Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Na záver víťazstvo a tesná prehra. Konečná priečka Žiaru je definitívne známa

Žiarski basketbalisti ukončili prvoligovú sezónu 2016/17.

(Zdroj: archív BK MŠK)

MBK AŠK Slávia Trnava – MŠK BK Žiar Nad Hronom 61:64 (12:14, 22:19, 17:17, 10:14)

Body: Maroš Minárik 25b., Tomáš Fábry 14 b., Maroš Vrtík 11b., Michal Dolník 6b., Lukáš Tkáč 6b., Maroš Medveď 2b.

Hrali: Peter Kaňa, Jozef Oravec, Jakub Nagy, Eduard Rajnoha

Povedal po zápase:

Tréner Karol Kučera: „Začiatok sobotného zápasu bol vyrovnaný. Viac sa nám darilo v obrannej hre a tak po prvej štvrtine bolo veľmi nízke skóre na oboch stranách. Na začiatku druhej štvrtiny nám domáci odskočili na deväť bodov. No zvýšenou bojovnosťou sme ich malý náskok rýchlo zmazali a do druhého polčasu sme išli s jednobodovým mankom. Aj naďalej v tretej a štvrtej štvrtine zápasu bola hra vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Tento raz sme však my takticky veľmi dobre zvládli záver zápasu, keď po našom oddychovom čase a víťaznej trojke Tomáša Fábryho už ani jedno družstvo nebolo schopné skórovať a tak sme uhájili tesné a nečakané víťazstvo na palubovke súpera.“

IMC Slovakia Považská Bystrica - MŠK BK Žiar nad Hronom 67:66 (15:12, 19:20, 19:13, 14:21)

Body: Maroš Vrtík 23b., Maroš Minári 19 b., Lukáš Tkáč 16 b., Tomáš Fábry 3b., Michal Dolník 3b., Jakub Nagy 2 b.

Hrali: Peter Kaňa , Jozef Oravec, Maroš Medveď, Eduard Rajnoha

Tréner Karol Kučera: „V nedeľu ráno v Považskej Bystrici sme odohrali podobný zápas ako deň predtým v Trnave. Hneď od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. My sme však boli oveľa menej úspešní v zakončení ako v Trnave, a tak sme tú streleckú biedu museli nahrádzať aktivitou v obrane, čo sa nám čiastočne aj darilo. Domáci nám párkrát odskočili na štyri až päť bodov, no vždy sme sa vedeli vrátiť späť do zápasu. A tak došlo na dramatický záver, keď dvanásť sekúnd pred koncom sme vyrovnali stav stretnutia na 66:66. Domáci boli v poslednej strele neúspešní, no umožnili sme im ešte po doskočenej lopte opakovanú strelu pri ktorej bol domáci hráč sekundu pred koncom podľa rozhodnutia rozhodcu faulovaný a tak prišli na radu trestné hody. Po prvom úspešnom pokuse už druhý hod domáci hráč nahadzoval na zadnú obruč a bolo po zápase.

Myslím si však, že sme v obidvoch posledných zápasoch sezóny podali dobrý a bojovný športový výkon. Našim chlapcom musím poďakovať za predvedenú hru a samozrejme, keďže to boli naše posledné zápasy. Moje poďakovanie patrí všetkým za celú sezónu.“