Pondelok, 18. marec, 2019 | Meniny má Eduard

Nová Baňa ani Žarnovica nebodovali, Lieskovec zaskočil favorizovanú Lovču

V uplynulom kole nebola núdza o zaujímavé výsledky a prekvapenia. Najmä v piatej lige skupine C.

Žarnovica vo Fiľakove neuspela - ilustračnéŽarnovica vo Fiľakove neuspela - ilustračné(Zdroj: MFK Žarnovica)

III. liga

N. Baňa – Kalinovo 1:3 (0:1)

Góly: 51. Tužinský – 31. Juhaniak, 61. Radič, 79. Vančo

Prečítajte si tiež: Pohronie odohralo posledný zápas sezóny so cťou, na body to nestačilo

Nová Baňa pokračuje v „príprave“ na ďalšiu sezónu. Favorizovaní hostia šli do vedenia v 31. minúte, keď sa presadil Juhaniak. Po zmene strán sa radovali aj domáci, vyrovnával Tužinský. Avšak o 10 minút nato Kalinovo otočilo misky váh opäť na svoju stranu. Na konečných 3:1 pre hostí upravil v 79. minúte Vančo.

Fiľakovo – Žarnovica 3:1 (3:1)

Góly: 25. Kneževic, 40. Rubint, 44. Püšpöky – 45. Štefanka

Do 24. minúty sa na ihrisku nič podstatné neudialo. Prišla však 25. minúta a domáci šli do vedenia, po štandardnej situácii skóroval Kneževič. Aj druhý gól Fiľakovo padol po štandardnej situácii. V 40. minúte sa presadil hlavičkou Rubint. V 44. minúte peknou strelou spoza šestnástky prekonal gólmana Straku – 3:0. V poslednej minúte prvého dejstva hostia znížili. Po prihrávke Blahúta skóroval kapitán hostí Štefanka. V druhom polčase sa hostia snažili skorigovať výsledok, prestriedali, ale nepodarilo sa im už gólovo presadiť. Fiľakovo sa snažilo udržať dvojgólový náskok, čo sa mu do konca stretnutia aj podarilo. Domáci získali dôležité tri body, Žarnovica ani jeden.

Ostatné výsledky: Detva – B. Bystrica 1:2, Martin – L. Štiavnica 2:1, Námestovo – Teplička 3:0, Rim. Sobota – L. Hrádok 4:2, Čadca – Lučenec 2:1, Or. Veselé – Krásno 1:0

Góly: 13. Kalutskyi, 55. Šanta

Domáci majú obrovskú maródku, na zápas nastúpili len s 10 hráčmi, no aj napriek tomu dokázali držať s favoritom krok, keď sa hral vyrovnaný futbal. Do vedenia šiel Prameň už v 13. minúte, keď sa presadil Kalutskyi. Išlo však o spornú ofsajdovú situáciu. Aj domáci si vytvorili niekoľko šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. Druhý gól hostí prišiel v 55. minúte, úspešným strelcom bol Šanta. Aj v druhom polčase domáci hráči podávali veľmi dobrý výkon, no na vytúžený gól to nestačilo.

Lovča – Lieskovec 1:5 (1:3)

Góly: 19. Páleník – 2. Vrbovský, 17. Krčmárik, 32. Vronský, 67. Pařenica, 73. Konôpka

Domácim nevychádzalo od úvodu stretnutie takmer nič. Mali zviazané nohy, naopak, Lieskovec hral s ľahkosťou, dostával sa do šancí a navyše dokázal ich využívať. Už v 2. minúte sa presadil Vrbovský. V 17. minúte pridal druhý gól Krčmárik. Chlieb sa lámal potom. V 19. minúte domáci znížili na rozdiel gólu vďaka Páleníkovi. V 29. minúte však Matej Rapčan z Lovče nevyužil pokutový kop a o 3 minúty na- to hostia pridali tretí gól zásluhou Vronského. To bol zlomový okamih celého zápasu. Lovči viazla kombinácia, nevychádzali im útoky ani brejky. Vyzdvihnúť treba gólmana hostí Pavla Kováča, ktorý okrem toho, že chytil penaltu, poradil si aj s ďalšími šancami Lovče. Po zmene strán pridali ďalšie dva góly Lieskovca Pařenica a Konôpka. S výkonom domácich panuje nespokojnosť. Lieskovec sa tak postaral o prekvapenie, ale treba dodať, že si zaslúžene odváža domov tri body.

Š. Bane – Bacúch 0:0 (0:0)

V Štiavnických Baniach sa hral od úvodu vyrovnaný futbal. Prvú šancu si vypracovali hostia, no nevyužili ju. Potom zatlačili domáci, vypracovali si dve sľubné príležitosti, ale ani jedna neskončila za chrbtom brankára Bacúcha. Do šatní šli obe mužstvá za bezgólového stavu. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no do šancí sa nedostávali. Futbalisti Št. Baní hru neskôr vyrovnali, niekoľkokrát ohrozili bránu Bacúcha, ich strely však mierili nad alebo vedľa brány. Bacúch mohol zvíťaziť, pretože v závere stretnutia mali hostia šancu, ale domáci gólman Kalíšek podržal svoj tím, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Prečítajte si tiež: Milan Škriniar sa ocitol v najlepšej jedenástke sezóny

Ostatné výsledky: Hrochoť – Krupina 3:1, Jakub – D. Niva 3:1, Sása – Selce 1:4, Priechod – Sásová 0:3

6. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  7. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  10. Resco rozdelí medzi zamestnancov milión eur!

V Banskej Štiavnici ožil Dracula, ulice obsadili filmový štáb aj komparzisti

Známy príbeh nakrúcali aj v historickom meste, ktoré filmárov láka už desaťročia.

Komparzisti počas obedňajšej prestávky

Ako volilo Počúvadlo: V niektorých dedinách sa zrodili aj zhodné výsledky

V ktorých obciach žiarskeho regiónu s tromi okresmi si kandidáti delili rovnaké zisky?

Kotleba našiel podporu najmä v okrese Žarnovica

Čaputovú poslali ľudia do vedenia, našli sa však aj výnimky. Kde by chceli za prezidenta Šefčoviča a kde Kotlebu?

V Starej Kremničke síce zvíťazila Čaputová, no Kotlebu si vybral napríklad Martin Sekereš. Podľa jeho slov ho považuje za pronárodného kandidáta, ktorý sa vymedzuje voči Európskej únii.

Z učiteľky vizážistkou: Banskoštiavničanka pomáha ženám zvyšovať sebadôveru

Na svojom konte má niekoľko zaujímavých spoluprác a podujatí.