Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Karatisti na medzinárodnej scéne opäť s medailami (+FOTO)

V Nitre sa stretlo vyše päťsto pretekárov z 57 klubov zo šiestich štátov.

(Zdroj: archív - MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Na tradičnom medzinárodnom turnaji Kachican Cup mali zastúpenie Slovensko, Česko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko a USA. Žiarčania opäť zabojovali, keď si v medailovej štatistike klubov vybojovali v tak tvrdej konkurencii 4. miesto.

Po otvorení turnaja sa konal exhibičný zápas medzi reprezentačnými družstvami Ukrajiny a Slovenska. Dôveru hájiť farby Slovenska dostala od reprezentačného trénera aj žiarska pretekárka Nina Jelžová, ktorá nastúpila proti úradujúcej majsterke Európy. Nina pre Slovensko vybojovala remízu, čo bolo vzhľadom na papierovú prevahu súperky pekný výsledok. Slovensko nakoniec ukrajinskému družstvu zloženému zo štyroch majstrov Európy a medailistov z majstrovstiev Európy podľahlo. Pre divákov to však bol pekný športový zážitok.

V jednotlivcoch sa Žiarčanom však darilo porážať aj zahraničných súperov a z turnaja si nakoniec odniesli opäť peknú zbierku medailí. V súborných cvičeniach kata sa najviac darilo Jozefovi Šipkovskému, no tentoraz skončil tesne pred medailovými priečkami.

V športovom zápase kumite sa Žiarčanom podarilo vybojovať cenné medzinárodné medaile. V nižších vekových kategóriách boli bronzovej farby. O ne sa zaslúžili – Nikol Ďurianová (kumite 5-7 ročné dievčatá), Patrícia Vanková (kumite 10-11 ročné dievčatá) a Viktória Snopková (kumite 12-13 ročné dievčatá).

V starších vekových kategóriách nastúpili najskúsenejší pretekári, ktorých mená nie sú neznáme ani na medzinárodnej scéne. Aj tentoraz to potvrdili svojimi výsledkami. V kategórii 14-15 ročných bez prehry vybojovali zlato Natália Rajčanová a Aris Nikolas Čela. Bronz v tejto vekovej kategórii ešte pridali Erik Sklenka a Zdenko Vanka.

V 16-17 ročných junioroch sa najviac darilo Nine Jelžovej, ktorá vo svojej váhe vybojovala zlato a v kategórii Open (bez rozdielu hmotnosti) striebro. Dominika Veisová na ceste za zlatom porazila aj ukrajinskú majsterku Európy. Žiarske vystúpenie na turnaji uzavrel pekným výkonom a striebrom Michal Výrostko.

Zisk medailových umiestnení bol o to dôležitejší, že sa bojovalo aj o body pre postup na majstrovstvá Európy, kde môže v každej kategórii štartovať len jeden predstaviteľ štátu. Žiarski tréneri pevne veria, že v reprezentačnom družstve Slovenska budú aj tento rok niektorí pretekári MŠK.

Ďalšie články z témy Karate

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Karate  na sport.sme.sk

1. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 764
  2. Veľká zmena v FK Pohronie: Tréner Foltán skončil 682
  3. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 604
  4. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 598
  5. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 432