Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Na záver víťazstvo a tesná prehra. Konečná priečka Žiaru je definitívne známa

Žiarski basketbalisti ukončili prvoligovú sezónu 2016/17.

(Zdroj: archív BK MŠK)

MBK AŠK Slávia Trnava – MŠK BK Žiar Nad Hronom 61:64 (12:14, 22:19, 17:17, 10:14)

Body: Maroš Minárik 25b., Tomáš Fábry 14 b., Maroš Vrtík 11b., Michal Dolník 6b., Lukáš Tkáč 6b., Maroš Medveď 2b.

Hrali: Peter Kaňa, Jozef Oravec, Jakub Nagy, Eduard Rajnoha

Povedal po zápase:

Tréner Karol Kučera: „Začiatok sobotného zápasu bol vyrovnaný. Viac sa nám darilo v obrannej hre a tak po prvej štvrtine bolo veľmi nízke skóre na oboch stranách. Na začiatku druhej štvrtiny nám domáci odskočili na deväť bodov. No zvýšenou bojovnosťou sme ich malý náskok rýchlo zmazali a do druhého polčasu sme išli s jednobodovým mankom. Aj naďalej v tretej a štvrtej štvrtine zápasu bola hra vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Tento raz sme však my takticky veľmi dobre zvládli záver zápasu, keď po našom oddychovom čase a víťaznej trojke Tomáša Fábryho už ani jedno družstvo nebolo schopné skórovať a tak sme uhájili tesné a nečakané víťazstvo na palubovke súpera.“

IMC Slovakia Považská Bystrica - MŠK BK Žiar nad Hronom 67:66 (15:12, 19:20, 19:13, 14:21)

Body: Maroš Vrtík 23b., Maroš Minári 19 b., Lukáš Tkáč 16 b., Tomáš Fábry 3b., Michal Dolník 3b., Jakub Nagy 2 b.

Hrali: Peter Kaňa , Jozef Oravec, Maroš Medveď, Eduard Rajnoha

Tréner Karol Kučera: „V nedeľu ráno v Považskej Bystrici sme odohrali podobný zápas ako deň predtým v Trnave. Hneď od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. My sme však boli oveľa menej úspešní v zakončení ako v Trnave, a tak sme tú streleckú biedu museli nahrádzať aktivitou v obrane, čo sa nám čiastočne aj darilo. Domáci nám párkrát odskočili na štyri až päť bodov, no vždy sme sa vedeli vrátiť späť do zápasu. A tak došlo na dramatický záver, keď dvanásť sekúnd pred koncom sme vyrovnali stav stretnutia na 66:66. Domáci boli v poslednej strele neúspešní, no umožnili sme im ešte po doskočenej lopte opakovanú strelu pri ktorej bol domáci hráč sekundu pred koncom podľa rozhodnutia rozhodcu faulovaný a tak prišli na radu trestné hody. Po prvom úspešnom pokuse už druhý hod domáci hráč nahadzoval na zadnú obruč a bolo po zápase.

Myslím si však, že sme v obidvoch posledných zápasoch sezóny podali dobrý a bojovný športový výkon. Našim chlapcom musím poďakovať za predvedenú hru a samozrejme, keďže to boli naše posledné zápasy. Moje poďakovanie patrí všetkým za celú sezónu.“

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

FOTOREPORTÁŽ: Deviaty ročník festivalu Gothoom dopadol na výbornú

Prednedávnom si užili svoj sviatok fanúšikovia metalovej hudby. Na festivale Gothoom sa zišli po druhý raz v krásnom areáli Revištského Podzámčia.

Netradičný krúžok vo Vyhniach: Školáci sa už roky učia tvoriť filmy

Žiaci základnej školy ukázali svoj talent na prehliadke animovaných a hraných filmov, Divákom ukázali vlastné diela.

Vo Vyhniach majú bankomat. Podarilo sa im to až po ôsmich rokoch

Umiestniť bankomat v obci chceli už dávno. Banky im však nechceli vyhovieť.

Na Šášove chystajú stredoveké hradné hry. Už tento víkend

Už na jeseň chcú na hrade Šášov sprístupniť Sálu kráľovnej Barbory.

FK Pohronie je na novú sezónu pripravené. Aké sú ambície klubu?

Druholigový tím FK Pohronie odohrá prvý zápas nového ročníka 2018/2019 už v sobotu 21. júla na ihrisku Interu Bratislava. Klub zvolal pred sezónnou tlačovú konferenciu.