Pohronie inkasovalo prvý domáci gól

Diváci sledovali vyrovnanú partiu s "brazílskym" Šamorínom.

Ani dúha nepriniesla domácim futbalistom tri body.Ani dúha nepriniesla domácim futbalistom tri body. (Zdroj: FB FK POHRONIE)

FK Pohronie – Šamorín 1:1 (1:0)

GÓLY: 34. Frimmel (pok. kop) – 51. Horváth

ROZHODOVAL: Kačenga, 572 divákov, ŽK: 5 - 3

FK POHRONIE: Urminský – Nosko, Prikryl, Pelegríni, Ďungel (76. Lipták), Frimmel, Nurković, Garaj, Pavúk, Paraj, Blahút (66. Pittner)

PRIEBEH ZÁPASU:

Začiatok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, prvú šancu si vypracovali hostia, v 7. minúte po centri z ľavej strany hlavičkoval Neto nad. V 10. minúte sa sám v šestnástke ocitol Santos, jeho strela bola ale veľmi nepresná. Prvá domáca strela medzi tri žrde prišla v 14. minúte a jej autorom bol Paraj, z diaľky však mieril len do náručia brankára. V 21. minúte prišiel pekný zákrok Urminského rybičkou, ostal po ňom otrasený, ale po chvíli pokračoval v hre. V 27. minúte sa po centri Pelegríniho ocitol na zadnej tyči nekrytý Nosko (hrajúci na tvári so špeciálnou maskou), jeho prihrávko-strela ale netrafila bránu. V tridsiatej minúte sa husto rozpršalo a každý očakával čo to urobí s hrou. Odpovede sa diváci dočkali v 33. minúte, Šmehyl v šestnástke postrčil mladého Pavúka a Kačenga odpískal pokutový kop. Ten strelou k pravej žrdi premenil Frimmel. V 36. minúte zahrával z 25 metrov priamy kop Soarez, jeho strela smerovala len do rúk pozorného Urminského.

Druhý polčas začali lepši hostia, v 51. minúte po centri do šestnástky nastali zmätky, po jednej zo striel zblízka sa skvelým zákrokom prezentoval Urminský, lopta ale ostala stáť na bránkovej čiare a Csaba Horváth už nemal problém doklepnúť ju do siete. Prvý domáci inkasovaný gól na novom štadióne. Šamorín si ďalšiu možnosť vypracoval o 3 minúty neskôr, center z pravej strany ale Juliano do brány neupratal. Na konci 60. minúty sa ku koncovke na päťke dostal Pavúk, nemala ale potrebnú razanciu. Hra bola v nasledujúcich minútach vyrovnaná, pribúdala nervozita, tímy si ale väčšie šance vypracovať nevedeli. V 82. minúte sa v 100%-nej šanci v šestnástke ocitol Pavúk, trestuhodne ale netrafil bránu. O dve minúty musela domáca obrana hasiť šancu hostí, ich hráč s loptou na kopačkách sa už-už v bezprostrednej blízkosti otáčal k bráne a chystal si zakončenie. Záver už väčšie šance nepriniesol a tak sa body spravodlivo delili.

MOMENT ZÁPASU: Prvý gól v domácej sieti na domovskom štadióne Pohronia padol po 411 minútach. V 51. minúte blízka dorážal do opustenej brány Horváth. Ešte predtým predviedol Urminský bravúrny zákrok, pri dorážke už ale nemal šancu na zákrok.

HRÁČ ZÁPASU: Ťažko vybrať jedného. V dobrých fázach Pohronia hrali všetci jeho hráči pekne, v horších hrali všetci utrápene. Z povinnosti vyberáme Mareka Frimmela, ktorý v 34. minúte nestratil nervy a premenil penaltu, ktorá nakoniec domácim zabezpečila bod.

HLASY PO ZÁPASE:

Trénerská otázka je v klube z Pohronia v poslednom období veľmi diskutovanou témou. Viac svetla do nej vniesol manažér klubu Stanislav Neuschl: „Nového trénera hľadáme. Do úvahy prichádzajú viacerí adepti. Nešpekulujme, či to bude tréner z tohto regiónu, alebo nie. Každopádne chceli by sme ho do klubu priviesť v januári.“

V samotnom zápase si diváci Pohronia mohli zakričať „gól“ iba raz. Z penalty sa presadil Marek Frimmel: „Určite sme sklamaný. Dneska sme chceli vyhrať, ale vedeli sme, že Šamorín má svoju kvalitu, zahraničných hráčov. Škoda toho. Čo sa týka gólu, keď kopem jedenástku vždy som rozhodnutý kde to umiestnim, som rád, že mi to tam padlo. Dnes sme si vytvorili viacero šancí, ale zlyhali sme v koncovke, boli sme málo efektívni. To je príčina prečo sme dnes iba remizovali.“

Mika Lonnstrom (tréner ŠTK Fluminense Šamorín): Našim zámerom bolo hrať dnes po zemi, využiť naše technické prednosti, ale celý prvý polčas a úseky druhého polčasu nám to súper nedovolil. Súper samozrejme disponuje kvalitnými hráčmi, špeciálne ich ľavá strana je veľmi šikovná. Vedeli sme akým štýlom budú hrať, možno sme sa na to až príliš sústredili a stratili sme svoju vlastnú identitu. V tomto zápase sme mohli prehrať, ale pri troške šťastia aj prekvapiť. Celkovo musím pochváliť miestnych ľudí, majú veľmi pekný štadión. Futbal robia na vysokej úrovni. Dnešná hra asi nezodpovedala podmienkam, ktoré tu futbal má. Poslednú vec, ktorú by som chcel dodať, keď sa po polčasovej prestávke hráči prebudia, začnú robiť čo majú, je to veľmi dobrá správa pre trénerský tím. Nám sa to podarilo, prebudili sme ich. Do zvyšku sezóny prajem súperovi veľa šťastia.

Milan Nemec (tréner FK Pohronie): My sme vedeli s kým máme dočinenia, súper v posledných kolách dosiahol dobré výsledky. Ja osobne som ich videl hrať minulý rok ešte v Dolnej Ždani keď vyhrali 3:0. Vedel som, že majú veľmi dobrých hráčov po individuálnej stránke a dokázali to aj v dnešnom zápase. Bolo vidieť vysokú kvalitu jednotlivcov, ich hra bola rýchla. My sme v podstate prvý polčas zvládli na slušnej úrovni a dostali sme sa do vedenia. Bohužiaľ, na rozdiel od súpera sme v druhom polčase pôsobili trošku prispato a stálo nás to vyrovnanie. Myslím si, že potom bol ten zápas vyrovnaný a mohol skončiť víťazstvom jedného aj druhého mužstva. Žiaľ, nepodarilo sa nám premeniť tri dobré šance po prihrávkach zo strany, ale aj taký je futbal. Chcem sa poďakovať súperovi za korektné vystupovanie a myslím si, že ten zápas mal slušnú úroveň.