Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Mená finalistov Zimnej ligy sú známe (+FOTO)

Vrchol futsalovej sezóny je tu. Zimná liga v Žiari nad Hronom mala na programe semifinálové zápasy.

(Zdroj: Ivan Mriška)

ZIMNÁ LIGA

Semifinále:

Sršne – Perla 7:3 (2:2)

GÓLY: Jo. Páleník 4, Vanka, Nagy, Goral – Juraj Túri 2, Hric

ROZHODOVALI: Barboriak, Osvald, ŽK: Goral

SRŠNE: Kúšik – Goral, Nagy, Čierny, Hrmo, Vanka, Jozef Páleník, Ján Páleník, Šebeň

PERLA: Lehocký – Ľ. Urgela, Hric, Štrba, Debnár, Ježko, Kliman, Mališ, Šebeň, Juraj Túri, R. Hudec, Cvejkuš

V prvom semifinále sa streli kvalitné tímy a tradiční účastníci finálových bojov. V prvom polčase sa hral vyrovnaný a opatrný zápas, výborné výkony predvádzali obaja brankári. Po zmene strán vyšli Sršňom akcie po spolupráci Šebeň – Nagy – Jozef Páleník a v prvom zápase vyhrali 7:3. Do odvety tak s lepším výsledkom išli Sršne.

Perla – Sršne 12:4 (4:1)

GÓLY: Ľ. Urgela 6, Juraj Túri 3, Hric, Štrba, Ježko – Goral 3, Jozef Páleník

ROZHODOVAL: Barboriak, Osvald, ŽK: Kliman 2

Sršne síce mali štvorgólový náskok z úvodného merania síl, no v odvetnom zápase sa začali diať veci. Lepším dojmom pôsobila od začiatku Perla, ktorej vychádzali brejky a do prestávky vyhrávala 4:1. Sršne napriek nepriaznivému skóre bojovali, chceli výsledok zvrátiť, no opečiatkovali len dvakrát žrď. Perla v druhom dejstve ukázala svoj potenciál, ťahali ju Juraj Túri s Ľubomírom Urgelom a jej vedenie postupne narastalo. Nakoniec z toho bol priepastný náskok 12:4. Sršne sa snažili, no Lehocký chytal výborne. V súčte oboch zápasov tak 15:11 vyhrala Perla a predstaví sa v samotnom finále. Do boja o bronz pôjdu Sršne.

ChaĽaNi – Wartburgovci 2:9 (1:1)

GÓLY: Sekereš, Beňo - V. Śiráň 3, Čamaj 2, Kubík, Orság, Rozemberg, M. Páleník

ROZHODOVALI: Osvald, Ivan, ŽK: Beňo, ČK: Číž

CHAĽANI: Tatár – Ceplák, Henžel, Beňo, J. Blahút, Sekereš, Hlaváč, Bavlšík, Karvaš, Kováč, P. Blahút, Dúbravský, Pittner, Nemec

WARTBURGOVCI: Číž – A. Širáň, V. Širáň, Kubík, Rozemberg, Beňo, F. Páleník, M. Páleník, Kupec, Debnár, Golha, Orság, Čamaj, Antošík

Druhé semifinále začalo opatrne. ChaĽaNi sa prezentovali výbornou defenzívou a po krásnej individuálnej akcii išli do vedenia. Úradujúci majster však do prestávky vyrovnal po krásnej otočke Rozemberga – 1:1. Po parádnom prvom polčase čakali diváci i v druhom dejstve vyrovnaný futsal. Opak bol však pravdou. Wartburgovci ovládli dianie na palubovke a po krásnych akciách neustále zvyšovali svoje vedenie. ChaĽaNi bojovali, no presadiť sa im podarilo len raz, a tak sa z vysokého víťazstva 9:2 tešil ich súper. Červenú kartu uvidel tesne pred koncom Číž, pretože loptu chytil mimo pokutového územia rukou. Náhradník Beňo ho však zastúpil s prehľadom.

Wartburgovci – ChaĽaNi 13:3 (8:1)

GÓLY: Kubík 3, M. Páleník 3, Orság 2, Čamaj 2, Beňo, Antošík, V. Širáň – P. Blahút 2, Karvaš

ROZHODOVALI: Osvald, Ivan, ŽK: V. Širáň, Kupec, ČK: Beňo, Henžel

CHAĽANI: Bavlšík – Ceplák, Henžel, Beňo, J. Blahút, Sekereš, Hlaváč, Bavlšík, Karvaš, Kováč, P. Blahút, Dúbravský, Pittner, Nemec, Tatár

Druhý zápas sa prakticky už len dohrával. Wartburgovci diktovali dianie na palubovke a súperovi nedávali šancu na drámu. ChaĽaNi v dvojzápase ukázali svoju kvalitu, no nakoniec rozhodla skúsenosť. Do finále tak putujú Wartburgovci a na „mladé pušky“ čaká boj o bronz. Červené karty uvideli za nešportové správanie Beňo s Henželom.