Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Pohronie zdolalo Podbrezovú, prvým súperom v novom ročníku bude Inter Bratislava

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalší prípravný zápas a dozvedeli sa prvého súpera v novom ročníku II. ligy.

V Podbrezovej Pohronie vyhralo vďala gólu z penalty.V Podbrezovej Pohronie vyhralo vďala gólu z penalty. (Zdroj: fb FK Pohronie)

Zverenci trénera Milana Nemca nastúpili na ďalší prípravný zápas na ihrisku Podbrezovej, z ktorého si vezú cenné víťazstvo 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral Marek Frimmel.

Zápas otvorila strela Leška z priameho kopu, ktorá iba tesne minula priestor troch žrdí. Na ďalšie šance sa čakalo do záveru prvého polčasu, kedy z hranice bieleho bodu vystrelil Frimmel. V ideálnej pozícii mu lopta ale nesadla. Podobne dopadol aj Mikušov pokus. Následne neuspel hlavičkou ani Jacko, keď gólman domácich reflexívne zasiahol.

Druhý polčas otvoril pokutový kop. Nicolas Mejri nešťastne zahral rukou vo vlastnej šestnástke a aj keď Marko Drobnjak smer zakončenia vystihol, Marek Frimmel otvoril skóre - 0:1. Ten istý hráč mohol pridať svoj druhý gól v stretnutí. Dostal pas na hranicu šestnástky, cez Magdu aj vystrelil, no Drobnjak výborne vybehol a zasiahol. Vyrovnanie mal na hlave v 62. minúte stopér Fischer, jeho hlavičku po rohovom kope z bránkovej čiary vyškriabal Jenčo. Obrovskú šancu zahodil i Kopičár, ktorý si v 76. minúte zasekol gólmana Pohronia, lenže pri zakončení stratil rovnováhu a v páde netrafil prázdnu bránu. Pohronie sa tak teší z cenného víťazstva v príprave.

FK Železiarne Podbrezová - FK Pohronie 0:1 (0:0)

Gól: Marek Frimmel (11 m)

Zostava FK Pohronie: Roman Packo, Ján Hatok, Ján Nosko, Patrik Jacko, Lukáš Tesák, Patrik Košuda, René Paraj, Mário Jacko, Marek Frimmel, Patrik Blahút, Roman Litwiak. Náhradníci: Tomáš Jenčo, Filip Krascscenits, Richard Župa, Ján Blahút, Chamran Guliyev, Artur Pidruchnyi, Ján Sojka, Matúš Antošík

Doma až v treťom kole

Už je známy aj žreb nového ročníka druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Na prvý zápas nastúpi Pohronie v sobotu 21: júla o 17:00 hod. na Interi. O týždeň neskôr sa predstaví opäť na pôde súpera, tentokrát u nováčika súťaže ŠK Odeva Lipany (28.7. o 17:30 hod.). Na domácom ihrisku sa Pohronie predstaví až v treťom kole (4.8. o 20:00 hod.) proti Trebišovu.