OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Veľký šláger na Repišti vyhrali pred 250 divákmi domáci. Pozrite si tradičný prehľad z okresného futbalu.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

Dohrávané 2. kolo:

Repište – Lad. Vieska 3:2 (1:0)

GÓLY: 19. M. Karvaš, 53. P. Ulbrík, 88. P. Kordík – 69. Debnár, 78. Bodor

ROZHODOVAL: Kacz, 250 divákov

REPIŠTE: Gašpír – L. Kmeť, Vincúr, E. Kmeť, Ceplák, Karvaš, Ulbrík, Krátky (90. J. Krahulec), Hurta (88. K. Krahulec), Slaný, Kordík (90. Želiar)

L. VIESKA: Číž – Horváth, Macejko, Hudec, Osika, Debnár, Urgela, Gajdoš, Bodor, Hanus (26. Goral), Šimko

Regionálny šláger sa hral pred krásnou diváckou kulisou, keď si na Repište našlo cestu takmer tristo divákov. Do 15. min. sa zápas prelieval zo strany na stranu a prví sa mohli ujať vedenia hostia, no nastrelili len žrď. Mrzieť ich to mohlo v 25. min., kedy po úniku otvoril skóre po krásnej strele k tyči Miloš Karvaš – 1:0. Už v 30. min. pohrozili hostia, keď po ďalekonosnej strele opečiatkovali brvno. V druhom polčase zabrali najmä hostia, keď po ich silnej desaťminútovke dokázali vyrovnať na 2:2. V posledných minútach sa strhol boj o tri body, v ktorom zaslúžene zvíťazili Repišťania, keď tri minúty pred koncom vsietil gól šikovný Kordík. Diváci, ktorí sa prišli pozrieť na regionálny šláger, určite neľutujú, pretože videli veľmi zaujímavý a bojovný zápas v krásnom jarnom počasí.

RASTISLAV ČECH

Tek. Breznica - Horná Ves 1:1 (1:0)

GÓLY: 27. vlastný – 73. V. Širáň

ROZHODOVAL: Bajnok, 50 divákov

TEK. BREZNICA: Homola – Kruľák, Drgoňa, Mikuška, Guláš (75. ČK), Galbavý (89. Volentier), Petráš, Říha, Daniš, Píry (78. Marko), Pastier (66. Lauko)

H. VES: Mikula – Urgela, Košarník, Neuschl, Kollár, Hric, Sekereš (84. Tichý), Lupták, Kubík, Širáň, Haluška

Dohrávaný zápas sa mal hrať v Hornej Vsi, no pre zlý terén si aktéri dejisko duelu vymenili. V Tekovskej Breznici sa od úvodných minút hral bojovný a tvrdý zápas. Domáci mohli otvoriť skóre hneď v úvode, no ich strelecký pokus skončil len na spojnici. Po tomto momente sa hralo z jednej strany na druhú. V 27. min. podnikli domáci rýchlu akciu a vyrazenú loptu Mikulu si nešťastne do vlastnej siete zrazil Urgela – 1:0. Hostia z Hornej Vsi potom mohli vyrovnať, no Luptáka v čistej šanci vychytal Homola. Po zmene strán začali lepšie domáci, no hostí podržal Mikula. V 73. min. predviedol dôraz v domácej šestnástke V. Širáň a bombou prepálil všetko – 1:1. Tento moment nakopol hostí, ktorí mali v týchto častiach viac z hry. Navyše, v 75. min. uvidel červenú kartu Guláš a od tohto momentu sa hralo len na jednu bránu. Skúsení domáci futbalisti však s prehľadom bránili a hostí do čistej príležitosti nepustili. V bojovnom dohrávanom stretnutí sa tak zrodila zaslúžená remíza 1:1.

IVAN MRIŠKA

Vyhne – Brehy 1:2 (0:2)

GÓLY: 60. Zuberník – 4. Šlavka, 13. Mánik

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

VYHNE: Herold – Pramuka, Lachata, Babic, Čiliak, M. Lupták, Ukrop, Stančík, Zuberník, Šima (46. Tomčány), Ľ. Lupták

BREHY: Predmeský – Predajniansky, Šlavka, Baranec (81. Horváth), Mánik (72. Gaži), Vozár, Holý, Uškrt (76. Šalka), Barniak, Tužinský, Gorbov

Brehy boli v tomto zápase futbalovejšie a technickejšie. Vyhne sa len hľadali, ako keby boli po prvýkrát na ihrisku. Výhra hostí je zaslúžená.

Prenčov – Hr. Beňadik 8:3 (2:2)

GÓLY: 6., 18. P. Blahút, 46., 63. A. Chovan, 46. M. Chovan, 53. P. Blahút, 59., 87. Bartolovic, 70. R. Blahút – 35. Forgáč (11m), 42. Mlinka, 62. Mezö

ROZHODOVAL: Osvald, 40 divákov

PRENČOV: M. Blahút, Weber, Bartolovic, Výboch (74. Brnák), Židík, R. Blahút, A. Chovan, Beňovic, M. Chovan (46. F. Blahút), P. Blahút, Halát (85. D. Chovan)

HR. BEŇADIK: Golian – Forgáč, Fabiankovič, Kováč (39. Valkovič), Valo, Beňo, Štrbo, Mlinka, Mezö, Grapka, Števlík

Domáci Prenčov sa rýchlo ujal vedenia 2:0 zásluhou P. Blahúta, no potom sa predviedli aj hostia. Domácich zaskočili technickou hrou a do prestávky stav vyrovnali. Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne, nepustili hostí k lopte a svoju prevahu vyjadrili aj gólovo. Prvý polčas síce bol zaslúžene vyrovnaný, no po konečnom hvizde sa Prenčov tešil zo zaslúženého víťazstva 8:3.

KAMIL CHOVAN

Stará Kremnička – Voznica 2:10 (0:5)

GÓLY: 57. Turanec, 67. S. Gulička – 2., 15., 77. Mikuška, 10. Blaho, 18. Valach, 42., 59., 82. Kaška, 75. Pajerský, 86. Haraba

ROZHODOVAL: Knap, 35 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča (46. Palenčár) – J. Bugár, T. Bugár, F. Mezei, Mudrončík, Paller, Mecele, Petruš (46. Turanec), S. Gulička, Milčík, L. Gulička (81. Valko)

VOZNICA: Pukan – Maslen, Novický, Michal Blaho, Marek Blaho, Valach, Mikuška (82. Haraba), Kaška, Blaho, Pajerský (80. Pavol), Mocpajchel (65. Hock)

Jednoznačná záležitosť hostí, ktorí nedali domácim ani najmenšiu šancu na úspech. Domáci sa ku podivu nazbierali v celkom dobrom zložení, ale to na vyzretých hostí absolútne nestačilo. Boli behavejší, bojovnejší, technickejší a jednoducho futbalovejší ako domáci. Výborný výkon za domácich podal Libor Gulička, ktorý sa vrátili do zostavy po viac ako roku a ukázal tak všetkým, ako sa má hrať futbal. Druhým, ktorý si zaslúži pozornosť a pochvalu, je Alex Turanec. Chlapec, ktorý sa dostal na ihrisko v druhom polčase hneď ukázal ako sa to robí. Jeden gól dal a na druhý prihral, takže ho môžeme pokojne nazvať mužom zápasu z domácej strany. Koho vyzdvihnúť zo strany hostí? Samozrejme všetkých. Ale hlavne P. Mikušku, ktorý svojim pohybom a technikou robil v útoku domácim obrovské problémy, čo potvrdil tromi gólmi v domácej sieti. Navyše, pochváliť treba M. Kaška, ktorý nemal vo vzduchu konkurenta a tiež sa zapísal do streleckej knihy trikrát. Klobúk dole pred výkonom hostí, ktorí mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Voznica potvrdila, že spolu s Prenčovom by mala byť najvážnejším ašpirantom na postup do prvej triedy.

MAROŠ PETRUŠ

Hronská Dúbrava – Kopernica 1:1 (1:0)

GÓLY: 20. Brhlík - 59. Chrien

ROZHODOVAL: Katina, 40 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský - R. Dúbravský, Ihring, Gömöry, Gregáň, Lacko, Oravec, Murgaš, Cibula (70. Kováč), Bezdeda, Brhlík (77. P. Dúbravský)

KOPERNICA: Ďurian - Ľ. Bielik, Mánik (75. Melcer), P. Bielik, Faško (56. Schmidt), Kováč, Novodomec, Weis, Fronk (67. Hodrušský), Slašťan, Chrien

V bojovnom a vyrovnanom zápase sa blysol domáci brankár Tužinský. V remízovom stretnutí mali navrch domáci hráči, ktorí mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, lenže nepremenili šance.

JÁN PARAJ

Rudno nad Hr. – Banská Belá 1:0 (0:0)

GÓL: 56. Budinský

ROZHODOVAL: Maslen, 73 divákov

RUDNO: Husár - Pacalaj, Vančo, Búry (59. Prachár), Sartoris, Hudec (86. Krátky), Debnár, Budinský, Dobrík, Luky (77. Tencer), Poliačik

B. BELÁ: Hanzlík - Hunka, Durbák, Bunder, Ľupták, Ivanič, Pajerský, Hankovič (83. Solivarský), Weis, Lakatos, Lacko (63. Schrom)

V prvom polčase domáce mužstvo stroskotalo štyrikrát na brankárovi hostí. Postupne sa hra vyrovnala a prebiehala medzi šestnástkami. V úvode druhého polčasu domáci predsa skórovali a predviedli hru, ktorej svedčí aj výsledok.

MIROSLAV DUDEK

Prochot – Trnavá Hora 4:2 (1:0)

GÓLY: 45., 80. P. Rosenberg, 57. Meliš, 70. Dedík (P.K.) - 58. Hanuška, 88. Beňo

ROZHODOVAL: Pružina, 20 divákov

PROCHOT: Strelka - Bajnok, J. Rozenberg (73. Haring), Marcel Rosenberg, Dedík, Bugár (46. Ďuriš), Benko, T. Rosenberg, Meliš (86. Kúšik), P. Rosenberg, Liner (70. Beňo)

TR. HORA: Bitala - Hanuška, Urgela, Srmeň, Bílek, Beňo, Murphy, Karvaš, D. Bílek, Lupták (76. Króner), Lehocký

Prvý polčas bol chudobný na góly, padol jediný do siete Trnavej Hory. Zápas potom prebiehal pred bránkou hostí, ale aj v obrannom pásme domácich. V druhom polčase sa domáci chytili a strelili tri góly, čo stačilo na zaslúžené víťazstvo.

15. kolo:

Lad. Vieska/Šáš. Podhradie B – Malá Lehota 3:0 (2:0)

GÓLY: 26., 37. Dobrota, 58. Lepšík

L. VIE./Š. POD B: Číž – Futák, Rozenberg (59. ČK), Záhorec, Petro, Goral, Dobrota, Lüttmerding (85. Hanus), Lepšík, Brenkus, Husár

M. LEHOTA: Boroš – Adamec (74. Pacalaj), Debnár, Ďatko, David Tisovský, A. Tisovský, Haspra, Dušan Tisovský, Holička, Majerký, Pacalaj

Prvý polčas úvodného zápasu jarnej časti bol v znamení domáceho mužstva, hostia sa do šancí nedostávali. Domáci si vytvorili množstvo príležitostí a v 26. min. po centri Lepšíka otvoril skóre Dobrota – 1:0. Bežala 37. min., kedy Dobrota upravil na 2:0. Domáci pokračovali v prevahe aj po zmene strán a Lepšík zvýšil už na 3:0. V 59. min. uvidel po druhej žltej červenú kartu Rozenberg. Hra sa potom vyrovnala, hostia mohli stav korigovať, no čistú šancu nevyužili. V Ladomerskej Vieske sa pred peknou diváckou kulisou hral dobrý futbal, víťazstvo domácich je zaslúžené.

JÁN BARNIAK

Janova Lehota – Jastrabá 2:1 (2:1)

GÓLY: 7. vlastný, 13. Kolaček - 42. M. Hric

ROZHODOVAL: Knap, 50 divákov

J. LEHOTA: Kováč - Herinek, Bodor, Halás (46. Fedeš), Rašlík, Rozenberg (84. Krpelan), Čiliak, Gustiňák, Konarecký, Karásek, Koláček (68. Korál)

JASTRABÁ: Bajnok - Barboriak A. Mališ (46. Henžel), Ivan (58. P. Mališ), J. Rafaelis, L. Hric, Matúška, L. Rafaelis, Mojžiška (85. Hrmo), M. Hric, Janúch

Za silného vetra sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom sa domáci tím rýchlo ujal vedenia, aby už v 13. min. viedol 2:0. Hostia skorigovali výsledok tri minúty pred výmenou strán. Druhý polčas priniesol hru z jednej strany na druhú, lenže ani jeden aktér na ihrisku neskóroval.

PAVOL KOVÁČ

Pitelová – Ostrý Grúň 1:1 (0:1)

GÓLY: 62. Paučo – 12. Šulva

ROZHODOVAL: Fáber, 30 divákov

PITELOVÁ: J. Barát – Henžel (60. Egyed), Kysel, Spišiak, Paučo, Urgela, Mišík (46. Kubík), P. Barát (79. Milčík), J. Mališ, Letáš (88. Ponický), Štefanka

O. GRÚŇ: Šuhajda - Haring, Michálik, Vinca, Šurianský, Baláž, Žiško, Kotrla, Macek (80. Miček), Michalov, Šulva (68. Volentier)

Zápas sa začal svižne, domáce mužstvo malo viac z hry, lenže nedokázalo využiť svoje šance, čo bola voda na mlyn hosťujúcim hráčom. V 15. min. otvoril skóre Šulva. Po výmene strán sa domácemu tímu umnou hrou podarilo vyrovnať. Nakoniec je potrebné povedať, že remíza bola zaslúžená.

MARIÁN ŠŤEFANKA

Lovčica-Tr. – Sklené Teplice 7:1 (3:0)

GÓLY: 9. Lenhart, 16. Kováč, 35. M. Vrtík, 72. J. Janek, 75. Kapusta, 76. Fabian, 83. M. Macko - 58. Lupták

ROZHODOVALA: Hlaváčová, 30 divákov

LOVČICA-TR.: Koza - Tinák, L. Janek, P. Macko (46. M. Macko), J. Vrtík, M. Vrtík, Lenhart (46. Pilnik), Kováč (46. Sedliak), Fabian, Rečlo (46. J. Janek), Kapusta

SK. TEPLICE: Ruisl - Benko, Šimič, Slanina, Minka, Vanko, Lupták, Mistrík, Biľ, Lenhart, M. Kováč, M. Vrtík, M. Macko, Jakub Janek, Fabian, Kapusta

Hostia pricestovali k súperovi iba s deviatimi hráčmi, čo bolo vidieť od úvodného hvizdu. Domáci tím bol počas celého zápasu uložený v obrannom pásme hostí. Proti oslabeným hosťom sa však domáci ťažko presadzovali, pretože zomknutá „deviatka“ zo Sklených Teplíc všetko vsadila na obranu. Domáci inkasovali jediný gól, lebo celú hru sústreďovali iba na útok.