Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Vo finále nečakaný debakel, tretí skončili ChaĽaNi (+FOTO)

Zimná liga v Žiari nad Hronom je na konci. Na programe bolo finále a zápas o tretie miesto.

Oslava víťazov.(Zdroj: Ivan Mriška)

ŽIAR NAD HRONOM. Triumf z minulého ročníka obhájili Wartburgovci, ktorí vo finále porazili Perlu vysoko 10:0. Na treťom mieste skončili ChaĽaNi, ktorí na pokutové kopy pokorili Sršne.

ZIMNÁ LIGA

O 3. miesto:

Sršne – ChaĽaNi 3:4pk (2:1)

GÓLY: Nagy 2, Šebeň – Pittner 3

ROZHODOVALI: Barboriak, Ivan

SRŠNE: Kúšik – Nagy, Čierny, Hrmo, Vanka, Jozef Páleník, Ján Páleník, Šebeň, Žňava

CHAĽANI: Tatár (Bavlšík) – Ceplák, Henžel, Beňo, J. Blahút, Hlaváč, Karvaš, Kováč, Dúbravský, Pittner, Nemec, Bugár

Stretnutie o tretie miesto začalo opatrne. Na palubovke sa odohrával vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Vo výbornej forme hral Nagy, ku ktorému sa pridal Šebeň a Sršne viedli 2:0. ChaĽaNi zostali zaskočení, v prvom polčase nehrali najlepšie, ale predsa po zásahu Pittnera stav skorigovali. V druhom polčase strelili oba tímy po jednom góle a vyzeralo to na triumf Sršňov. Výborne hrajúci Pittner však vyrovnal na 3:3 a o treťom mieste musela rozhodnúť lotéria pokutových kopov. V tej sa predviedol gólman ChaĽaNov Bavlšík, ktorý zabezpečil svojmu tímu bronzové medaily.

Finále:

Wartburgovci – Perla 10:0 (4:0)

GÓLY: V. Širáň 5, Orság 4, Kubík

ROZHODOVALI: Barboriak, Ivan, ŽK: Beňo, Orság – Jozef Túri, Hric

WARTBURGOVCI: Číž – A. Širáň, V. Širáň, Kubík, Rozemberg, Beňo, F. Páleník, M. Páleník, Debnár, Golha, Orság, Antošík

PERLA: Lehocký – Hric, Štrba, Debnár, Ježko, Kliman, Mališ, Šebeň, Juraj Túri, R. Hudec, Cvejkuš, T. Hudec, Jozef Túri

Diváci v hale sa ešte ani neusadili a Wartburgovci po nádhernom góle Orsága vyhrávali 1:0. Po tomto momente mala optickú prevahu Perla, ale Wartburgovci výborne bránili a vychádzali do nebezpečných brejkov. Mužom finále sa stal Vladimír Širáň, ktorý využil zaváhania súperovej obrany a do prestávky vyhrávalo jeho mužstvo 4:0. Perla si v zápase vypracovala tiež viacero šancí, no v tomto zápase jej hráčom nebolo súdené skórovať. Brána Wartburgovcov bola ako keby zakliata, navyše, stál v nej výborne chytajúci Číž. Perle sa v zakončení nedarilo, čo Wartburgovci využívali a ich vedenie neustále narastalo. Predvádzali krásne akcie a napokon zvíťazili vysoko 10:0. Bodku za debaklom dal Orság, ktorý tak spečatil korunu najlepšieho strelca Zimnej ligy. Na trón si tak opäť po roku zasadli Wartburgovci, ktorí vo finálovom stretnutí podali výborný a kolektívny výkon.

Hviezda kola: Vladimír Širáň (Wartburgovci)

Najlepší brankár: Číž (Wartburgovci)

Prečítajte si tiež: Oslavovalo sa vo veľkom. Šampiónmi Zimnej ligy opäť Wartburgovci (+FOTO)

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

FOTOREPORTÁŽ: Deviaty ročník festivalu Gothoom dopadol na výbornú

Prednedávnom si užili svoj sviatok fanúšikovia metalovej hudby. Na festivale Gothoom sa zišli po druhý raz v krásnom areáli Revištského Podzámčia.

Netradičný krúžok vo Vyhniach: Školáci sa už roky učia tvoriť filmy

Žiaci základnej školy ukázali svoj talent na prehliadke animovaných a hraných filmov, Divákom ukázali vlastné diela.

Vo Vyhniach majú bankomat. Podarilo sa im to až po ôsmich rokoch

Umiestniť bankomat v obci chceli už dávno. Banky im však nechceli vyhovieť.

Na Šášove chystajú stredoveké hradné hry. Už tento víkend

Už na jeseň chcú na hrade Šášov sprístupniť Sálu kráľovnej Barbory.

FK Pohronie je na novú sezónu pripravené. Aké sú ambície klubu?

Druholigový tím FK Pohronie odohrá prvý zápas nového ročníka 2018/2019 už v sobotu 21. júla na ihrisku Interu Bratislava. Klub zvolal pred sezónnou tlačovú konferenciu.