Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Ladomerská Vieska do druhého kola Slovnaft Cup-u (+FOTO)

Do aktuálneho ročníka Slovnaft Cup-u sa prihlásilo rekordných 210 mužstiev. Možnosť konfrontácie so špičkovými slovenskými tímami teda lákala opäť. Súťaže sa zúčastnia aj tímy z nášho regiónu. V prvom kole sa predstavila Ladomerská Vieska.

Ladomerská Vieska poradila súpera z vyššej súťaže.(Zdroj: JÁN IHRACKÝ)

1. kolo:

Lad. Vieska – Diviaky 2:0 (1:0)

GÓLY: 11. Henžel, 83. Arvaj

ROZHODOVAL: Kaliňák, 200 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Macejko, Turkota, Borgoň (46. Hudec), P. Horváth (63. Škriniar), Hanus, Arvaj, Henžel, Bodor (54. Benča), Urgela, Fišnar

DIVIAKY: Bágel, Facuna (84. Rakyta), Ľ. Horváth (65. ČK), Ursíny, J. Koleno, Chovanec, Ižip, Mráz (54. Ďanovský), P. Koleno, Bačík, Čavolský (65. ČK)

Domáci nastúpi proti súperovi, ktorý pôsobí vo vyššej súťaži, konkrétne v štvrtej lige sever, kde posledné dva ročníky obsadil zhodne deviatu priečku. Preto boli hostia miernym papierovým favoritom. Zápas sa začal s asi pätnásťminútovým meškaním. Aktívnejší boli hostia, ktorí v 3. minúte po rohu nebezpečne hlavičkovali. V piatej minúte sa pokúšali z asi 20 metrov prelobovať brankára Číža. V 11. minúte pohrozili strelou v území šestnástky aj domáci, bezvýsledne. Už o chvíľu však hostia inkasovali, keď sa po prihrávke od bránkovej čiary presadil Henžel. Domáci prebrali iniciatívu a v 23. minúte sa snažili prekonať brankára Bágela z väčšieho uhlu. Postupne sa mužstvá upokojili a hral sa prevažne medzišestnástkový futbal. Prišla 41. minúta a neuznaný domáci gól pre ofsajd. O dve minúty neskôr si skvelú šancu vypracovali hostia, po prízemnom centri a následnej strele zblízka sa blysol skúsený Číž. Domáci šli do šatní s jednogólovým náskokom.

Hneď na začiatku druhého polčasu opäť pohrozili hostia, ale Číž ostával nepriestrelný. V 54. minúte si dobrú šancu vypracovali domáci, ich hráč ale namiesto strely volil prihrávku a tú vystihol brankár hostí. Snáď najlepší zákrok zápasu predviedol domáci brankár Číž v 56. minúte. Hostia sa v území šestnástky dostali k lopte, dobre ju aj umiestnili, ale Číž vytesnil. O minútu sa predviedli aj domáci, keď centrovanej lopte chýbali milimetre, aby dopadla na hlavu zakončujúceho hráča. O všetkom v podstate rozhodla 65. minúta. Najprv sa po druhej žltej karte porúčal hosťujúci Horváth a po ňom za protesty aj jeho spoluhráč Čavolský. Aj napriek tomu, že hostia hrali bez dvoch vylúčených hráčov, hra bola vyrovnaná a mohli aj skórovať. To sa im nepodarilo a nakoniec v 83. minúte o všetkom definitívne rozhodla domáca posila Jozef Arvaj, ktorý šiel sám na bránu a poľahky zakončil.

Druhé kolo Slovnaft Cup-u je na programe 9. augusta. Ladomerská Vieska si zmeria sily s Oravskou Porubou, tá zvíťazila v prvom kole nad Žabokrekami 2:1. FK Pohronie sa stretne s Lozornom, ktoré vyhralo nad Veľkými Levármi 8:0. Lovča bude cestovať na juh do Tornale, tá si celkom prekvapivo pripísala výhru 1:0 na pôde Jesenského. Štiavnické Bane privítajú Sásu.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018

1. Zápas Janova Lehota – Malá Lehota skontumovaný. Čo sa stalo? 115
  2. Vedeli ste, že svojho svätého patróna má aj internet? Príďte na výstavu 64
  3. Beerfest: Súťažiť sa bude aj o titul hliníková huba. Kto zvládne pálivé čili papričky? 63
  4. Hrobka rytiera Lothara von Berksa je v zlom stave, dočká sa opravy 53
  5. Kremnické Bane: Cena za rekonštrukciu cesty rastie. Po aktuálnom dodatku príde ďalší 35
  6. V drese Lovče zvučné mená. Snom ostáva súboj so Slovanom 30
  7. Červené sfarbenie vody v jazierku ľudí zaskočilo 27
  8. V bankách v okrese opäť hľadali bombu. Ľudí z prevádzok evakuovali 23
  9. Pelegríni pokrstil nový štadión víťazným gólom. Žiar sa dočkal pompézneho otvorenia štadiónu 23
  10. Miestne ženy venovali obci jedinečný patchworkový obraz. Nazvali ho Rok na dedine (+ FOTO) 23