Poprad vyťažil proti Pohroniu z minima maximum (+ hlasy po zápase)

FK Poprad - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1 (1:0)

GÓLY: 26. Gallovič – 57. Kovařík

ROZHODOVAL: Šuniar, 150 divákov, ŽK: 2 – 1

FK POHRONIE : Jenčo – Nosko, Pittner, Tesák, Jacko, Pelegríni (84. Frimmel), Kosorin (75. Pavúk), Rejdovian, Kovařík, Blahút (80. Paraj), Bartoš

Za obrovskej zimy, kedy ortuť teplomera ukazovala -6 °C, odohralo Pohronie u favorita na postup do Fortunaligy veľmi dobrý zápas. Už v 8. minúte sa z priameho kopu triaslo brvno domácej brány po Rejdovianovej delovke. V 17. minúte pekne vystrelil Pelegríni. V tej istej minúte vypichol loptu Blahút a jeho nájazd vyrazil nohou brankár. V 24. minúte zase Knurovský zlikvidoval šancu Kosorína. V 26. minúte prišla prvá strela domácich na bránu Pohronia. Strela spoza šestnástky bola tečovaná a zapadla do šibenice a domáci viedli 1:0. Pohronie sa nevzdávalo a v 27. minúte brankár domácich musel vytesnil strelu Blahúta.

Aj druhý polčas začali hostia sebavedome a chceli sme vyrovnať výsledok. Podarilo sa im to v 57. minúte. Po rohu zmenil hlavou smer lopty Kovařík a bol 1:1. V 72. minúte sa mohlo Pohronie ujať vedenia keď sám Tesák na päťke z otočky vystrelil, ale Knurovský nohou vyrazil. Domáci v závere začali tlačiť, ale len nakopávali lopty a to hostia s prehľadom ustáli. V 80. minúte po rohu vysoko prekopol Zošák. V 84. minúte vyrazili hostia do brejku a osamotený Rejdovian dal tesne vedľa. Keď bude Pohronie v tomto trende pokračovať, určite ho čakajú príjemnejšie chvíle. STANISLAV NEUSCHL

Povedali po zápase:

Marián Kovařík (FK Pohronie): Zápas bol z našej strany výborne odmakaný. Naviazali sme na kvalitnú prípravu a to čo sme chceli hrať a o čo sa snažíme počas týždňa, sa nám aj podarilo preniesť do zápasu. Prvý polčas sme Poprad prehrávali a stačilo naozaj málo a viedli by sme 2:0. Potom sme ale, bohužiaľ, z jednej tečovanej strely dostali gól. Každopádne nás to vôbec neovplyvnilo a boli sme stále lepším tímom. V druhom polčase som si po výborne kopnutom rohu Pelegríniho nabehol na prednú tyč a poslal to k zadnej tyči. Cez týždeň mi tréneri pár vecí radili a z presne rovnakého miesta mi to tam padalo i na tréningu. Som rád, že mi to tam padlo aj v zápase a znamenalo to bod.

Milan Nemec (tréner FK Pohronie): „Sami sme očakávali ako vstúpime do jarnej časti sezóny. Predviedli sme dobrý, kombinačný výkon, hlavne v prvom polčase. Vytvorili sme si aj nejaké príležitosti, paradoxne sme však inkasovali gól. V druhom polčase pod väčším tlakom súpera sme už nehrali tak dobre kombinačne. Uhrali sme remízu, ktorá, si myslím, bola spravodlivá.“

Mikuláš Dvorožňák (asistent trénera FK Poprad): „Do jarnej časti sme určite chceli vykročiť tou správnou nohou, čo sa nám ale nepodarilo. Chceli sme získať tri body, no súper bol zdatný, húževnatý. Terén vôbec nehrá v náš prospech. Nepodarilo sa nám naplniť to, čo sme pred zápasom očakávali. Remíza je asi spravodlivá. Budeme musieť získavať body v ďalších zápasoch.“

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
  1. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  2. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  3. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  5. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  6. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  7. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
  8. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  9. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete?

Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po druhú triedu

Futbalové trávniky v regióne sa v sezóne 2017/2018 otvorili pre fanúšikov posledný raz. Tu sú výsledky zápasov od tretej po siedmu ligu.

Dve futbalové svadby

Dvaja známi futbalisti sa dostali do chomúta.

AKTUALIZOVANÉ 15.20

Zo skalného masívu na Sitne spadol lezec. Je vo vážnom stave

Muž (37) utrpel po páde z približne 30 metrov ozsiahle poranenia viacerých častí tela.

Pohronie v príprave proti slávnemu Slovanu: Zápas splnil svoj účel

Futbalisti Pohronia odohrali prvé prípravné stretnutia. Súperom im bol slávny klub Slovan Bratislava.