Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

V odvete Slovenského pohára dva rozdielne polčasy (+FOTO)

Žiarski basketbalisti sa chceli pokúsiť o postup do ďalšieho kola pohárovej súťaže.

(Zdroj: BK MŠK)

MŠK ISKRA Petržalka – MŠK Žiar nad Hronom 104:75 (25:20, 26:28, 25:12, 28:15)

Body MŠK BK Žiar nad Hronom: Maroš Vrtík 21b., Maroš Minárik 20., Vladimír Kašša 16b., Michal Dolník 8b., Lukáš Tkáč 5b., Jozef Oravec 3b., Peter Kaňa 2b.,

Hrali: Maroš Medveď., Filip Osvald

Povedali po zápase:

Karol Kučera, tréner Žiaru: „V odvetnom zápase tretieho kola Slovenského pohára v Bratislave sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme boli Petržalke vyrovnaným súperom. Naši chlapci po slabšom začiatku dali do hry srdce a organizovaným útokom sme dokázali odohrať výborný prvý polčas, keď súper išiel do trojbodového polčasového vedenia až šťastnou trojkou o dosku v posledných sekundách prvého polčasu. Problém sme však opäť mali pod košom, kde sa presadzovali hlavne fyzicky silnejší hráči Petržalky a po neúspešných streleckých pokusoch dosahovali ľahké body, keď sme im umožnili dve až tri opakované strely po útočnom doskoku. Začiatok druhého polčasu nám však absolútne nevyšiel a po troch chybných rozhodnutiach v útoku sme inkasovali deväťbodovú šnúru, Petržalka nám odskočila na 12 až 14 bodový rozdiel a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Súperovi hráči predviedli strelecký koncert, potrafili snáď každú strelu, či už ťažkú cez našich obrancov, alebo otvorenú a zápas sa už len dohrával. Myslím si však, že sme podali hlavne v prvom polčase dobrý výkon a škoda druhej časti hry, kde sme vyhoreli najmä v obrane súperových hráčov z perimetra. Tá 29-bodová prehra však bola pre nás moc krutá a určite sme si ju svojim výkonom nezaslúžili.“

Jozef Oravec, hráč Žiaru: „Žiarski basketbalisti nastúpili na odvetný zápas v Slovenskom pohári proti silnému a skúsenému družstvu z Petržalky. Po prehre na domácej palubovke o trinásť bodov bol cieľ jasný, vyhrať minimálne rozdielom štrnástich bodov. Prvú štvrtinu sme nezačali dobre a súper sa dostal do vedenia 9:2. Po sprche od trénera sa hráči skoncentrovali a súperovi sa vyrovnali. Začali dodržiavať taktické pokyny, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, o čom svedčí aj polčasový rozdiel 51:48 v prospech domáceho mužstva. Motivovaní trénerom sme chceli zabojovať aj v druhom polčase. Ten sme začali veľmi zle a súper sa po šnúre bodov odpútal a získal si dvojciferný náskok. Hoci sme sa opäť spamätali, nedokázali sme už zápas zvrátiť. V štvrtej štvrtine, kedy už náskok domácich bol viac ako dvadsať bodov, si z chuti zahrali všetci hráči z lavičky a zápas sa dohral vo voľnom tempe. Chlapcom zo Žiaru chcem poďakovať za ich bojovnosť a odhodlanie, s akým do zápasu nastúpili v oklieštenej zostave. Žiaľ, nepodarilo sa nám postúpiť ďalej v Slovenskom pohári a musíme pogratulovať súperovi, ktorý nás zdolal v oboch zápasoch.“

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Žiari nad Hronom pribudnú ďalšie odberové miesta

Mesto pripravuje niekoľko nových odberových miest, na ktorých by sa vďaka online registrácii nemuselo čakať v radoch.

Začína sa celoplošné testovanie, na týchto miestach sa môžete dať testovať

Na Slovensku začína celoplošné skríningové testovanie. V našom regióne sa môžete dať otestovať na viacerých miestach.