Futbal - V. liga dospelých: Dolné Hámre sa dotiahli na Štiavnické Bane, na čele stále Poniky

20. kolo:
Dudince – Žiar nad Hronom B
1:1 (1:0)
Zápas začali lepšie domáci, ktorí mali hneď od úvodu niekoľko príležitostí na skórovanie. V 13. minúte po rohovom kope dal úvodný gól stretnutia hlavou Roland Dodok. Hostia mali v ďalšom priebehu prvého polčasu dve vyložené šance. Goral z piatich metrov netrafil bránu a v 35. minúte Tomáš Silný išiel sám na brankára domácich, ale ten jeho strelu vytlačil na brvno. V 61. minúte po centri Silného vyrovnal Haliarsky na konečných 1:1. V 70. minúte Patrik Dodok prestrelil bránu hostí. V závere sa zápas už len dohrával.
Góly: 13. Roland Dodok – 61. Haliarsky. ŽK: Patrik Dodok, Bielik – Urgela, Lalo, Škombár. Pred 150 divákmi rozhodoval Majer.
ŽIAR NAD HRONOM B: Mišík – Lalo, Haliarsky (89. Ondruš), Sedliak, Urgela, Slašťan, Cvejkuš, Goral (46. Škombár), Antal, Silný, Mališ.

Kováčová - Žarnovica
2:0 (0:0)
Domáci ukázali väčšiu chuť k víťazstvu. Zlomovým okamihom bol záver prvého polčasu, keď hostia nepremenili dve vyložené šance. To, že hra Žarnovice je iná na domácich trávnikoch a iná na súperových ihriskách, dokazoval aj tento zápas. Hostia bez streleného gólu nemôžu zvíťaziť.
Góly: 48. Lihan, 55. Volko. ŽK: Kujan, Lihan – Černák. Pred 70 divákmi rozhodoval Kret.
ŽARNOVICA: Nemec – Štefanka, Repiský, Roško, Oslanec, Černák, Le, Gubán, Kocian, Hlavačka, Nasvetr (77. Mičík).

Čierny Balog - Dolné Hámre
0:2 (0:1)
Výsledok je pre domácich krutý. Vypracovali si množstvo príležitostí, rozhodca im jeden gól neuznal. Hostia hrali pozorne v obrane a strelecky sa presadili z protiútokov.
Góly: 20. a 65. Frim, ŽK: Bednár - Frim. Pred 80 divákmi rozhodoval Siman.
PARTIZÁN: Gašperík - Štefančík, Meškan, Turňa, Náther (46. Pav. Štulajter), Mich. Švantner (70. Auxt), Pečovský, Tomáš Švantner, Peter Švantner, Bednár, Kleskeň.
D. HÁMRE: Pekárik - Káčer, Stribula, Kramár, Tomka, Frim (90. Švihla), Repiský, Švarc, Muha, Zeleňák, Zúbek.

Priechod - Štiavnické Bane
2:0 (1:0)
Domáci mali celý čas hru pod kontrolou, zápas bol ich jednoznačnou záležitosťou. Hostia hrali v strede poľa celkom solídne, ale k zakončeniu - až na jednu šancu, sa nedostávali. Domáce góly padli po štandardných situáciách.
Góly: 29. Mar. Barla, 50. Kollár, ŽK: Beták. Pred 130 divákmi rozhodoval Budinec.
PRIECHOD: Slobodník - Mar. Barla, Škařupa, Pet. Homola, Mir. Barla, Mesík, Kmeť, Slobodník, Kollár (86. Voskár), Vajda (75. Lichý), Kukučka.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blahút - Kmeť, Poprac, Beták, Košarník (64. Blaško), Pastier, Ondrík (54. Totkovič), Beňo, Hrubčo, Janči, Osvald.

Krupina - Brezno
4:1 (1:0)
Brezno nehralo tak zle, ako hovorí výsledok. V súboji mužstiev z dolnej časti sa viac presadili domáci, ktorí navyše hrali bez vylúčeného Dendiša.
Góly: 67. a 89. Wurcel, 30. Cibuľa, 57. Sudimák (z 11 m) - 76. Vician, ČK: Dendiš, ŽK: Vozár, Baran. BREZNO: Spišiak - Ostrihoň, Betka, Lupták, Baran, Kňazík, T. Vetrák, Vician, Belko, Vozár, Billy (59. Kršteník)

D. Niva - Dubová
3:0 (1:0)
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, mužstvá mali minimum šancí. Domáci od 11. min. viedli. Nemecká v čase, keď začala preberať iniciatívu, prišla o vylúčeného brankára Citaru. Tento moment ovplyvnil poslednú fázu zápasu, hoci Nemecká v záverečných 4 minútach nevyužila dve vyložené šance.
Góly: 11. Vraniak, 72. Klandúch, 80. Korpáš, ŽK: bez, ČK: 68. Matej Citara. Pred 60 divákmi rozhodoval Koštial. DUBOVÁ/NEMECKÁ: Citara - Ťažký, Ružinský, Sojak, Koštial, Jablonský (78. Piliar), M. Bartoš, Rosina, Ľ. Bartoš (81. Lokša), Pikula, Šrot (46. Kováč).

Radvaň - Poniky
1:1 (0:0)
Domáci nastúpili s tromi dorastencami, ale derby svojou úrovňou 70 uzimených divákov nenadchlo. Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu v poli, ale ich strelecké pokusy hravo riešil brankár hostí Polievka. Vyznamenal sa aj hneď po obrátke, keď strelu Kostúrika pod žrď vyrazil na roh. Hosťom prialo šťastie aj v 66. min., keď ich od gólu zachránila žrď. Domáci sa gólu dočkali až v 83. min., keď po trestnom kope Országha poslal loptu do siete dorastenec Jurky. V 88. min. prvá vydarená strela hostí v druhom polčase znamenala vyrovnanie.
Góly: 83. Jurky - 88. Potkan, ŽK: J. Maľa, M. Piar. Pred 70 divákmi rozhodoval Bulla. RADVAŇ: Timek - Uličný, Lupták (76. Jurky), Nemec, Janík, Ševčík, Dovčiak, Novoroľník, Országh, Ondrejka, Kostúrik. PONIKY: Polievka - Hríbik, Hraško (64. Hakel), Potkan, Poliak, Dorotovič, M. Piar, Javorčík, Klementis (90. P. Piar), J. Maľa, V. Maľa.

Dohrávka 14. kola: Kováčová - Dolné Hámre 2:1 (1:0). Koreň, Revay - Kramár, Žarnovica - Štiavnické Bane 2:1 (0:1). Černák, Kocian - Košarník, Poniky - Žiar B/Ladomerská Vieska 7:1 (3:0). V. Maľa, Polievka (11 m), Klementis, P. Piar, Javorčík, Hakeľ, M. Piar - Urgela, Čierny Balog - Krupina 4:2 (1:1). Góly: Bednár, Meškan, P. Švantner, M. Švantner - Sudimák, Ližbetin, Dobrá Niva - Dudince 3:1 (1:1). Raniak, Klandúch, J. Baláž - Šťastný, Radvaň - Priechod 5:0 (2:0). Országh 3, Darida , Kaščák, Dubová - Brezno 1:0 (1:0). Ružinský.

1. Poniky 20 13 5 2 50:18 44
2. Radvaň 20 11 6 3 46:15 39
3. Š. BANE 19 13 0 6 29:18 39
4. D. HÁMRE 20 12 1 7 39:24 37
5. Priechod 19 10 1 8 36:32 31
6. Kováčová 19 8 6 5 27:22 30
7. ŽIAR B 20 8 5 7 35:37 29
8. Č. Balog 20 8 4 8 37:34 28