Rekordná výhra Wartburgovcov, štvrťfinálové dvojice sú známe

Zimná liga v Žiari nad Hronom mala na programe zápasy piateho kola.

ZIMNÁ LIGA

SKUPINA A

5. kolo:

Galaktikos - ChaĽaNi 9:10 (3:7)

GÓLY: Krčmárik 6, Polc, Dekýš, A. Struhár – Pittner 3, Beňo 2, Bugár 2, Henžel, Karvaš, F. Dúbravský

ROZHODOVAL: Barboriak, ŽK: M. Rapčan, Šály, ČK: Tatár

GALAKTIKOS: A. Struhár – Krčmárik, M. Rapčan, Škriniar, Dekýš, Šály, Rybár

CHAĽANI: Tatár – Bavlšík, Kováč, Dúbravský, Ceplák, Karvaš, Bugár, P. Blahút, J. Blahút, Henžel, Beňo, Nemec, Pittner, Sekereš, Pittner

ChaĽaNi zachytili úvod zápasu lepšie a súperovi odskočili na rozdiel štyroch gólov. Nezmyselnú chybu však spravil brankár Tatár, keď chytil loptu rukou mimo pokutového územia a musel ísť predčasne pod sprchy. Galaktikos sa po tomto momente prebral a neustále sťahoval manko. ChaĽaNi však v nervóznom zápase záver ustáli a tešili sa z tesného víťazstva nad trojnásobným šampiónom v pomere 10:9. Pochváliť za výkon treba šesťgólového Krčmárika.

FK Lad. Vieska/Šáš. Podhradie - Janova Lehota 5:0 kontumačne

Janova Lehota na zápas nepricestovala.

FK Lad. Vieska/Šáš. Podhradie – Galaktikos 15:14 (7:4)

GÓLY: Šimko 6, Záhorec 4, Hanus 3, Dobrota, Pukač – M. Rapčan 9, Škriniar 3, Polc, Dekýš

ROZHODOVAL: Barboriak

L. VIESKA/ŠÁŠ. POD.: Pavlove –Záhorec, Šimko, Pukač, Petro, Bodor, Horváth, Dobrota, Hanus

Ladomerská Vieska začala lepšie a po pekných góloch Šimka vyhrávala rozdielom piatich gólov. Galaktikos však zabral a vďaka M. Rapčanovi stav korigoval. Rapčan podal v zápase výborný výkon, strelil deväť gólov, no ani to nestačilo a Galaktikos prekvapujúco podľahol súperovi 14:15.

ROZHODOVAL: Ivan, ŽK: A. Chovan

OFK PRENČOV: R. Blahút - F. Blahút, P. Blahút, Beňovic, A. Chovan, Brnák, Židík, Halát, D. Chovan

FK SITNO: Kraják – Javorský, Záhradník, Župka, Prokaj, Kuma, Adamov, Barboriak, Binder, Nedorosčík

V zápase priemernej úrovne sa v prvom polčase presadili lepšie hráči FK Sitno, ktorí vyhrávali o štyri góly. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hráči Prenčova spresnili koncovku a snažili sa o vyrovnanie. To sa im však nakoniec dosiahnuť nepodarilo a FK Sitno si tesné vedenie ustrážilo. Pekné góly strelil Peter Blahút.

FC XXL – Driapači 1:10 (0:5)

GÓLY: Fišnár – D. Budinský 3, Lupták 3, Gregáň 2, Pastier 2

ROZHODOVAL: Ivan

FC XXL: Kováč - Fišnár, Bahno, Maruniak, Kapusta, Göth, Miertuš, Tinák, Masarovič, Kollár

DRIAPAČI: Jurica - D. Budinský, I. Pastier, M. Pastier, Drexler, Lupták, Košarník, Vician, Gregáň, Michalek, Kalíšek

Od začiatku sa kvalitnejšou hrou prezentovali Driapači, ktorí strelili viacero gólov a do polčasu suverénne vyhrávali. V druhom polčase pokračovala pekná, kombinačná hra Driapačov, ktorí vyhrali jednoznačne 10:1.

RBW – Wartburgovci 2:32 (0:14)

GÓLY: Domiňák, Švihorík – Orság 10, Žiak 5, A. Širáň 4, V. Širáň 4, Beňo 4, M. Páleník 2, Golha, Kubík 2, Číž

RBW: Lehocký – Dúbravský, Švihorík, Poničan, Orságh, Beracko, Domiňák

WARTBURGOVCI: Číž – V. Širáň, A. Širáň, Orság, Golha, Beňo, M. Páleník, F. Páleník, Žiak, Rozemberg, Debnár, Kubík

V slušne hranom zápase sa kvalitnejším výkonom prejavili Wartburgovci, čo sa na skóre prejavilo hneď v prvom polčase, ktorý vyhrali 14:0. V druhom polčase majstri nepoľavili, pokračovali v nastolenom trende. Strelecky sa darilo hlavne Orságovi, Žiakovi, A. Širáňovi, V. Širáňovi a Beňovi. Po jasnom priebehu zaznamenali Wartburgovci najväčšiu výhru v tohtoročnej edícii Zimnej ligy.

1. Driapači 5 5 0 0 59:22 15

2. Wartburgovci 5 4 0 1 83:25 12

3. FK Sitno 5 2 0 3 34:49 6

4. Prenčov 5 2 0 3 41:47 6

5. FC XXL 5 1 0 4 34:49 3

6. RBW 5 1 0 4 27:84 3

O 3. a 4. mieste rozhodol vzájomný zápas.

Hráč 5. kola: Marek Orság (Wartburgovci)