Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Z našich tímov idú ďalej Pohronie a Štiavnické Bane

V treťom kole čakajú na FK Pohronie Vydrany. Štiavnické Bane privítajú treťoligový Lučenec. Zápasy sú naplánované na 13. septembra o 16:00.

Lovča doplatila na slabú efektivitu.(Zdroj: JÁN IHRACKÝ)

Slovnaft Cup – 2. kolo:

Lozorno – FK Pohronie 0:4 (0:2)

GÓLY: 17. Frimmel, 28. Ďungel, 56. Lipták, 90. Prikryl

ŽK: 3 – 1

ROZHODOVAL: Chromý, 120 divákov

FK POHRONIE: Packo – Župa, Nosko (71. Pelegríni), Pittner, Sekereš, Prikryl, Ďungel (31. Hudák), Frimmel (52. Bugár), Pavúk, Lipták, Nepšinský

Pohrončania nastúpili v druhom kole proti treťoligistovi z Lozorna. Výsledok bol jednoznačný, ale domáci boli nepríjemným súperom. Hostia mali dobrý vstup do zápase a z prvej šance skóroval Frimmel. Z druhej šance zase skóroval Ďungel, ktorý sa o chvíľu zranil a istý čas bude svojmu tímu pre natiahnutý sval na ľavej nohe chýbať. V druhom polčase naďalej strieľalo góly iba Pohronie. V 56. minúte sa presadil Lipták a v 90. predviedol svoje kvality aj Patrik Prikryl.

Št. Bane – Sása 6:2 (4:2)

GÓLY: 9., 78. Kminiak (druhý z pok. kopu), 21., 80. Michalek, 34., 45. Budinský (oba z pok. kopov) – 26. Grajciar, 37. Semeník (z pok. kopu)

ŽK: 0 – 3

ROZHODOVAL: Medveď, 20 divákov

ŠT. BANE: Petrík (74. Kalíšek) – Necpal (64. Lupták), Pančík (54. M. Pastier), I. Pastier, Kminiak, Ondrejka, Drexler, Michalek, Budinský, Dlhoš, Kubina

Domáci začali s miernym náporom, čoho výsledkom boli dva strelené góly. Po tomto momente trošku zvoľnili tempo, čo hostia využili na skorigovanie výsledku. Následne však domáci znovu navýšili vedenie, ktoré hostia opäť korigovali. V druhom polčase už mali domáci jasnú prevahu a vyjadrili ju aj gólovo, hoci niekoľko šancí pozahadzovali. Rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší. V konečnom dôsledku zaslúžené víťazstvo. Bol to pohodový zápas, napriek štyrom penaltám sa hralo bez zbytočných emócií. JÁN DAUBNER

Oravská Poruba – Ladomerská Vieska 2:0 (1:0)

GÓLY: 30., 66. Sokol

ŽK: 2 – 4

ROZHODOVAL: Kosturský, 250 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Fišnar, Macejko, Turkota, Bodor, Hanus, Gajdoš (75. Škriniar), Urgela (46. Hudec), Dobrota, Arvaj, Borgoň (46. Henžel)

Zápas na malom ihrisku začali domáci lepšie a celý polčas mali prevahu. Tú možno zapríčinilo aj dlhé cestovanie hostí na zápas. V 30. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď sa presadil Sokol. Na konci polčasu hostia zahodili vyloženú šancu, keď Arvaj prestrelil prázdnu bránu a nepresadil sa ani Hanus. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a iniciatívu prebrali hostia. Šance Macejka, Dobrotu a Hanusa ostali nevyužité, naopak v 66. minúte sa presadil opäť domáci Sokol. Hostia veľmi túžili postúpiť a herne na to aj mali, ale výsledok hovorí v prospech domácich. Zápas sa hral pred slušnou kulisou, ktorú podporilo zo päťdesiat divákov, ktorí pricestovali z Ladomerskej Viesky. JÁN BARNIAK

Lovča – Tornaľa 1:5 (0:2)

GÓLY: 69. Bien – 12. Duczman, 21. Gazda, 46. Nyiri, 53. Zsíros, 89. Juhász

ŽK: 1 – 0

ROZHODOVAL: Holas, 200 divákov

LOVČA: Bavlšík – Nemec, Bosák (57. Bien), Beňo, Hlaváč (46. Budinský), Rybár, Debnár (75. Goral), Žiak, Šebeň, Rapčan, Neuschl

Lovča nastúpila proti tímu z vyššej ligovej súťaže a v niektorých momentoch hry to bolo aj badať. Hostia oproti domácej Lovče vynikali hlavne v efektivite. Zo začiatku bola hra vyrovnaná, neskôr začali udávať tón hostia. Tornaľa sa ujala vedenia v 12. minúte, keď si prihrávku dobre spracoval Duczman, predral sa do šestnástky a pohodlne zakončil. Lovča mala následne zo dve dobré šance, ale ostali nevyužité. V 21. minúte prenikol z ľavej strany Gazda a zakončil strelou k žrdi. Lovča mala potom viac z hry, ale loptu nedokázali upratať do brány ani z tutoviek. Druhý polčas patril hosťom z Tornale keď sa lopta v šestnástke dostala k Nyirimu a ten bombou rozvlnil sieť. V 53. minúte sa presadil Zsíros a zápas bol definitívne rozhodnutý. Lovča nebola o toľko horšia, doplácala však na efektivitu. Diváci, ktorí prišli v hojnom počte, si mohli konečne zakričať gól až v 69. minúte, kedy do odkrytej brány hlavičkoval Bien. Posledné slovo mali ale hostia, keď sa v predposlednej minúte presadil Juhász.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?