Ilustračná fotoIlustračná foto (Zdroj: FK POHRONIE)

ROZHODOVAL: Marsal, 501 divákov, ŽK: 0 – 2

POHRONIE: Urminský – Župa, Nosko, Pittner, Sekereš (64. Sojka), Prikryl, Ďungel, Frimmel, Nurković, Pavúk, Paraj

PODBREZOVÁ B: Lukáč – Krivák, Migaľa, Lukáčik (90. Sokol), Fischer, Garaj, Weiss, Ballay, Kačerík (90. Lihan), Válovčan (87. Marchuk), Kuzma

PRIEBEH ZÁPASU

S kapitánskom páskou nastúpila na svoj posledný zápas dlhoročná opora zadných radov Pohronia Jozef Sekereš. Domáci sa z gólu tešili už v tretej minúte, no pre ofsajd bola táto radosť predčasná. Naďalej pokračovali v nátlakovej hre, vážnejšiu šancu si ale nevypracovali. V trinástej minúte prišla z pravej strany lopta do šestnástky hostí, skákajúci Sekereš na ňu nedočiahol, no dostala na k voľnému Frimmelovi. Ten ju spracovával dlhší čas, obrana stihla k nemu pristúpiť, aj napriek tomu vystrelil, ale lopta smerovala nad bránu. Na konci 20. minúty sa k hlavičke po centri dostal Pavúk, lopta si však cestu do brány nenašla. Domáci sa tlačili dopredu po pravej strane cez opäť aktívneho Ďungela. V 26. minúte konečne domáci spresnili koncovku, ďalekonosnú strelu Frimmela však Lukáč schoval do rukavíc. Ďungel naďalej hýril aktivitou, na konci 32. minúty bol na konci rýchlej akcie Pohronia, jeho strela k hranici šestnástky lízala hornú žrď. O dve minúty sa opäť uvoľnil v šestnástke, no bol príliš z uhla a namiesto prihrávky na spoluhráčov volil strelu, ktorá mu aj tak veľmi nevyšla. V 41. minúte sa po zmätkoch v šestnástke dostal k lopte opäť Ďungel, Lukáč jeho strelu s ťažkosťami vyškrabal nad bránu. O tri minúty do skúsil aj Nurkovič, Lukáč však držal hostí nad vodou.

Domáci začali aktívne aj druhý polčas, na jeho začiatku sa k strele dostal Paraj, ale netrafil bránu. V 55. minúte sa osmelili hostia, zachytili prihrávku Paraja, Urminský musel predviesť parádny zákrok. Z protiútoku mohol skórovať Nurnovič, trafil však len obrancu hostí. Domáci sa zahrávali s ohňom, iniciatívu prebrali hostia a v 60. minúte sa presadil strelou spoza šestnástky Lukáčik – 0:1. Pohronie sa tlačilo dopredu, trpelo však na nepresnosť, prvú vážnejšiu šancu si vypracovalo v 70. minúte, Blahút však len opečiatkoval brvno. Potom to už bolo viac-menej len bezmyšlienkovité nakopávanie lopty smerom dopredu, domácim snahu uprieť nemožno, no chýbal moment prekvapenia. Hostia boli bojovnejší a behavejší a tak si odvážajú tri body.

MOMENT ZÁPASU

O všetkom rozhodla 60. minúta. Hostia sa vyrojili dopredu, na chvíľu zatlačili domácich pred ich vlastnou šestnástkou, k lopte sa dostal Lukáčik a jeho strela sa zatrepotala až v sieti.

HRÁČ ZÁPASU

Jozef Sekereš, za dlhoročné služby predvádzané v dresoch Dolnej Ždani a Pohronia.

HLASY PO ZÁPASE

Po zápase boli logicky spokojnejší hostia. Za svoj tím stretnutie zhodnotil Vladyslav Marchuk: „Určite to bol ťažký zápas, podľa môjho názoru nás Pohronie tlačilo viac, ale futbal je o momentoch, my sme vystrelili a dali gól, preto sme vyhrali.“

S darčekovým košom za dlhé roky strávené v drese, či už Dolnej Ždane, ale Pohronia zhodnotil zápas aj kapitán tímu Jozef Sekereš: „Smolný zápas z našej strany, hrali sme na jednu bránu, ale bol to súper, ktorý strelil gól. Chýbalo trošku šťastia a možno kvalita hráčov, ktorí nemohli nastúpiť, ako napríklad Lukáš Pelegríni.“

Mário Auxt (tréner Podbrezovej B): Tak ja môžem poďakovať takémuto prostrediu aké tu dnes domáci vytvorili. Čakalo nás pekné futbalové prostredie a pekný areál. My sme sa do zápasu snažili vstúpiť s tým, aby sme v prvom rade neinkasovali, čo sa nám darilo. Domáci boli od začiatku zápasu aktívni, my sme hrozili viac-menej nejakými protiútokmi. Z toho sme aj vyťažili, keď nám jeden vyšiel, dali sme gól. Dôležité bolo aj to, že sme v druhom polčase veľa súbojov a štandardných situácii uskákali. Snažili sme sa eliminovať silnú stránku domácich, tou sú práve spomínané štandardné situácie, a to sa nám podarilo.

Milan Nemec (tréner Pohronia): Ja myslím, že v dnešnom zápase sme boli lepším mužstvom, že sme dominovali, vytvorili sme si dobré šance. Žiaľ vinou nedôrazu a možno nesprávnosti riešenia sme nevyužili ani jednu. Súper nás potrestal v podstate jednou strelou na bránu, ale taký je futbal, takže sme smutní, chceli sme Jozefovi pripraviť krajšiu rozlúčku, chceli sme uhrať tri body, nevyšlo nám to.