LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Kalinovo – Žarnovica 1:0 (0:0)

GÓL: 80. V. Pešić

ROZHODOVAL: Šašváry, 300 divákov

ŽARNOVICA: O. Straka - R. Krivjančin, R. Víglaský, V. Bobor, R. Badinka (60. Ľ. Jamnický), M. Laurov, L. Listofer, L. Štefanka (70. T. Londák), P. Záhradník, M. Plško, T. Pančík

Aj v tomto kole sa stretli tabuľkoví susedia. Hralo sa na krásnom štadióne v Kalinove. Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. K prvej strele sa v 10. min. dostali hostia, keď to Pančík skúšal spoza šestnástky. Domáci brankár však vyrazil strelu na roh. V 15. min. vyskúšal domáceho brankára Plško, ale ten bol opäť na svojom mieste. V 17. min. vystihol malú domov domácich Bobor, ktorý obišiel aj brankára, ale trafil len bočnú sieť. K prvému zakončeniu sa domáci dostali v 21. min., ale bránu netrafili. V 35. min. domáci po druhýkrát pohrozili z priameho kopu, ale opäť nepresne. Do konca polčasu sa už nič neudialo, a tak sa do kabín odchádzalo za bezgólového stavu. V druhom polčase ako prví pohrozili domáci, keď po rohovom kope skončila ich strela mimo brány hostí. V 50. min. si domáci vypracovali prvú veľkú šancu, ale gólman Straka výborne zasiahol na hranici pokutového územia a odrazenú loptu zblokovala obrana hostí. V 60. min. podnikli hostia rýchly protiútok, ale Štefankovu prihrávku napálil Pančík len do domáceho obrancu. V 63. min. domáci netrafili po rýchlom protiútoku hosťujúcu bránu. Domáci otvoril skóre v 80. min., keď Pešič obišiel brankára Straku a s prehľadom zakončil do opustenej brány. V 85. min. sa k zakončeniu dostal Krivjančin, ale jeho pokus zneškodnil brankár. Do konca sa už nič neudialo, a tak sa zo šťastného víťazstva tešili domáci.

RATIBOR KOPČÁK

Nová Baňa – Čadca 3:0 (2:0)

GÓLY: 10. D. Stojkov, 45. P. Fereje (11 m), 85. S. Budinský

ROZHODOVAL: Faber, 150 divákov

NOVÁ BAŇA: B. Pavol - M. Karvaš, M. Pútec, I. Čurčin (71. P. Pacalaj), S. Budinský, T. Čákovský, D. Stojkov (88. S. Dobrík), T. Tužinský (83. D. Vozár), P. Fereje, A. Úškrt, R. Bartoš

Od začiatku si domáci vytvorili tlak a do štvrtej minúty mohli dať až tri góly. Hostí však podržal výborný brankár. Prvý gól sa zrodil po rohu, keď sa lopta odrazila a Stojkov nádherným lobom otvoril skóre. Domáci aj naďalej pokračovali vo svojej aktivite, vytvorili si množstvo šancí a druhý gól strelil z pokutového kopu Fereje. Aj naďalej domáci útočili, hostia v prvom dejstve ani neboli pred bránou Novej Bane. V druhom polčase sa hral slabší zápas, hostia to skúšali na brejky, ale lopty sťahoval brankár Pavol. Domáci zvýšili na 3:0 zásluhou Budinského, ktorý krásne obstrelil gólmana hostí. Po tomto momente bolo po zápase, tri body zostali doma úplne zaslúžene.

23. kolo:

Hliník nad Hr. – Banská Štiavnica 2:4 (2:1)

GÓLY: 4., 24. Š. Krčmárik - 38. P. Hanzlík, 55., 71. M. Kminiak, 74. Ľ. Roško

ROZHODOVAL: Štrba, 150 divákov

HLINÍK: B. Bavlšík - J. Fehérpataky, D. Bosák, R. Henžel, M. Dekiš, Š. Krčmárik, P. Binda, M. Bicka, F. Dúbravský (72. M. Glezgo), M. Polc, L. Deneš (46. M. Brašeň)

B. ŠTIAVNICA: M. Pažout - T. Beňadik, M. Necpal, V. Kušion, Ľ. Roško (79. T. Šima), M. Hanulík, P. Hanzlík, N. Barák, R. Chmelina, M. Kminiak (88. P. Žikla), P. Číž

Hliník začal ako z veľkej knihy a po pekných góloch Krčmárika vyhrával 2:0. Potom sa však veľká kniha zavrela, iniciatívu prebrali hostia a ukázali domácim ako sa hrá futbal. Banská Štiavnica vyhrala úplne zaslúžene.

JAROSLAV KRŠIAK

H. Nemce – Št. Bane 2:1 (2:1)

GÓLY: 17., 28. Želiezka – 41. Drexler

ROZHODOVAL: Danyi, 70 divákov, ŽK: 3-4

H. NEMCE: Pavlenda – Vaškor, Ližbetin, Palkovič, Kindernaj, Kocka (87. Mikuláši), Rerich, Gembický, Penksa, Želiezka, Šnajder (60. Matej Vyletel)

ŠT. BANE: Petrík – Sojka (87. Hanusz), Pastier, Vilmon, Pastier, Santoris, Drexler, Michalek, Budinský, Dlhoš, Kubina

Domáci hráči boli od začiatku mierne lepší ako hostia zo Štiavnických Baní. Do zostavy sa vrátili dvaja hráči. Nem-čania konečne využili svoje šance, keď sa dvakrát po pekných akciách presadil Mário Želiezka. Domáci predvádzali dobrú hru a vypracovali si ďalšie dve vyložené šance, no zaskvel sa gólman Petrík. Výbornými prihrávkami sa blysol Šnajder. V závere prvého dejstva sa k slovu začali dostávať aj hostia, pár šancí gólom neskončilo, tentokrát vynikol brankár domácich Pavlenda. No, v 41. minúte už bol na Drexlerov pokus prikrátky. V dobrom výkone pokračovali domáci aj po zmene strán, pár šancí si vytvorili, ale diváci sa už gólu nedočkali. V H. Nemciach sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí sa ešte do konca súťaže budú chcieť odlepiť od dna piatoligovej tabuľky.

Čierny Balog – Lovča 6:3 (3:2)

GÓLY: 28. Balco, 31., 77. a 82. Mózer, 46. Betka, 36. Giertl – 16. Škriniar, 30. a 90. (z 11m) Rapčan

ROZHODOVAL: Fábry, 150 divákov

PARTIZÁN: Hermanský – Vozár (79. Uhrík), Balco (57. M. Auxt), Petrík, Mózer, F. Betka (67. Kováčik), M. Giertl, Pečovský, Ťažký, J. Auxt, L. Betka

LOVČA: Sámel – Beňo, Budinský, Hlaváč (70. Greguš), Ondrík, Arvaj, Šebeň (62. Korec), Škriniar, Rapčan, Neuschl, Žiak

Divoká prestrelka sa od úvodných minút odohrávala na pôde lídra súťaže, na ktorú pricestovala húževnatá Lovča. Tá ako zachraňujúce sa mužstvo bojovala, čo jej sily stačili a aj preto išla už po štvrťhodine hry do vedenia gólom Škriniara. Po polhodine hry vyhrávali prekvapivo hostia aj druhýkrát v zápase, ešte predtým, pochopiteľne, vyrovnával domáci krídelník Balco, no o dve minúty sa z priameho kopu presadil skúsený Matej Rapčan – 1:2. Neubehlo však ani pár sekúnd a domáci Partizán opäť vyrovnal, tento krát pre zmenu krídelník ľavý, a to Michal Mózer. Záver polčasu patril domácim a ešte do jeho konca sa im podarilo ísť prvýkrát v zápase do vedenia po góle Mira Giertliho na 3:2. V druhom polčase si už domáci Partizán vedenie bezpečne ustrážil a dokázal vsietiť ďalšie tri góly už na z pohľadu hostí hrozivých 2:6. V závere Lovča z penalty už len kozmeticky upravila na konečných 6:3. Za domácich sa blysol hetrikom Michal Mózer. Partizán si tak udržal na čele tabuľky slušný 5-bodový náskok, naopak, Lovča už sústredí všetky sily na budúci domáci zápas proti Hont. Nemciam.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 2 384
  2. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 306
  3. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 199
  4. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 147
  5. Pohronie sa dnes lúči s jeseňou aj s Jožkom Sekerešom 120
  6. Pivnice pod najhonosnejšími domami na námestí v Kremnici otvoria pre verejnosť 86
  7. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 74
  8. V podkroví našli policajti šesť kilogramov drogy. Žiarčanovi hrozí väzenie (+FOTO) 35