Prinášame ďalšiu časť seriálu o dedinských štadiónoch, ktoré v sebe ukrývajú zaujímavé rarity. Tentoraz sme ich pre vás hľadali v stredoslovenských obciach Braväcovo, Trnavá Hora, Očová a Nenince.
Futbalistov vystrieda folklór
Medzi kvalitné futbalové štadióny slovenských dedín s dobrou vybavenosťou patrí futbalový areál v Očovej, ktorý zahŕňa okrem klasického ihriska aj tréningovú plochu.
Poloha štadióna v obci je pre jej obyvateľov vyhovujúca. Priemerne chodí na domáce zápasy 100 až 150 návštevníkov, pričom kapacita tribúny je 500 ľudí.
Štadión sa využíva počas celého roka, a to aj na rôzne iné účely než futbal. Medzi najznámejšie podujatia patrí letný folklórny festival Očovská hruda. Pri obci, ktorá žije kultúrnymi zvykmi a folklórom, sa niet čomu čudovať.

Aj toto kvalitné zázemie čakajú v priebehu najbližšieho mesiaca viaceré zmeny. „Od mája ideme prerábať interiér štadióna. Podlahy, dlažbu, strechu a ostatné. Chceme, aby štadión spĺňal všetky potrebné kritériá. V exteriéri plánujeme iba malé kozmetické úpravy,“ povedal hrajúci tréner Ondrej Debnár.
Rokmi nabral svoje kontúry
Zaujímavý štadión sa nachádza aj v Trnavej Hore, kde svoje domáce zápasy hrá klub TJ Sokol, účastník VII. ligy skupiny B ObFZ Žiar nad Hronom.
Prvé škvarové ihrisko sa v obci zrodilo už v 60. rokoch. O desaťročie neskôr sa dorábali šatne, v 80. rokoch sa zase postavila tribúna. Na domáce zápasy chodí priemerne 100 fanúšikov.
Veľmi zaujímavá je poloha štadióna smerom na Ihráč. Súčasťou areálu je altánok. „V lete sa využíva ihrisko na rôzne akcie a podujatia, altánok si objednávajú partie na varenie guľáša. Pred šatňami chceme uložiť dlažbu, striedačky menič, opraviť tribúny. Pomaly, postupne. Podľa financií,“ ozrejmil Peter Švihorík.