Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Fantastickí karatisti: Žiar má troch majstrov Slovenska (+FOTO)

V Košiciach sa konali majstrovstvá Slovenska v karate detí a žiakov. V súťaži jednotlivcov a družstiev Kata, Kumite a Karate Agility vo vekových kategóriách do jedenásť rokov hájilo farby Mesta Žiar nad Hronom 21 začínajúcich aj pokročilých karatistov.

(Zdroj: ŠŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Žiarčania si svojimi výsledkami na postupových súťažiach získali možnosť zabojovať o titul majstra Slovenska. Presne 56 klubov zo Slovenska, 1009 štartov pretekárov. To je aktuálna konkurencia na Slovensku v najnovšom olympijskom športe, karate.

Beňo Urban, Biela Alexandra, Čela Ariana Nikoleta, Černáková Bibiana, Ďurian Šimon, Ďurianová Nikol, Frolová Helena a Viktória, Gahírová Ivana, Hudec Adam, Kalamárová Alexandra, Kortišová Karolína, Kršiaková Nikola, Kučerová Radoslava, Neuschl Roman, Preisser Luca, Sečkár Šimon, Šimko Jakub, Šipkovský Jozef, Sukup Gregor, Uhrík Maxim. To sú mená šikovných detí, ktoré prostredníctvom karate šíria dobré meno nášho mesta.

Žiar má troch čerstvých majstrov Slovenska. V jednotlivcoch, kata starší žiaci pokročilí 10-11 rokov Šimon Sečkár, kumite mladší žiaci začiatočníci 8-9 rokov +34kg Urban Beňo, kumite mladšie žiačky začiatočníčky 8-9 rokov, -37kg Radka Kučerová.

Žiarčania získal dva tituly vicemajstra Slovenska v jednotlivcoch, kata chlapci 6-7 rokov začiatočníci Jozef Šipkovský, kumite staršie žiačky pokročilé 10-11 rokov -35kg Alexandra Kalamárová. Tretie miesto na MSR získali v kumite 8-9 rokov začiatočníci -30kg Maxim Uhrík, kumite 10-11rokov pokročilé -40kg Alexandra Biela, kumite 10-11 rokov pokročilé +40kg Ivana Gahírová.

V súťaži družstiev získali žiarski karatisti v kategórii kumite staršie žačky 10-11 rokov (Ariana Nikoleta Čela, Ivana Gahírová, Alexandra Kalamárová a Ema Pápištová) krásne 2. miesto a v kategórii kata chlapci 6-7 rokov (Roman Neuschl, Jakup Šimko a Jozef Šipkovský) získali 3. miesto. V kategórii kumite starší žiaci 10-11 rokov bol súčasťou družstva Shihanu Poprad Šimon Sečkár a spoločne získali titul vicemajstra v tejto kategórii. Vďaka výsledkom, ktoré dosiahli pretekári, sa Karate Klub MŠK Žiar nad Hronom umiestnil v celkovom hodnotení klubov na 9. mieste z 56 klubov Slovenska.