B. ŠTIAVNICA. Benefičná celodenná akcia Jašterice sa už na slovenskej metalovej scéne udomácnila. Okrem kvalitných kapiel fanúšikovia pomáhajú dobrej veci. Výťažok z festivalu putuje na fungovanie miestneho útulku pre psov a mačky – OZ Túlavá labka.

Veterinárne náklady, obojky, jedlo, čokoľvek čo nechcené zvieratá potrebujú môžu dostať práve zo vstupného, ktoré bude tento rok 15 eur. Festival sa tentokrát uskutoční v sobotu 25. augusta v priestoroch bývalej tabakovej továrne.
„Počas vlaňajšieho ročníka sa vyzbieralo pre OZ Túlavá labka vyzbieralo 800 eur. Zo všetkých troch doterajších ročníkov sme zvieratkám pomohli sumou približne 3000 eur,“ povedal jeden z organizátorov Lukáš Laco.
13 plus 3 dôvody prečo do Štiavnice prísť
Trinásť kapiel, menovite I AM PENTAGON, PRACH, BETON, ADACTA, FYASCO, JAKUBYSKO, THE WILDERNESS, ACID FORCE, DISTAX, SEDEM MINÚT STRACHU, RANA, HROBAR a DADCARE. Niektoré už v Štiavnici hrali a niektoré tam budú po prvýkrát. Majte na pamäti, že kapely odmietli honorár a hrajú zdarma.
Ďalšie tri dôvody
– rodinná atmosféra plná dobrej hudby, vegan friendly stravy a kvalitného českého pivka alebo nealko limonád. Ak vám bude teplo, tak sa schladíte vonku, ak vám bude dlho, prejdete sa po UNESCO meste.
– slovenské vydavateľstvá, ktoré podporujú festival a vy ich podporíte kúpou CD, LP alebo čohokoľvek, plus kapely a ich distro ako bonus.

– v sobotu sa venujete festivalu a v nedeľu Banskej Štiavnici. Nikdy neviete, čo v nej nájdete. Každý účastník festivalu má malé výhody v rôznych podnikoch a atrakciách v meste, ktoré s nami spolupracujú – stačí pozrieť FB event a nájsť potrebné info.
Príďte, potešíte karmu, zvieratá, seba a česko-slovenskú scénu!
