Na palubovkách súperov Žiarčania bez bodu

Prvá slovenská liga mužov mala na programe ďalšie zápasy základnej časti.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

ŽIAR NAD HRONOM. Na Trnavu i rezervu bratislavskej Karlovky tentokrát zverenci trénera Kučeru nestačili.

MBK AŠK Slávia Trnava – MŠK BK Žiar nad Hronom 86:62 (14:14, 34:15, 21:9, 17:24)

Body: Vladimír Kašša 17b., Daniel Javúrek 12b., Maroš Minárik 10b., Maroš Vrtík 10b., Michal Dolník 6b., Lukáš Tkáč 3b., Jozef Oravec 2b., Maroš Medveď 2b., hrali: Peter Kaňa, Tomáš Krč, Laco Galovič

Povedal po zápase:

Karol Kučera, tréner Žiaru: „Sobotný zápas sme začali dobre, v prvej štvrtine sme odohrali vyrovnanú partiu so súperom našich kvalít. Potom sme však začali hrať veľmi individualisticky a hlavne sme strieľali z nepripravených pozícii, čo malo za následok neúspešne strely. Domáci v tomto čase premenili niekoľko otvorených trojkových pokusov a odskočili nám na pätnásťbodový rozdiel. V týchto chvíľach sa naši hráči vôbec nekoncentrovali ani v obrane ani v útoku, sústredili sme sa na všetko iné, len nie na basketbal. Takto sme pokračovali aj v tretej štvrtine. Naša strelecká impotencia sa prehlbovala. Nedokázali sme premieňať ani vyložené voľné pozície spod koša, nepremieňali sme trestné hody, a tak v pohode hrajúci súper zvyšoval svoje vedenie. V štvrtej štvrtine sa zápas už len dohrával, pričom došlo k zbytočnému zraneniu nášho hráča Maroša Vrtíka po nešetrnom zákroku súpera.“

VŠEMvs Karlovka Bratislava B – MŠK BK Žiar nad Hronom 91:68 (22:12, 26:23, 13:15, 30:18)

Body: Vladimír Kašša 28b., Daniel Javúrek 10b., Michal Dolník10b., Lukáš Tkáč 9b., Maroš Minárik 5b., Laco Galovič 4b., Tomáš Krč 2b., hrali: Peter Kaňa, Jozef Oravec, Maroš Medveď

Karol Kučera, tréner Žiaru: „V nedeľu nás čakala silná Karlovka B v plnej zbroji aj s extraligovými pendlami. Som veľmi rád, že naši chlapci si po sobotnom zlom výkone vstúpili do svedomia a podali bojovný a obetavý výkon so silným súperom. Zápas sme síce nezačali dobre, keď sme po dvoch trojkách a dvojke súpera prehrávali rýchlo 0:8. Potom sme však súperov nápor zastavili a počas celého zápasu sme hrali vyrovnanú partiu s kvalitným súperom. Škoda nášho veľkého množstva stratených lôpt - 24, čo je fakt veľa. V istých chvíľach sme sa dokonca dokázali súperovi priblížiť na jednociferný rozdiel. V štvrtej štvrtine sme dali šancu a možnosť zahrať si všetkým hráčom, a tak sa do zápasu zapojili aj naši kadeti s juniormi. Náskok súpera tak postupne po našich stratách narástol na konečných 23 bodov. Musím však konštatovať, že naši chlapci siahli na dno svojich síl a podali odhodlaný športový výkon. Dobré je, že v oboch zápasoch dostali šancu zahrať si a nazbierať skúsenosti aj naši mladí hráči, vekom ešte kadeti a juniori. Pozitívne je, že sa nám postupne začínajú vracať späť do tréningového procesu dlhodobo zranení hráči, a tak sa budeme môcť pripraviť na najbližšie dva domáce zápasy, ktoré odohráme v ZUS Aréne 28. a 29. januára so Žilinou a Považskou Bystricou.“