Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Všetky tímy z prvej polovice tabuľky vyhrali. Prinášame kompletný prehľad zo všetkých okresných zápasov.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

22. kolo:

Lad. Vieska – Bzenica 4:0 (1:0)

GÓLY: 18. Hanus, 81. J. Dobrota (druhý z 11 m), 86. A. Kučera, 87. P. Horváth

ROZHODOVAL: Slovák, 95 divákov

L. VIESKA: V. Číž - T. Macejko, A. Matonok (83. M. Osika), T. Hudec, O. Goral, P. Horváth, R. Benča, M. Gajdoš, L. Fišnar (46. A. Kučera), P. Hanus, J. Dobrota

BZENICA: M. Považan - A. Meliš, Ľ. Haluška, R. Demko (47. J. Považan), P. Mališ, M. Krištof, A. Kliman, R. Erhardt, M. Demko, S. Mazúr, M. Meliš

Za pekného počasia domáci hneď od začiatku ukázali, kto bude pánom na ihrisku. Domáci mali jasnú prevahu a Číž sa len nudil. V 18. min. otvoril skóre strelou spoza šestnástky Hanus. Do konca polčasu domáci zahodili ešte množstvo šancí. V druhom polčase sa aj hostia osmelili, hra sa vyrovnala. Domáci zvýšili svoje vedenie v 81. min. z pokutového kopu. Keď striedajúci Kučera dal na 3:0, o osude zápasu bolo rozhodnuté. Poslednú bodku dal strelou z diaľky Horváth. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

JÁN BARNIAK

Brehy – Slaská 1:0 (0:0)

GÓL: 49. Uškrt

ROZHODOVAL: Pružina, 80 divákov

BREHY: Predmeský - Predajniansky, Gorbov (83. Trenčan), Gaži (63. Holý), Šlavka, Barniak Čakloš, Šlavka, Búry, Uškrt (75. Kováčik)

SLASKÁ: Ertl - Hric, Bahno, heško, Masarovič, Šovčík, Husár, Hajdúch (66. Mokroš), Silný, Gašparík, Göth

Prvý polčas bol z oboch strán vyrovnaný, akcie sa striedali na oboch stranách, no bez vážnejšej šance. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu spálil Šlavka, keď jeho strela z 25-tich metrov obtrela bránkovú tyč. Keby skončila v sieti, mohol to byť najkrajší gól zápasu. V druhom polčase sa domáci predsa dočkali. K. Šlavka prihral Uškrtovi a ten rozhodol o víťazstve domácich. V závere zápasu bolo dosť nervozity, za vzájomné napadnutie v 72. min. videli červenú kartu Barniak z Brehov a Heško zo Slaskej. V závere zápasu mali domáci ešte šance. Brodzianskeho strela sa obtrela o žrď a striedajúci Kováčik pálil vedľa bránky. Hostia sa snažili o vyrovnanie, lenže domáca obrana hrala spoľahlivo a zaslúžene ubránila jednogólové vedenie.

JOZEF BAKOŠ

Repište – Horné Hámre 2:1 (1:1)

GÓLY: 44. Slaný (11m), 83. Ľ. Ulbrík - 25. Nasvetr

ROZHODOVAL: Oslanec, 80 divákov

REPIŠTE: Gašpir - L. Kmeť, Ľ. Ulbrík, Hurta, Karvaš, Ceplák, Slaný, Kordík (87. Krahulec), E. Kmeť, Krátky, Vincúr

H. HÁMRE: Siekela - Lipjansky, Lipjanský, Pečarka, Prutkay, Ježko (76. Izák), Laurov, Štefanka, Sitarčík, Nasvetr (73. Satoris), Laurov

Vyhne – Lutila 1:5 (1:2)

GÓLY: 34. Lupták - 33. Hric, 39. M. Krnčok, 53., 88. Spodniak, 86. T. Krnčok

ROZHODOVAL: Dobrík, 50 divákov

VYHNE: Herold - Gocník, Lachata, Babic, Pramuka, Ukrop, Hudec, Lupták (85. S. Babic), Šima (46. Kašiar), Čiliak (75. Bosák), Zuberník

LUTILA: Vittek - P. Karásek, Poliak (56. Majer), Spodniak, D. Karásek, T. Krnčok, R. Kanina, M. Krnčok, Kollár, P. Kanina, Hric

Výsledok zápasu hovorí za všetko. Domáci síce prehrávali 0:1, lenže do minúty stav vyrovnali. O päť minút znovu dobiehali jednogólové manko. Navyše E. Babic v záverečnej minúte prvého polčasu, za stiahnutie súpera vo vyloženej šanci, uvidel v ruke hlavného rozhodcu červenú kartu. Nariadený pokutový kop Kanina nepremenil. Druhý polčas už vyznel v prospech hostí, ktorí nasúkali do domácej bránky ešte tri góly.

JOZEF HOMOLA

Horná Ves – Dolná Trnávka 6:1 (2:0)

GÓLY: 3., 76. Širáň, 26., 64. Neuschl, 59. Moravčík, 82. Tichý - 48. Kopčan

ROZHODOVAL: Šipkovský, 100 divákov

HORNÁ VES: Mikula - Kubík (78. Kollár), Košarník, Hric, E. Urgela, Sekereš (83. Mecele), Lupták (83. T. Neuschl), Moravčík (80. P. Urgela), Širáň, Pobežka, B. Neuschl

D. TRNÁVKA: Struhár - Dodok, Kúšik, Kysel, Baran, Nagy, Struhár, Kopčan, Kotrlec, Boška, Kováč

Horná Ves sa ujala vedenia už v 3. min., keď strelou zo šestnástky prekonal hosťujúceho brankára Širáň. Domáci mali prevahu naďalej, no gól strelil až 27. min. B. Neuschl, keď zblízka doklepol loptu do odkrytej bránky. Do druhého polčasu nastúpili domáci zvoľna, za čo ich potrestal po úniku v 49. min. Kopčan. Po tomto góle domáci pridali a začali padať góly. V 60. min. vyrazenú loptu dorazil Moravčík na 3:1. V 65. min. z hranici šestnástky zvýšil na 4:1 B. Neuschl. V 77. min. z priameho kopu po obstrelení múru pridal piaty gól Širáň. Skóre zápasu na konečných 6:1 uzavrel po prieniku Tichý.

PETER ŠIRÁŇ

Tek. Breznica – Veľká Lehota 4:1 (3:0)

GÓLY: 12. Říha, 22. J. Forgáč (11m) 44. Kruľák, 66. Píry - 68. A. Víglaský

ROZHODOVAL: Osvald, 62 divákov

TEK. BREZNICA: Homola - Forgáč, Lauko, Kosmály, Drgoňa, Guláš, Juristý (60. Horniak), Kruľák, Daniš, Petráš (46. Píry), Říha (76. Volentier)

V. LEHOTA: Gubriansky - T. Kocian, Cibiri, Kocian, Ovčačík, A. Víglaský, Polc, A. Víglaský, Vozár, Mat. Víglaský, Mar. Víglaský (52. J. Kocian)

Domáci hráči boli lepším tímom na ihrisku, o čom svedčí aj pomer gólov v sieti hostí. Na kopačkách domácich bolo ešte množstvo šancí. Hostia hrozili prevažne z rýchlych brejkov a štandardných situácií.

MICHAL HOMOLA

Hod.-Hámre – Kremnica 7:0 (4:0)

GÓLY: 27. Karakačanov, 16., 36. Frim, 44., 51. Kapusta, 64. Valenta, 88. Gulaša

ROZHODOVAL: Barboriak, 68 divákov

HOD.-HÁMRE: P. Danko - Laurov, Karakačanov (49. Valenta), Debnár, Frim (55. Kašiar), M. Danko (61. Kramár), Kapusta, Gulaša, Búry (51. Barborík), Šopa, Pleško

KREMNICA: Lachký - Netolický, Tokár (46. Mucha), Ondrejka (34. Wollner), Ziman, Kapšo (52. Koka), Hovorič, Antal, Trokšiar, Urgela, Schmidt

Jednoznačne lepším mužstvom na ihrisku bol domáci tím, ktorý svoju hernú prevahu ukázal od prvej minúty zápasu. Zápas by možno vyzeral aj inak, kebyže hosťujúci Hovorič premenil jedenástku. Lenže na keby sa nehrá, dobre hrajúci domáci pridali do konca polčasu ešte dva kúsky a v druhom dejstve víťazstvo navýšili na sedemgólový rozdiel.

14.Veľká Lehota 22 4 1 17 22:76 13

Pozn.: Dolnej Trnávke bude po skončení súťaže odrátaných 6 bodov.

II. TRIEDA O POSTUP

6. kolo:

Prenčov – Lovčica-Tr. 2:0 (0:0)

GÓLY: 78., 82. Halát

ROZHODOVAL: Paller, 20 divákov

PRENČOV: M. Blahút – Weber, Bartolovic, Brnák, Židík, Š. Beňovic (46. F. Blahút), A. Chovan, R. Blahút, M. Chovan, P. Blahút (87. B. Beňovic), Halát (89. D. Chovan)

LOVČICA-TR.: Koza – Tinák, Macko, M. Vrtík, Lenhart, Fabian, Sedliak (60. ČK), Kapusta, J. Vrtík, P. Vrtík, Pilnik

Prenčov sa v tomto zápase poriadne trápil. Hostia sa len bránili, no domáci zahadzovali aj tie najväčšie šance. Futbalisti Prenčova podali najhorší výkon v sezóne, na ich šťastie sa v závere prebral najlepší kanonier tímu M. Halát, ktorý strelil dva góly.

KAMIL CHOVAN

Rudno nad Hr. – Šáš. Podhradie/L. Vieska B 1:1 (1:0)

GÓLY: 26. Poliačik - 76. Petro

ROZHODOVAL: Bajnok, 20 divákov

RUDNO: Husár - P. Budinský, Mihálik, Debnár, Satoris, Tužinský, Pacalaj, M. Budinský, Dobrík, Búry (57. Krátky), Poliačik

Š. POD./L. VIESKA B: Číž - Futák, Rozenberg, Benča, Nosáľ, Golha, Matonok, Kukučka, Záhorec, Petro, Šimko

Hostia ohrozili bránku Rudna až v 82. min., no aj to strelili vyrovnávajúci gól, ktorý zaváňal dvojmetrovým ofsajdom. Zápas miestami vyzeral, akoby bol rozhodca dvanástym hráčom hostí, neuveriteľnými rozhodnutiami zbytočne kúskoval hru. Lenže domáci mohli tento zápas priviesť do víťazného cieľa nebyť tucet nepremenených šancí.

MIROSLAV DUDEK

Prochot – Janova Lehota 4:0 (0:0)

GÓLY: 63. J. Rosenberg, 66. Benko, 73. Bugár, 89. Kmeť

ROZHODOVAL: Fáber, 20 divákov

PROCHOT: Liner - Bajnok, J. Rosenberg, M. Rosenberg, Dedík, Benko (70. Haring), T. Rosenberg, P. Rosenberg, Bugár (80. Kmeť), Meliš, Beňo

J. LEHOTA: Kováč - Bodor, Rozenberg, Rašlík, Karásek, Beňo, Koneracký, Fedeš, Halás, Gustiňák, Korál

V úvodnej časti hry sa hralo prevažne medzi šestnástkami, mužstvá zriedkavo zaútočili na bránky súperov. Druhý polčas hovorí zo strany domácich za všetko. Domáci hráči prekonali hosťujúceho brankára štyrikrát a zaslúžene zvíťazili.

TOMÁŠ ROSENBERG

Pitelová – Voznica 1:3 (0:1)

GÓLY: 70. Henžel - 36., 59. Mikuška (druhý z 11m), 66. M. Blaho

ROZHODOVAL: Barboriak, 20 divákov

PITELOVÁ: Forgáč - Kováč, Kysel, Henžel, Egyed, Paučo, Barát, Mišík, Mališ, Ponický (46. Sklenka), Štefanka

VOZNICA: B. Pavol - Blaho, Beňovský, Kliman, M. Blaho (71. Mlynárik), Kaška, Sitár, Hock (80. O. Pavol), Mikuška, Maslen

V nedeľnom májovom popoludní sa v Pitelovej hral výborný futbal. Domáci mohli vyhrávať už v 1. min., lenže proti bol hosťujúci obranca, ktorý vykopol loptu z bránkovej čiary. Ďalej sa odvíjali šance na oboch stranách. Hostia boli lepším mužstvom na ihrisku a zaslúžene zvíťazili. Výborný výkon podal domáci brankár J. Forgáč a pochvalu si zaslúžili aj obaja arbitri zápasu.

MARIÁN ŠTEFANKA

Jastrabá – Banská Belá 1:2 (1:0)

GÓLY: 35. M. Hric - 53. Binder, 59. Puškár

ROZHODOVAL: Katina, 80 divákov

JASTRABÁ: Bajnok - Barboriak, J. Rafaelis (63. Króner), P. Mališ, L. Hric, L. Rafaelis, Matúška (78. Kollár), A. Mališ (68. M. Mališ), Mojžiška, M. Hric, Janúch

B. BELÁ: Prokaj - Durbák, Hunka, Binder, Ľupták, Pajerský (89. Kováč), Puškár, Švorc, Hankovič, Lakatos, Lacko (86. Hrubčo)

V zápase sa ujali vedenia domáci, lenže netušili, že to bude ich posledný gól. Po výmene strán hostia vyrovnali z rohového kopu. Druhý gól pridali zo štandardnej situácie. Jastrabá sa snažila o zvrat v zápase, no márne.

ROZHODOVAL: Bezák, 120 divákov

MALÁ LEHOTA: Boroš (76. L. Haspra) - Ďatko, A. Tisovský, Da. Tisovský, Adamec, Du. Tisovský, M. Pacalaj (P. Pacalaj), Paulík, M. Haspra, F. Tisovský, Rajnoha

KOPERNICA: Ďurian - Novodomec, Ľ. Bielik, P. Bielik, Chrien, Mánik (59. O. Ivanič), Faško (57. Slašťan), Moravčík, Kováč,J. Ivanič (75. Hodrušský), Weis

Milosrdná prehra hostí. Tak sa dal nazvať duel medzi Malou Lehotou a Kopernicou. V zápase síce dominovali domáci hráči, ktorí ale nepremenili množstvo šancí. Skóre zápasu mohlo vyzerať oveľa hrozivejšie z pohľadu hostí, ktorí sa tiež snažili o zvrat v zápase.

VLADIMÍR DEBNÁR

Trnavá Hora – Sklené Teplice 8:0 (5:0)

GÓLY: 11., 15., 20. Švihorík, 25. Murphy, 45., 79. M. Bílek, 52. Hanák, 70. Ivan

ROZHODOVAL: laik, 100 divákov

TR. HORA: Bitala - Murphy, Bílek, Ivan, Švihorík, Beňo, Urgela, Ianosteac, Strmeň, Hanák, Karvaš

SKLENÉ TEPLICE: Ruisl - Lukačko, Šimič, Bublák, Minka, Tenkőš, Sekereš, Kmeť, Benko, Mistrík

Domáce mužstvo mohlo poďakovať hosťom, že pricestovali na zápas s nižším počtom hráčov. Slušný zápas rozhodoval laik. Domáci hrali dobre kombinačne, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale jedinú šancu mali v poslednej päťminútovke zápasu.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Hasiči z viacerých miest hasili prístavbu rodinného domu 1 924
  2. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 1 535
  3. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 1 401
  4. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 1 084
  5. Štiavnica možno odohrala posledný zápas 563
  6. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 537