V sobotu prehra a v nedeľu výhra po kolektívnom výkone (+FOTO)

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK ŽU Žilina 53:83 (14:16, 16:14, 13:29, 10:24)

Body: Vladimír Kašša 15b., Tomáš Fábry 6b., Michal Dolník 6b.,Maroš Minárik 5b., Daniel Javúrek 4b., Jozef Oravec 4b., Tomáš Nemčok 4b., Peter Kaňa 4b., Marek Páleník 3b., Ladislav Galovič 2b.,

Hrali: Lukáš Tkáč, Jakub Nagy, Maroš Medveď

Povedal po zápase:

Karol Kučera (tréner BK MŠK Žiar nad Hronom): „Začali sme dobre, úspešnou trojkou sme hneď viedli 3:0. Ale to bolo asi poslednýkrát, čo sme boli úspešní v streľbe z perimetra. Napriek tomu sme so silným súperom držali krok po celý prvý polčas na základe našej dobrej obrannej hry. A tak polčasové skóre bolo nízke, ale pre nás úspešné. V druhom polčase sme však vyhoreli hlavne strelecky, nedokázali sme sa presadiť ani spod koša a ani streľba z perimetra nebola pre nás úspešná. Zápas sa rozhodol v tretej štvrtine, keď pri našej streleckej impotencii náš súper premenil štyri až päť trojkových pokusov a odskočil nám na štrnásť až šestnásť bodov. Žiaľ, v poslednej štvrtine sme pokračovali v streleckej nemohúcosti, a tak Žilina mohla pohodlne zvyšovať svoj náskok až na konečných tridsať bodov. My sme hrali veľmi individualisticky, čo nám nesvedčí, a tak súper zo Žiliny zaslúžene vyhrali.“

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 79:59 (19:24, 26:16, 20:10, 14:9)

Body: Maroš Minárik 20b., Jozef Oravec 17b.,Vladimír Kašša 16b., Tomáš Nemčok 12b., Daniel Javúrek 10b., Tomáš Fábry 2b., Marek Páleník 2b.,

Hrali: Peter Kaňa, Maroš Medveď, Jakub Nagy, Ladislav Galovič

Karol Kučera (tréner BK MŠK Žiar nad Hronom): „V prvej štvrtine zápasu sme dovolili nášmu súperovi streliť koše z otvorených pozícii po našej zlej rotácii v obrane. Potom sme zmenili systém našej obrany, čo zjavne hráčom Považskej Bystrice začalo robiť problémy a my sme postupne zlikvidovali ich mierny náskok a do druhého polčasu sme išli s miernym päťbodovým vedením. Tentokrát sme to však boli my, kto rozhodol zápas v tretej štvrtine vo svoj prospech. Naši hráči podali dobrý, kolektívny výkon a postupne zvyšovali svoj náskok. V poslednej štvrtine sa Považská ešte raz pokúsila otočiť vývoj zápasu, ale Žiarčania to už nedopustili a pokračovali v zodpovednej hre, a tak na záver sme mohli dať šancu zahrať si aj našim kadetom, ktorí sa zúčastňujú pravidelne tréningového procesu a tých pár minút na ihrisku majú za ich snahu ako odmenu. Chcem pogratulovať mojim hráčom za výborný, kolektívny výkon či už v obrane alebo v útoku. To je cesta, ako dosiahnuť ďalšie víťazstvá v nasledujúcich zápasoch.“