PREHĽAD BASKETBALU: Muži nestačili na Žilinu

1. Slovenská liga Muži, skupina o 7.-11. miesto

Nedeľa 11.02.2018

ACADEMIC ŽU Žilina : MŠK BK Žiar nad Hronom 100:80 (23:16, 46:41, 79:56)

Body: Obert 26, Vrtík 18, Dolník 15, Supuka 13, Kašša 3, Oravec 3, Páleník 2

Hrali: Fábry

Dnes sme na palubovke silného súpera podali vcelku slušný výkon. Chlapci odohrali dobrý zápas a veľká škoda hluchej 4 minútovky v tretej štvrtine. Tam nám domáci odskočili na 20 bodov a už sme tento náskok nedokázali skorigovať. Hrali sme dnes celom dobre hlavne v útoku a keď sme si dobre podali loptu boli sme úspešní. Zápas sme si prehrali v tretej štvrtine, keď sme chceli zakončovať veľmi rýchlo a nepripravene a tam nás Žilina prekonala.

Tréner: Karol Kučera

Asistent: Norbert Nagy

Celoslovenská liga kadetov

Sobota 10. 02. 2018

MBK Liptovský Mikuláš -- MŠK BK Žiar nad Hronom 77 : 79 (25:19, 18:19, 13:16, 21:25)

Body: Babiak 17, Novák 17, Greguš 15, Kucej 14, Švec 7, Király 4, Grochal 3, Golebiowski 2

Hrali: Truben, Kotlárik

V sobotu vycestovali kadeti MŠK BK za svojim súperom do Liptovského Mikuláša. V prvom vzájomnom zápase na domácej palubovke podľahli Liptákom o 15 bodov. Húževnatý a fyzicky zdatný súper sa hneď od začiatku ujal vedenia, hlavne zásluhou úspešnej trojbodovej streľby. Zastaviť, spomaliť domácich sa podarilo až za stavu 12:2 a po oddychovom čase, ktorý zákonite musel prísť. Žiarčania si uvedomili, že bez obrany sa im nepodarí vyhrať a splniť svoj cieľ, ktorý si stanovili. Po prehratej prvej štvrtine 25:19 sa obraz hry zmenil. Žiarčania vstúpili do ďalšej časti hry koncentrovane, plnili si svoje úlohy v obrane a hlavne hrali kolektívne. Plnili pokyny trénera a čo je podstatné, dokázali sa presadiť v útoku proti zónovej obrane, ktorú súper hral celý zápas. Za predvedený výkon si všetci chlapci zaslúžia pochvalu a verím, že ich táto výhra bude motivovať k ešte lepšiemu tréningovému nasadeniu a väčšej chuti na sebe pracovať a zlepšovať sa.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Július Kucej

Starší žiaci U15 - Západ

Nedeľa 11.02.2018,

MŠK BK Žiar nad Hronom – BSC Bratislava 92:56 (27:19, 40:31, 70:44)

Body: Holic 23b., Tončík 13b.,Žemla 12b.,Šonkol 10b., Ziman 7b., Sirotný 6b., Balogh, Dekýš a Ďurica po 5b., Kosmel M. 4b., Galko 2b.

Hrali: Herich (2 doskoky)

Naši starší žiaci nastúpili v nedeľu 11.02.2018 na svoj ďalší súťažný zápas na domácej palubovke proti súperovi z Bratislavy a už od úvodu zápasu sa naši chlapci vďaka zodpovednému útoku a agresívnej obrane dostali do vedenia, ktoré sme si s prehľadom postrážili aj do polčasu. Mrzieť nás však môže niekoľko nepremenených ľahkých košov, ktoré nám v zápase uberali z našej pohody. Do druhého polčasu sme nastúpili s jasným cieľom udržať si naše vedenie, čo sa nám aj vďaka agresívnej obrane darilo. 27 získaných lôpt a 34 doskokov počas celého zápasu nám prinieslo zaslúžené víťazstvo s pohodlným náskokom.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia nasledujúci víkend a to na palubovke Považskej Bystrice v sobotu 17.02.2018 a hneď na druhý deň v nedeľu nastúpime na dôležitý zápas na palubovke Bánoviec, kde by sme súperovi chceli odplatiť nedávnu prehru z domácej palubovky.

Tréner: Marek Marko

Asistent: Jozef Oravec

Starší mini

Sobota 10.02.2018

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BK Žiar nad Hronom 22:87 (22:72)

Body: Barcík 15b., Kartík 12b., Kret 11b., Valent 10b., Horváth a Ondrík po 8b., Melaga a Danko po 6b., Barcík 4b., Kaša, Truben , Ščepko, Kondra , Juhász po 2b., Olajec 1b.

Hrali: Chrobák, Herich, Kňažko

BBK Bánovce nad Bebravou – MŠK BK Žiar nad Hronom 27:90 (27:78)

Body: Kret 17b., Horváth 11b., Kartík a Danko 10b., Ondrík a Valent po 9b., Olajec 6b., Truben , Kaša a Barcík po 4b., Melaga, Herich a Chrobák po 2b.

Hrali: Kňažko, Ščepko, Juhász,Kondra,

Žiarski starší mini cestovali na svoje ďalšie zápasy k súperovi z Bánoviec nad Bebravou. Žiarčania poctivou osobnou obranou získavali množstvo lôpt, z čoho mali veľa rýchlych protiútokov a dokázali si nimi vybudovať pohodlný náskok , ktorý udržiavali počas celého zápasu. Druhý zápas vyzeral podobne ako ten prvý, Žiarčania dodržiavali taktické pokyny a pomaly zvyšovali svoj náskok, a opäť sa bavili basketbalom. Ďakujeme rodičom, ktorí prišli povzbudiť našich chlapcov. Všetci hráči si z chuti zahrali a predviedli bojovný a kolektívny výkon.

Tréner: Jozef Oravec

Asistent: Ladislav Balogh