prehľad výsledkov.

Zo šatne Žarnovice.(Zdroj: MFK)

III. LIGA

14. kolo:

Žarnovica – Nová Baňa 7:3 (4:1)

GÓLY: 7., 87. Sedliak, 23., 41. Páleník, 35., 75. Štefanka, 66. Laurov – 31., 52. Babašta, 83. Pařenica

ROZHODOVAL: Ligas, 250 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Listofer, Krivjančin, Badinka, Ondrejka, Bobor (78. Londák), Štefanka, Laurov (87. Plško), Sedliak, Páleník, Javorčík (70. Víglaský)

NOVÁ BAŇA: Tatár – Blaho, Babašta, Karvaš, Starší, Širáň, Úškrt, Hanák, Mokrý, Bartoš, Fereje (58. Pařenica)

Aj v poslednom jesennom kole Žarnovičania bodovali naplno. Derby zápas s Novou Baňou bol rušný od začiatku a priniesol zaujímavý priebeh s množstvom pekných gólov. Posledné zápasy týchto mužstiev boli vždy bohaté na góly a ani v tomto zápase tomu nebolo inak. V úvodných sekundách pohrozili Bančania, ale Straka si s ich streleckým pokusom poradil. Aj strelecký pokus Laurova v 16. min. bol neúspešný. Skóre zápasu otvoril v 17. min. Sedliak, ktorý sa individuálne presadil - 1:0. Ďalší strelecký pokus Laurova v 23. min. po štandardnej situácii vyrazil hosťujúci brankár na rohový kop. Po rohovom kope Sedliaka sa strelecky presadil Páleník a zvýšil na 2:0. V 31. min. sa podarilo hosťom znížiť, keď bol úspešným strelcom Babašta - 2:1. Domáci sa rýchlo otriasli a už o tri minúty zvýšili svoje vedenie na 3:1, keď výbornú prihrávku Páleníka zužitkoval Štefanka. Do polčasu to ešte nebol koniec. Rušný prvý polčas gólovo ukončil Páleník v 41. min. a upravil na 4:1. Aj druhý polčas priniesol zaujímavý futbal. Už v úvodnej minúte sa pokúsil prekonať brankára hostí Laurov, ale neúspešne. Hosťom sa podarilo znížiť na 4:2 v 52. min., keď bol úspešným strelcom Babašta. Domácich to nezlomilo, ale strelecké pokusy Laurova a Páleníka boli neúspešné. V 66. min. sa Laurov nakoniec presadil, keď jeho strela z priameho kopu skončila v Tatárovej bráne - 5:2. V 75. min.- rýchle rozohranú štandardku gólovo zakončil Štefanka 6:2. Gólové preteky sa ešte neskončili. Hostia v 83. min. po priamom kope Pařenicu znížili na rozdiel troch gólov - 6:3. Posledné slovo však mali domáci. V 87. min. gólovú hlavičku Páleníka hosťujúci brankár vyrazil len pred seba a Sedliak pohodlne skóroval - 7:3. Žarnovičania aj v šiestom zápase po sebe bodovali naplno, a tak budú zaslúžene zimovať na horných priečkach tabuľky.

RATIBOR KOPČÁK

Ostatné zápasy: Krásno nad Kys. – Námestovo 1:1, Lipt. Hrádok – Lipt. Štiavnica 6:0, Podbrezová B – Lučenec 2:2, Teplička – Detva 3:0, Kalinovo – Kremnička 1:0, Fiľakovo – Čadca 1:3, Makov – Stráža 0:2

ROZHODOVAL: Tokár, 100 divákov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Polc, Bosák, Kukučka, Henžel, Dekiš, Goral, Deneš (90. Brašeň), Krčmárik (84. Ziman), Beňo

Dohrávaný zápas sa hral na ťažkom teréne. Lepšie začali hostia, ktorí sa v 8. min. po krásnej strele spoza šestnástky ujali vedenia – 0:1. Domáci potom vyrovnali z pokutového kopu, ktorý kopali na dvakrát. Prvý gólman Kúšik zlikvidoval, ale rozhodca ho na prekvapenie dal opakovať a Marunčiak už potom nezaváhal. Po tomto momente domáci zatlačili hostí a do prestávky upravili na 2:1. Druhý polčas začali lepšie hostia z Hliníka, ktorí z priameho kopu vyrovnali na 2:2. Hontianske Nemce potom mohli strhnúť výhru na svoju stranu, no zahodili dve dobré šance. V poslednej minúte mohli skórovať aj hostia, no ani oni svoju príležitosť nevyužili, a tak zápas skončil spravodlivou remízou 2:2.

JAROSLAV KRŠIAK

Dohrávka 9. kola:

Čierny Balog – Štiavnické Bane 9:2 (4:1)

GÓLY: 4. Betka, 18., 20., 82. Mózer (posledný z 11m), 31., 52., 64., 66., 85. Auxt – 43. Michalek, 53. Budinský (11m)

ROZHODOVAL: Olšiak, 60 divákov

ŠT. BANE: M. Neuschl – I. Pastier, Košarník, M. Pastier, Drexler, Michalek, Budinský, Kubina, Haboš (24. P. Neuschl), Chrenovský (87. Vilmon), Dlhoš

V tomto zápase domácim vyšlo všetko, na čo siahli, pretože gól dali pomaly z každej akcie. Hosťom naopak zápas nevyšiel. Nepodržal ich ani brankár, a tak utŕžili vysokú prehru.