ZIMNÁ LIGA: ChaĽaNi vyprášili Ladomerskú Viesku rekordne vysoko

Zimná futsalová liga mala na programe zápasy štvrtého kola.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

SKUPINA A

4. kolo:

ChaĽaNi - FK L. Vieska/Šáš. Podhradie 19:1 (10:0)

GÓLY: D. Beňo 7, P. Blahút 4, Karvaš 3, J. Blahút, Pittner, Dúbravský, Kováč, Bugár . Horváth

ROZHODOVAL: Osvald

CHAĽANI: Tatár – Bavlšík, Kováč, Dúbravský, Ceplák, Karvaš, Bugár, P. Blahút, J. Blahút, Henžel, Beňo, Nemec, Pittner, Sekereš, Hlaváč

L. VIESKA/Š. POD.: D. Karásek – Horváth, Futák, Záhorec, Petro, Križan, Bodor, Hanus

ChaĽaNi to mali v tomto zápase jednoduché, keďže Ladomerská Vieska prišla opäť v oklieštenej zostave. Jasná prevaha sa prejavila aj na skóre zápasu, ChaĽaNi nakoniec rozdrvili súpera vysoko 19:1.

Sršne – Perla 5:5 (2:3)

GÓLY: Goral 3, Hrmo, J. Páleník – Štrba 2, Zvara, Mališ, Cvejkuš

SRŠNE: Kúšik – Ján Páleník, Jozef Páleník, Miškela, Goral, Hrmo, Šebeň

PERLA: Ježko – Hric, Štrba, Mališ, Šebeň, Juraj Túri, T. Hudec, Cvejkuš

Vyrovnaný zápas. Obe mužstvá si vytvorili množstvo šancí, blysli sa však obaja brankári. Do prestávky vyhrávala o gól Perla, no v druhom dejstve viac zabrali Sršne. Peknými gólmi sa presadil Goral a otočil stav v prospech Sršňov. Perla však v závere vyrovnala skóre a tímy si zaslúžene body podelili.

FK Lad. Vieska/Šáš. Podhradie – Galaktikos odložené

Dohrávka:

Janova Lehota – ChaĽaNi 5:13 (4:6)

GÓLY: Herinek 2, P. Karásek, Čech, Dubina - Karvaš 5, P. Blahút 3, J. Blahút 2, Beňo, Dúbravský

J. LEHOTA: Malík – D. Karásek, Bodor, P. Karásek, Herinek, Čech, Koneracký, Dubina, Daniš, Tóth

CHAĽANI: Bavlšík - Kováč, Dúbravský, Ceplák, Karvaš, Bugár, P. Blahút, J. Blahút, Henžel, Beňo, Nemec, Pittner, Sekereš, Hlaváč

Janova Lehota nastúpila do dohrávaného zápasu dobre a favorita zaskočila úvodným gólom. ChaĽaNi však potom peknými akciami na jeden dotyk otočili skóre na polčasových 4:6. V druhom dejstve jasne dominovali ChaĽaNi, ktorí po pekných góloch Karvaša, P. Blahúta a Beňa vyhrali jednoznačne 13:5.

FK SITNO: Kuma – Záhradník, Župka, Prokaj, Barboriak, Binder, Nedorosčík

RBW: Sklenka – Paraj, Švihorík, Poničan, Orságh, Beracko, Domiňák, Horváth, Sklenka, M. Dúbravský, P. Dúbravský
Prvý polčas bol vyrovnaný, tímy sa striedali vo vedení. Do druhého dejstva nastúpili oba celky s cieľom vyhrať, no futsalisti RBW pôsobili lepším dojmom. Po pekných akciách strelili krásne góly Paraj s Orsághom a prvú výhru v súťaži si pripísal tím RBW.

Driapači - OFK Prenčov 11:7 (5:4)

GÓLY: D. Budinský 6, Drexler, M. Pastier, Lupták 2, Košarník – R. Blahút 3, P. Blahút 2, Weber, Chovan

ROZHODOVAL: Ivan, ŽK: I. Pastier

DRIAPAČI: Jurica - D. Budinský, I. Pastier, M. Pastier, Drexler, Cibula, Lupták, Košarník, Vician, Gregáň, Michalek

PRENČOV: Husár – R. Blahút, F. Blahút, P. Blahút, Beňovic, A. Chovan, Brnák, Weber, D. Chovan

Hráči Prenčova chceli zaskočiť súpera a ujali sa vedenia. Favorit však vďaka svojim skúsenostiam otočil stav na polčasových 5:4. V druhom polčase Driapači zabrali, vytvorili si pohodlný náskok a duel dotiahli do víťazného konca. Prenčov sa snažil, bojoval, no tentokrát to nestačilo. Výborný výkon podal šesťgólový kanonier Budinský.

Wartburgovci - FC XXL 15:3 (7:1)

GÓLY: M. Páleník 4, F. Páleník, Rozemberg 2, V. Širáň 3, A. Širáň, Žiak 2, Orság, Beňo – Kollár 2, Maruniak

ROZHODOVAL: Ivan

WARTBURGOVCI: Číž – V. Širáň, A. Širáň, Orság, Golha, Beňo, M. Páleník, F. Páleník, Žiak, Rozemberg

FC XXL: Kováč - Fišnár, Bahno, Maruniak, Kapusta, Ferko, Göth, M. Hric, Masarovič, Kollár

Stretnutie začalo opatrne z oboch strán. Tím FC XXL pozorne bránil a majster sa presadzoval len ťažko. Po pätnástich minútach hry sa však stroj Wartburgovcov rozbehol naplno a už do prestávky vyhrával šampión 7:1. Po zmene strán mali naďalej prevahu Wartburgovci, ktorí zaslúžene vyhral 15:3. Dobrý výkon podal gólman Číž.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futsal  na sport.sme.sk

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 481
  2. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 272
  3. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 109
  4. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 97
  5. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 91
  6. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 63
  7. Pohronie sa dnes lúči s jeseňou aj s Jožkom Sekerešom 36
  8. Pivnice pod najhonosnejšími domami na námestí v Kremnici otvoria pre verejnosť 33
  9. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 28