KOMPLETNÝ PREHĽAD: Napínavé a nervózne zápasy vyhrali Perla a Driapači (+FOTO)

Výsledky tretieho kola futsalovej Zimnej ligy v Žiari nad Hronom.

GÓLY: L. Štrba 4, R. Hudec 2, J. Túri, Mališ

ROZHODOVALI: Osvald, Foltán

J. LEHOTA: Weber – D. Karásek, Šipkovský, Bodor, P. Karásek, Herinek, Čech, Koneracký, Koral

PERLA: Lehocký – Hric, Štrba, Debnár, Mališ, Šebeň, Jozef Túri, Juraj Túri, T. Hudec, R. Hudec, Cvejkuš

Prvý duel tretieho kola začal opatrne. Janova Lehota pozorne bránila a favorit mal problém sa presadiť. V závere polčasu sa však Perla predsa dvakrát presadila a vypracovala si vedenie. Po zmene strán to už bola jednoznačná záležitosť favorita. Perla nasúkala ďalších šesť gólov a vyhrala vysoko 8:0.

ChaĽaNi – Sršne 4:7 (2:4)

GÓLY: P. Blahút 2, Beňo, Ceplák – Nagy 5, Hrmo, Ján Páleník

CHAĽANI: Bavlšík – Kováč, Dúbravský, Tatár, Ceplák, Karvaš, Bugár, Blahút, Henžel, Beňo

SRŠNE: Kúšik – Ján Páleník, Jozef Páleník, Miškela, Goral, Nagy, Hrmo, Šebeň

ChaĽaNi dali rýchle dva góly. Najlepší hráč zápasu Nagy zaznamenal päť gólov. Atraktívny a zaujímavý zápas. Viac z hry mali ChaĽaNi, ale Sršne využili svoje skúsenosti z paluboviek a vyhrali 7:4.

Janova Lehota – Galaktikos 6:18 (3:7)

GÓLY: Herinek 2, Koral, Koneracký, Bodor, Šipkovský – M. Rapčan 9, Škriniar 5, Blaho 2, Šály, T. Macejko

GALAKTIKOS: A. Struhár – Blaho, M. Rapčan, Škriniar, Dekýš, Šály, T. Macejko, Rybár

Hráči Janovej Lehoty sa snažili, no futsalovejší boli hráči Galaktikosu, ktorí peknými akciami upravili skóre prvého polčasu na 7:3. V druhom dejstve bol jednoznačne lepší Galaktikos, ktorý vyhral zaslúžene 18:6. Dobrý výkon podal M. Rapčan, ktorý strelil deväť gólov.

Dohrávka:

Perla – ChaĽaNi 5:7 (1:0)

GÓLY: R. Hudec 2, Zvara, Juraj Túri, Debnár – Ceplák 2, Blahút 2, Bugár, Karvaš, Kováč

ROZHODOVAL: Osvald, Foltán, ŽK: Kováč, ČK: Zvara

Nervózny a vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. V prvom polčase využila jednu šancu Perla na tesné vedenie 1:0. V druhom dejstve mladí ChaĽaNi zabrali a po pekných akciách otočili zápas vo svoj prospech. ChaĽaNi si tak pripásali dôležité tri body. Predčasne pod sprchy musel ísť za nešportové správanie Zvara.

Driapači - FK Sitno 11:3 (4:2)

GÓLY: D. Budinský 2, I. Pastier 2, M. Pastier 2, Hudák 2, Drexler, Cibula, Lupták – Barboriak 2, Kuma

ROZHODOVAL: Barboriak, ČK: Vician, Kuma

DRIAPAČI: Kalíšek - D. Budinský, I. Pastier, M. Pastier, Hudák, Drexler, Cibula, Lupták, Košarník, Vician, Gregáň

FK SITNO: Kraják – Župka, Kuma, Čiliak, Barboriak, Binder, Adamov, Nedorosčík

Prvý polčas bol vyrovnaný. Do šatní však odchádzali spokojnejší Driapači, ktorí vyhrávali 4:2. V druhom dejstve podali lepší výkon Driapači, ktorí premenili svoje šance a vyhrali jednoznačne 11:3. V závere sa strhla zbytočná roztržka, červené karty videli Vician a Kuma.

FC XXL – RBW 12:4 (4:2)

GÓLY: Fišnár 3, P. Hric 3, Bahno 2, Ferko 2, Göth, M. Hric – Bezdeda 3, Beracko

ROZHODOVAL: Barboriak, ŽK: Kováč, Bahno, ČK: Lehocký

FC XXL: Kováč - Fišnár, P. Hric, Bahno, Maruniak, Kapusta, Ferko, Göth, M. Hric, Masarovič

RBW: Hanuska – Švihorík, Beracko, Lehocký, Bezdeda, Horváth, Sklenka, M. Dúbravský

Od úvodu sa hral pomerne vyrovnaný zápas. Viac šancí však využili hráči FC XXL, ktorí do prestávky vyhrávali 4:2. V druhom polčase pribudla nervozita, hráči RBW sa snažili o obrat, ale ich veľké šance vychytal Kováč. Tím FC XXL využil v druhom dejstve viacero brejkov a pripísal si tak dôležité víťazstvo. Zápas sa skončil predčasne pre Lehockého, ktorý bol vylúčený za nešportové správanie.

Wartburgovci – Driapači 6:7 (2:5)

GÓLY: A. Širáň 4, V. Širáň, M. Páleník – Lupták 2, Košarník 2, Gregáň, Pastier, Drexler

ROZHODOVAL: Barboriak, ŽK: Orság, ČK: Číž, M. Pastier

WARTBURGOVCI: Číž – Kubík, V. Širáň, A. Širáň, Antošík, Orság, Golha, Beňo, M. Páleník, F. Páleník

Zrejme najzaujímavejší zápas sa hral na záver tretieho kola, duelu nechýbali emócie a krásne futsalové akcie. Raketový vstup do stretnutia mali Driapači, ktorí po pekných akciách vyhrávali už 5:0. Driapači hrali s chuťou a Wartburgovci zostali trochu zaskočení. Úradujúci šampióni však v závere prvého polčasu pridali, prevzali iniciatívu a skorigovali na 2:5. Po zmene strán dominovali na palubovke Wartburgovci. Tí tlačili na defenzívu Driapačov a korigovali na rozdiel gólu – 4:5. Wartburgovci mali hru pod kontrolou, no pribrzdila ich chyba brankára Číža, ktorý chytil loptu rukou mimo pokutového územia a musel ísť pod sprchy. Obhajcovi titulu sa napriek tomu predsa podarilo vyrovnať, ale Driapači využili oslabenie súpera a tesne pred koncom upravili na 5:7. V nervóznom závere ešte Wartburgovci upravili na rozdiel gólu, no to bolo už všetko a cenné body brali Driapači. Diváci videli veľmi zaujímavý zápas a domov odchádzali spokojní.

1. Driapači 3 3 0 0 38:14 9

2. Wartburgovci 3 2 0 1 36:20 6

3. Prenčov 3 2 0 1 29:29 6

4. FC XXL 3 1 0 2 30:24 3

5. FK Sitno 3 1 0 2 22:34 3

6. RBW 3 0 0 3 15:47 0

Hviezda 3. kola: Daniel Nagy (Sršne)