Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Mladé volejbalistky postúpili na majstrovstvá Slovenska a vybojovali titul majsteriek oblasti

Žiarskym reprezentantkám v trojkovom volejbale sa podaril husársky kúsok, keď si vybojovali postup medzi osem najlepších družstiev na Slovensku. Bola to dlhá, náročná, ale úspešná misia.

Majsterky oblasti zo Žiaru nad Hronom. Majsterky oblasti zo Žiaru nad Hronom. (Zdroj: AB)

ŽIAR NAD HRONOM. Začalo sa to ešte v novembri bojmi v základnej skupine. Tú dievčatá zvládli bez zaváhania a z prvého miesta postúpili do semifinálovej skupiny.

Tam v štyroch turnajoch narazili na súperov z Hnúšte, B. Bystrice a Zvolena. Aj napriek trom prehrám z dvanástich zápasov, s prehľadom postúpili do finálovej skupiny z druhého miesta.

Prvý finálový turnaj sa uskutočnil v Čadci, kde v prvom zápase sme zdolali Zvolen až v dramatickom tajbrejku 2:1. Stretnutie s Liptovským Hrádkom sa pre ne skončilo smolne, keď to mali rozohraté na 2:0, no nakoniec sme podľahli 1:2 v tajbrejku 13:15. Baby to však nepoložilo a domácu Čadcu potom priam prevalcovali. Po prvom turnaji tak figurovali na druhej priečke.

Druhý turnaj vo Zvolene začali prekvapivo jasným víťazstvom s Liptovským Hrádkom. Domáce Zvolenčanky Žiarčanky trápili podstatne viac, no oba sety napokon získali vo svoj prospech pomerom 25:22. Ak chceli vybojovať postup a titul majstra oblasti, museli ešte bezpodmienečne zdolať aj Čadcu. Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší, no v tomto prípade to však neplatilo. Dievčatá bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca a príležitosť zahrať si dostali všetky hráčky.

Tým pádom si žiarske volejbalistky zabezpečili postup do republikového finále, kde postupujú dve družstvá z oblasti, ktoré sa uskutoční 3. - 4. júna 2017 vo Zvolene. Okrem nich postúpil z tretej priečky aj Zvolen, ktorý má ako organizátor účasť automatickú. Druhému Liptovskému Hrádku tak zostali oči pre plač.

Konečná tabuľka finále oblasti 3-kový volejbal:

1.Žiar nad Hr. 6 5 1 11:3 15

2.L. Hrádok 6 5 1 10:4 13

3.Zvolen 6 2 4 5:8 7

4.Čadca 6 0 6 1:12 1

Okrem toho sa podaril dievčatám hneď na druhý deň ďalší pekný výsledok, keď vo finále oblasti v štvorkovom volejbale získali bronzovú medailu. Hoci v tomto prípade to na postup na Slovensko nestačilo, tá medaila pre Žiar má minimálne rovnakú hodnotu, keďže ju dosiahli ako jedno z najmladších družstiev v súťaži, vo väčšej a kvalitnejšej konkurencii.

O zlato a postup medzi osem najlepších družstiev na Slovensku v trojkovom volejbale a bronz z majstrovstiev oblasti v štvorkovom sa postarali dievčatá v zostave: Nina Petorová, Erika Hlaváčová, Veronika Petrášová, Viktória Topoľanová, Barbora Kosmeľová, Petra Uličná, Alexandra Kolláriková, Karolína Tapferová. Trénermi boli: Peter Kollárik, Valéria Šestáková.

Na záver patrí poďakovanie vernému fanklubu, ktorý dievčatá sprevádzal aj na každom výjazde vonku a hnal ich dopredu aj keď sa nedarilo. Samozrejme, vďaka patrí aj vedeniu volejbalového lubu a MŠK Žiar nad Hronom, za vytvorené podmienky pre prácu.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

9 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.