Radnica reaguje na negatívne komentáre. Nápadu s tržnicou chce dať šancu

Za myšlienku vybudovať novú tržnicu priamo na námestí si radnica vyslúžila kritiku. Projekt však nezavrhla.

Súčasná tržnica. takto by nová vyzerať nemala, tvrdí primátor. Súčasná tržnica. takto by nová vyzerať nemala, tvrdí primátor. (Zdroj: Iva Zigová)

ŽIAR NAD HRONOM. Po zverejnení plánu mesta presťahovať tržnicu na Námestie Matice slovenskej začali Facebook zaplavovať prevažne negatívne reakcie. Výhrady sa týkali najmä možného zápachu v lete a problému s parkovaním v centre.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odkaz radnici: Čo s parkovaním?

„A ľudia keď prídu nakupovať, tak budú parkovať priamo na námestí? Už teraz keď ide človek na poštu alebo do banky tak nemá kde zaparkovať,“ pripomenul kompetentným Ivan Širáň.

Carmen Dulová si pri hodnotení súčasnej podoby námestia servítku pred ústa nedávala: „Tá akože obývačka je dobrý nápad, ale nie zrovna na stred námestia. No a keď tam dáte ešte tržnicu, bude tam smrad, špina. Apelujem na poslancov, aby to ešte raz zvážili.

SkryťVypnúť reklamu

"Primátor Žiaru Peter Antal však reagoval, že myšlienke chce dať napriek ohlasom na sociálnej sieti šancu. „Zamrzeli ma negatívne komentáre, bolo ich tam tridsať, no bolo tam aj asi 60 lajkov. U mňa lajk znamená, že sa im nápad páči. Dal by som preto aspoň urobiť vizualizáciu toho, čo sme tým mysleli. Ak si ľudia predstavia takú tržnicu, aká je tá dnešná, tak áno, bolo by to strašné,“ povedal s dôvetkom, že plánovaných asi desať drevených stánkov medzi Tatra bankou a bývalým Domom kultúry by malo vyzerať úplne inak.

„Keď chodíte po svete, tržnice bežne fungujú na námestiach. Viem si tam predstaviť denné, ale aj príležitostné, napríklad farmárske, trhy,“ trvá na svojom Antal.

Miest môže byť až päťdesiat

Nápadu s tržnicou prispôsobila radnica aj plán vybudovania 50 parkovacích miest priamo v centre mesta. Tie majú vzniknúť v okolí námestia aj priamo na ňom.

SkryťVypnúť reklamu

„Núka sa napríklad plocha po bývalom zelovoci, po stánku s občerstvením, plocha popri Dome kultúry z tej strany, kde plánujeme novú tržnicu. Na Ulici Š. Moysesa počítame s miestami v strednom páse,“ naznačil. Pripomenul, že časť parkovacích miest je spätá so zámerom trhoviska, no časť vybuduje mesto za každých okolností. Či nechajú verejnosť o nápade s trhoviskom hlasovať, alebo sa budú môcť Žiarčania vyjadriť inak, zatiaľ primátor nepovedal. „To zatiaľ neviem,“ zareagoval.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žiar

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 485
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 595
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 369
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 254
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 577
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 259
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 517
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 494
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Zasahovali profesionáli aj dobrovoľníci.


Momentka z derby.

Tréner Pohronia označil prehru za zlyhanie.


Ilustračná fotografia.

Vystavené budú v Galérii Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu