LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Tretia a piata liga je na svojom konci. Prinášame kompletný prehľad z posledného kola.

(Zdroj: archív - MFK)

III. LIGA

28. kolo:

Krásno nad Kys. - Nová Baňa 2:1 (0:0)

GÓLY: 77. Chupáč, 88. Macura – 62. Pútec

ROZHODOVAL: Holas, 300 divákov, ŽK: 2:1

NOVÁ BAŇA: Pavol – Karvaš, Pútec, Budinský, Čákovský, Tužinský, Fereje, Úškrt, Pacalaj, Bartoš, Hanák

V prvom polčase sa hral dobrý futbal so šancami na oboch stranách. Brankári však boli na svojich miestach, preto diváci gól nevidel. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď už v 49. min. išiel ich hráč sám na brankára. Pavol sa však vyznamenal. Novobančania sa ujali vedenia v 62. min. po chybe v domácej obrane – 0:1. Po tomto momente aj naďalej hostia kontrolovali hru, no domáci po ojedinelom rohu vyrovnali na 1:1. V týchto fázach sa hralo zo strany na stranu, oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Boli to domáci, ktorí sa v 88. min. bombou pod žrď rozhodli o osude duelu – 2:1.

JOZEF FORGÁČ

Žarnovica – Lučenec 1:1 (0:1)

GÓLY: 81. Krivjančin – 25. Husanik

ROZHODOVAL: Kuteľ, 150 divákov, ŽK: 3:2

ŽARNOVICA: Höger – Listofer, Bobor, Krivjančin, Záhradník, Sedliak, Badinka, Laurov, Plško, Jamnický (60. Kováč), Páleník

Posledný zápas odohrali Žarnovičania v Dolnej Ždani, kde privítali hráčov z Lučenca. Prvá strela prišla v 7. min., keď Záhradník spoza šestnástky neohrozil gólmana hostí. Hneď z protiútoku vyskúšali hostia Högera, ale ten si s prehľadom poradil. V 16. min. hostia opäť spoza šestnástky ohrozili Högera, ktorý bol opäť na svojom mieste. V 20. min. Páleník zakončoval nožničkami, ale brankár hostí vyrazil loptu na roh. Lučenec sa snažil o gól najmä strelami spoza šestnástky a v 22. min. si z ich pokusom opäť poradil brankár Žarnovice. Po rohovom kope však hostia v 25. min. otvorili skóre, keď úspešným strelcom bol Husaník. Domáci sa snažili o vyrovnanie a v 27. min. bol k tomu najbližšie Páleník, ktorý sa výborne uvoľnil v šestnástke. Jeho strelu však brankár vyrazil na brvno. Gólman hostí čaroval aj v 29. min., keď si poradil so strelou Bobora. O minútu neskôr zakončovali zblízka hostia, ale proti bol výborne chytajúci brankár Žarnovice. Hneď z protiútoku Páleník v gólovej šanci napálil loptu len do brankára. Domáci išli do šatní s jednogólovým mankom, ktoré sa snažili zmazať po zmene strán. V 49. min. Sedliakova strela skončila iba na žrdi. Ani strelecký pokus Laurova v 57. min. z priameho kopu gólom neskončil. Postupne hru prebrali do svojich rúk hostia a v 62. min. po chybe domácej obrany sa dostali do gólovej šance. Opäť však výborne zasiahol Höger. Ten v rozpätí dvoch minút zlikvidoval aj ďalšie tri šance, ktoré smrdeli gólom. V 78. min. Plškova strela z priameho kopu tesne minula bránu hostí. Domáci sa dočkali vyrovnania v 81. min., keď Páleníkovu hlavičku predĺžil do siete Krivjančin – 1:1. Žarnovičania tak ukončili sezónu remízou.

RATIBOR KOPČÁK

Ostatné zápasy: Teplička n. V. – Kremnička 0:1, Podbrezová B – Detva 3:1, L. Hrádok – Námestovo 4:1, Fiľakovo – Kalinovo 2:2, Makov – L. Štiavnica 3:4

ROZHODOVAL: Belán, 100 divákov, ŽK: 0:1

LOVČA: Weber – Beňo, Hlaváč, Ondrík, Budinský (66. Greguš), Rybár, Arvaj, Žiak, Túri, Rapčan, Neuschl

JAKUB: Filadelfi (28. ČK) – Bielik, Pepinovič (33. ČK), P. Poljovka, O. Poljovka, Kútik, Spišiak, Chrenovský, Čief, Vajda, Potančok

V poslednom kole Lovčania na domácej pôde privítali Jakub. Od prvej minúty pôsobili domáci futbalovejšie a po viacerých brejkoch ohrozili hosťujúceho gólmana. V 6. min. po nedorozumení hosťujúcej obrany sa k lopte dostal Beňo, ktorý sám pred brankárom po peknej kľučke do prázdnej brány pohodlne otvoril skóre – 1:0. Domáci mali aj naďalej prevahu. Dôležitý moment nastal v 28. min., kedy sa sám na brankára rútil Rapčan. Filadelfi ho stiahol v čistej šanci a uvidel červenú kartu. Po tomto momente domáci ešte viac zabrali a v 33. min. po likvidačnom zákroku na Túriho uvidel Pepinovič druhú červenú kartu Jakuba. Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednoznačným cieľom zvíťaziť nad oslabeným mužstvom hostí. V 50. min. po peknom centri Žiaka upravil Neuschl na 2:0. Domáci aj naďalej pokračovali v dobrom výkone a v 68. min. po peknej akcii upravil na 3:0 Túri. O minútu bol stav už 4:0, keď sa presadil Arvaj. Posledné slovo v zápase mal Neuschl, ktorý v 76. a 81. min. zavŕšil svoj hetrik. Lovčania v zápase potvrdili svoje kvality a vyhrali zaslúžene 6:0.

FRANTIŠEK PÁLENÍK

Banská Štiavnica – Dobrá Niva 1:3 (0:3)

GÓLY: 51. Kminiak – 17. Zbončák, 22. Kyslý, 41. Kucbel (11m)

ROZHODOVAL: Pataki, 60 divákov, ŽK: 2:0

BANSKÁ ŠTIAVNICA: Kraják – Beňadik, Necpal, Roško, Nedorosčík (73. Javorský), Chmelina, N. Barák, Kmeť, Hanulík (65. Šima), Kminiak, Ľ. Barák

DOBRÁ NIVA: Pavol Kováč – Peter Kováč, Kolény, Cibuľa, Ivan, Hrčka, Kucbel (87. Zuzin), Raniak, Kyslý (73. Farkaš), Randis, Zbončák (46. Ukrop)

Posledný zápas v piatej lige domácim nevyšiel, pretože opäť nastúpili v oklieštenej zostave. Po zlom prvom polčase zaslúžene prehrávali rozdielom triedy – 0:3. Domáci gól v prvom polčase mohol streliť N. Barák, no opečiatkoval brvno. V druhom dejstve domáci zlepšili hru a po peknej akcii Ľ. Barák – N. Barák znížili Kminiakom – 1:3. Domáci po tomto momente hostí zatlačili, ale na väčší zvrat to už nestačilo, pretože niekoľko šancí zostalo nevyužitých a Kminiak nastrelil opäť brvno. Výkony Banskej Štiavnice na jar boli ovplyvnené neúčasťou hráčov základnej zostavy. Výsledkom toho je návrat do okresu.

ĽUBOMÍR BARÁK

Štiavnické Bane – Priechod 3:0 (1:0)

GÓLY: 15. Michalek, 81. M. Pastier, 90. Kalíšek

ROZHODOVAL: Števček, 100 divákov, ŽK: 1:3

ŠT. BANE: Petrík – Hanusz, Sojka, I. Pastier, Haboš (39. Kalíšek), S. Pastier, Drexler, Michalek, Budinský, Dlhoš, Kubina

PRIECHOD: Vesel – Penov, Mendel (46. Marcel Slobodník), Milan Slobodník, Molnár, Šinkovkin, Vajda, Mořingl, Zehnal, Binda, Hejčík

Domáci si v prvej štvrťhodine vypracovali tri šance, premenili až tú tretiu. Potom prebrali iniciatívu hostia, no šancu si nevypracovali. Úvod druhého dejstva bol vyrovnaný, ale neskôr prevzali opraty zápasu do rúk opäť domáci. Vypracovali si viacero príležitosti, premenili až tie v závere duelu. Body zostali zaslúžene doma.

JÁN DAUBNER

Sásová – Hliník n. Hr. 4:4 (3:1)

GÓLY: 21., 24. a 51. Murín, 44. Kapusta – 41., 56. a 61. Henžel, 64. Krčmárik

ROZHODOVAL: Havran, 150 divákov

SÁSOVÁ: Majer – Marko, Kapusta (57. Dočkal), M. Turčan, Stacho, R. Turčan, Dobrota, Choma, R. Kollár, Tkáč, Murín (70. Čavoj)

HLINÍK: Bavlšík, Fehérpataky, Henžel, Dekiš, Krčmárik, P. Binda, Polc, Beňo, Bosák, Dúbravský, Deneš (46. Bicka)

Sásová sa doma chcela rozlúčiť s úspešnou sezónou a mala k tomu ideálneho súpera – už vypadnutý Hliník nad Hronom, no po skvelom úvode nezvládla druhý polčas, a tak si nechala zbytočnou stratou uniknúť konečné druhé miesto v tabuľke. Domáci vyhrávali polčas už 3:1, no Hliník sa chcel s piatou ligou rozlúčiť taktiež vo veľkom štýle, a tak dokázal dvojgólové manko v druhom polčase vymazať. Zápas sa tak skončil divokou prestrelkou s konečným skóre 4:4. Mužmi zápasu sa stali obaja autori hetrikov, domáci Peter Murín a hosťujúci Róbert Henžel. Sásová tak po zakopnutí finišuje na bronzovej tretej priečke, Hliník z 12. miesta z V. ligy zostupuje.

ADRIÁN HOMOLA

Ostatné zápasy: Krupina – Selce 3:1 (2:0), Lieskovec – Č. Balog 6:0 (2:0), Hrochoť – H. Nemce 0:1 (0:0)

1.Č. Balog 26 17 3 6 63:39 54

2.Krupina 26 13 7 6 47:22 46

3.Sásová 26 13 6 7 64:43 45

4.Jakub 26 12 3 11 52:41 39

5.Priechod 26 10 7 9 43:45 37

6.D. Niva 26 10 7 9 49:41 37

7.Selce 26 11 4 11 57:61 37

8.Št. Bane 26 10 6 10 37:41 36