Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

Adam Hudec majstrom Slovenska v karate

V Košiciach sa konali majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov do 13 rokov v karate.

Adam Hudec na najvyššom stupienku.Adam Hudec na najvyššom stupienku. (Zdroj: MŠK Žiar nad Hronom)

KOŠICE. Na toto vrcholné športové podujatie si postup zo Slovenského pohára a z regionálnych súťaží vybojovalo 536 pretekárov. Medzi kvantom kvalitných karatistov nechýbali ani pretekári MŠK Žiar nad Hronom. Na majstrovstvá sa ich nominovalo 16 a aj tentoraz sa niektorým z nich podarilo prebojovať na stupne pre víťazov.

Prečítajte si tiež: Športové talenty: Mladá bežkyňa na lyžiach Roglová má za sebou najúspešnejšiu sezónu Čítajte

Na úvod súťaže boli dekorovaní celkoví víťazi Slovenského pohára. Aj tu mal MŠK Žiar nad Hronom svoje zastúpenie. Celkovými víťazmi Slovenského pohára vo svojich kategóriách sa stali Olívia Černáková (agility 5 ročné) a Ivana Gahírová (kumite 10-11 ročné nad 40 kg).

Po slávnostnom nástupe sa začalo bojovať o majstrovské tituly. V disciplíne súborné cvičenia kata nastúpilo 7 našich pretekárov. Medzi 6-7 ročnými dievčatami si skvele počínala Karolína Kortišová, ktorá si vybojovala titul vicemajsterky Slovenska.

V kategórii 8-9 ročných chlapcov sa veľmi darilo Adamovi Hudecovi. Už výsledky z posledných súťaží naznačovali, že Adam má dobre načasovanú formu a zo šampionátu by si domov mohol odniesť medailu. To, že to bude priamo majstrovský titul, sa ukázalo až na súťaži, keď Adam zdolal všetkých súperov na nulu.

O poslednú medailu z disciplíny kata sa postarala Nikola Kršiaková, ktorá sa prebojovala až do semifinále kategórie 10-11 ročných dievčat. Tu prehrala najtesnejším výsledkom a tak ju čakal boj o bronz, kde bola úspešná.

V disciplíne športový zápas kumite nastúpilo až 13 Žiarčanov. Veľmi pekný výkon predviedla Natália Veisová, ktorá v kategórii 8-9 ročných dievčat nad 37 kg našla premožiteľku až vo finále, a tak domov odišla s vicemajstrovským titulom. Podobne sa vyvíjala situácia aj pre Bibianu Černákovú, ktorá v kategórii 10-11 ročných dievčat do 35 kg skončila taktiež s titulom vicemajsterky. Do tretice postihol rovnaký osud aj Maxima Uhríka, ktorý sa prebojoval do finále kategórie 10-11 ročných chlapcov do 35 kg, kde bol úspešnejší jeho súper, no titul vicemajstra republiky určite potešil.

Svoj medailový debut na majstrovstvách republiky zažil Šimon Ďurian, ktorý si v kategórii 8-9 ročných chlapcov nad 34 vybojoval bronz. Medailovú zbierku v individuálnych kategóriách uzavrela taktiež bronzom Radoslava Kučerová v kategórii 10-11 ročných dievčat do 35 kg.

Prečítajte si tiež: Žiarski karatisti ovládli domáci Memoriál Jozefa Juhaňáka Čítajte

V súťaži družstiev v disciplíne kumite podalo bezchybný výkon družstvo našich žiačok v zložení Bibiana Černáková, Ivana Gahírová, Radoslava Kučerová a hosťujúca (Spartak Myjava) Štefánia Buchtová. Dievčatá si v prvom zápase poradili s družstvom TJ Rapid Bratislava, v druhom kole vyhrali nad družstvom KK Kretovič Košice. V semifinále vyhrali nad Shihan Poprad. Vo finále s CMK Banská Bystrica sa bojovalo až do posledných sekúnd, no nakoniec titul majsteriek Slovenska v súťaži družstiev išiel do Žiaru nad Hronom.

„Žiacke majstrovstvá republiky ukázali, že popri skúsených starších pretekároch, ktorí nás reprezentujú na najväčších európskych a svetových podujatiach, v klube vyrastá aj mladšia generácia, ktorá má dobre našliapnuté ísť v ich úspešných stopách,“ povedal Ľubomír Striežovský.

1. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok
  2. "Škoda riskovať!"
  3. Zarábať na poklese trhov nie je zložité. Čo treba robiť?
  4. Fixné výnosy do 8 % p.a. v závetrí mimo otriasajúcej sa burzy
  5. Nestarnú, ale dozrievajú
  6. Z opustenej priemyselnej zóny je dnes živá časť mesta
  7. Expert radí: Najväčším nepriateľom pri investovaní sú emócie
  8. Madeira je rajom pre milovníkov prírody
  9. KORONAVÍRUS: Päť rád na bezpečné bankovanie
  10. Pivný duel: Aké pivo pijú muži a aké viac chutí ženám?
  1. Pravda o kamerách do auta - reportáž serveru Volant.TV
  2. Ako na daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti?
  3. Ako postupovať pri dani z príjmu z prenájmu nehnuteľností?

Kraj hľadá pomocný personál pre karanténne centrá

Jedno z karanténnych centier vznikne aj v Banskej Štiavnici. Kraj avizuje prísne bezpečnostné opatrenia.

Respirátor typu FFP3.

Máte chuť počas karantény viac čítať? Banskoštiavnický antikvariát prišiel s nápadom

Vedenie miestneho antikvariátu spustilo projekt Kniha v rúšku. Cieľom je potešiť a zabaviť čitateľov aj v týchto dňoch.

Banskoštiavnický antikvariát prišiel s nápadom.