Pri troche šťastie si hostia mohli zo Žiliny odviesť aj tri body.

Žilina B – FK Pohronie 1:1 (1:0)

GÓLY: 33. Jankauskas – 48. Nurković

ROZHODOVAL: Gemzický, 122 divákov, ŽK: 2 – 1

FK POHRONIE: Urminský – Sekereš, Prikryl, Pelegríni, Ďungel (82. Hudák), Frimmel, Nurković, Garaj, Pavúk, Paraj (74. Pittner), Blahút (90. Nepšinský)

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu, oba tímy vsadili na istotu a nikto nechcel darovať súperovi šancu dostať sa do vedenia. Prvú vážnejšiu príležitosť si vytvorili domáci v 10. minúte, keď Klec šikovne posunul loptu za obranu na Boženíka, ktorý prehral rýchlostný súboj s brankárom Urminským. O chvíľu na to sa ocitol v šanci najaktívnejší Žilinčan Boženík, ktorého strela po lobovanej prihrávke Martinčeka skončila v rukách Lukáša Urminského. V ďalších minútach sa hra preniesla do priestoru medzi šestnástkami, bez výraznejších príležitostí na zmenu skóre. Po polhodine hry sa v nebezpečnej šanci sám pred brankárom ocitol Boženík, ale opäť stroskotal na dobre vybiehajúcom Urminskom. V 33. minúte po biliarde na pravej strany sa výborne uvoľnil Žilinčan Klec, našiel na päťke osamoteného Jankauskasa a ten strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia - 1:0. Po góle sa hra výrazne oživila, čo mohlo priniesť vyrovnanie, ale Samir Nurkovič ponúknutú príležitosť po prihrávke Ďungela nevyužil.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil a hráči Pohronia chceli nielen vyrovnať, ale otočiť skóre vo svoj prospech. V 48. minúte využil Nurkovič centrovanú prihrávku Ďungela a hlavou vyrovnal na 1:1. O niekoľko minút mohli hostia opäť skórovať, keď sa po chybe brankára Holeca mohol strelecky vyznamenať Blahút. V tejto chvíli dostalo Pohronie Žilinčanov pod tlak, z čoho vyplynul aj rohový kop, ktorý zahrával Ďungel, naň si výborne nabehol Sekereš, ale brankár Holec domácich podržal. Z protiútoku opäť pohrozili domáci, Martinček centroval na Boženíka, ktorý sa oblúčikom snažil vymiesť roh brány. V tejto fáze hry sa bolo naozaj na čo pozerať, pretože vyložené šance sa striedali na oboch stranách. Na strane Žiliny sa trikrát nepresadil Boženík, na strane Pohronia to boli Nurkovič a Pavúk, ktorý nevyužil dve "tutovky". Rozhodnutie v prospech hostí nepriniesla ani šanca Sekereša v 78. minúte a rozhodnúť mohol tvrdou strelou v 89. minúte Samir Nurkovič, ale jeho lopta len opečiatkovalo brvno Holecovej brány. Definitívnym hrdinom hosťujúceho tímu sa mohol stať v 92. minúte Daniel Pavúk, ktorý sa ocitol vo vyloženej šanci, ale brankár Holec jeho strelu s námahou vytlačil nohou mimo brány. Body si tímy spravodlivo rozdelili, s čím boli hostia spokojní, ale nechýbalo veľa a odniesli by sme si domov plný bodový zisk.