Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Víkendový futbalový sumár: Piatoligové derby pre Lovču, Janova Lehota v šlágri víťazne

Prinášame vám víkendový sumár výsledkov, komentárov a zostáv od tretej po siedmu ligu.

Janova Lehota uspela v šlágri II. triedy a je na čele tabuľky.Janova Lehota uspela v šlágri II. triedy a je na čele tabuľky. (Zdroj: Michaela Mrišková)

Tipos III. liga Stred

Žarnovica –Or. Veselé 2:2 (1:0)

Góly: 18. Kovchar, 54. Šmiheľ (vl.) – 69. a 88. Žilák (z 11 m). ŽK: 1 – 1. Rozhodoval: Kolofík, 150 divákov.

Žarnovica: Pavol – Suslov, Blaho, Jacko, Župa, Antošík, Kovchar, Urgela, Štefanka, Blahút (85. Nitško), Širáň (65. Blahút)

Aj v treťom vzájomnom stretnutí týchto mužstiev sa zrodila remíza. Úvodné minúty boli opatrné z obidvoch strán a tak prvá akcia sa zrodila až v 15. minúte. Prihrávka Kovchara však nenašla pred bránou hostí žiadneho hráča Žarnovice. Od tohto momentu zvýšili obidve mužstvá nasadenie. Rýchly protiútok hostí skončil nad bránou Pavola. V 18. minúte domáci založili ukážkovú akciu. Po osi Pavol – Širáň – Štefanka – Kovchar, posledne menovaný otvoril skóre zápasu – 1:0. Obidve mužstvá sa snažili, ale dobre hrajúce obrany v prvom polčase už nedovolili žiadnemu mužstvu skórovať.

Druhý polčas začali lepšie hostia, keď po strate lopty domácich v strede ihriska musel hlavičku hostí likvidovať Pavol. Potom skončila strela P. Blahúta nad bránou hostí. V 49. minúte domáci založili opäť jednoduchú akciu, ale strela P. Blahúta v dobrej pozícii skončila znova nad bránou hostí. Hneď v tej istej minúte Štefanka po prihrávke P. Blahúta netrafil bránu. V 54. minúte prienik P. Blahúta a jeho následnú strelu si hostia zrazili do vlastnej brány.

Nešťastným hráčom bol Šmiheľ – 2:0. Domáci boli na koni a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Opak bol však pravdou. Aktivita MFK klesla a po strate lopty na súperovej polovici, hostia založili rýchly protiútok. Ten sa skončil faulom v pokutovom území domácich a z jedenástky znížil najlepší hráč O. Veselého Žilák – 2:1. Hostia získali územnú prevahu a nebezpečne podkurovali domácej obrane. V 77. minúte ešte výborne zasiahol Pavol, ale v 88. minúte domáci opäť faulovali v pokutovom území. K lopte sa postavil Žilák a s istotou premenil aj druhý pokutový kop – 2:2. Domáci tak zbytočne stratili body, o ktoré prišli zbytočnými faulami v pokutovom území a od stavu 2:0 dovolili hosťom prevziať aktivitu na svoje kopačky.

Prečítajte si tiež: Žarnovica si po dobrom výkone z Turca odviezla tri body Čítajte

Ostatné výsledky 5. kola: L. Hrádok – Námestovo 2:1, Martin – Fiľakovo 3:1, Ružomberok B – Čadca 4:2, L. Štiavnica – Krásno 3:0, Kalinovo – Lučenec 1:1, Poltár – Zvolen 1:2, Podbrezová B – R. Sobota 0:1

Sl. Ďarmoty – N. Baňa 8:3 (4:3)

Góly: 13. a 14. Krajč, 35. Horváth, 44. a 87. Nilaš, 60. Vlčko (vl.), 69. Berec, 74. Zachar, 60. Vlčko (vl.) – 6. a 22. Branković, 30. Ljubisavljević

Rozhodoval: Oružinský, 100 divákov, ŽK: 2-2, ČK: 0-1. N. Baňa: Zarić – Vlčko, Pacalaj (68. Janšík), Konečný, Milošević, Čakloš, Ljubisavljević, Dobrík (46. Barniak), Branković, Pánik, Vozár (72. Brodziansky)

Úvod stretnutia vyšiel hosťom z Novej Bane. Ujali sa vedenia v 6. minúte po peknej akcii Branković. Domáci potom pridali na agresivite, začali byť lepším mužstvom a v priebehu dvoch minúty otočili skóre. Hostia nezložili zbrane, najskôr vyrovnával opäť Branković. Nová Baňa viedla po presnom zásahu Ljubisavljevića. Prvopolčasová gólová prestrelka pokračovala aj ďalej. Domáci vyrovnali na 3:3 a minútu pred koncom z 20-metrov z priameho kopu vymietol šibenicu hosťujúcej brány Nilaš. V 2. polčase hostia chceli zvrátiť stav, ale po druhej žltej karte sa porúčal pod sprchy dvojgólový Branković a od tohto momentu hralo futbal len jedno mužstvo – domáci. Tí pridali ďalšie štyri góly. Hostia nezvládli druhý polčas, ich hra sa rozsypala ako domček z karát.

Prečítajte si tiež: Hráči Pohronia sa zhodujú, že to bol ťažký zápas. Ďungel je najlepším strelcom II. ligy Čítajte

Ostatné výsledky: Rakytovce – Hriňová 1:0, Medzibrod – Tornaľa 0:0, Č. Balog – Badín 2:1, Detva – Kováčová 1:3, Pliešovce – Tisovec 3:0.

Góly: 52. Neuschl, 82. Páleník

Rozhodoval: Rohoň, 300 divákov, L. Vieska: Číž – Turkota, Repiský, Benča, Fišnar (67. Barboriak), Hanus, Gajdoš, Škriniar (46. Lapšanský), Barbora (73. Lepšík), Henžel, Arvaj, Lovča: Kučera – Krivjančin, Beňo, Budinský, Šebeň (88. Páleník), Rapčan, Rybár, Kopčan (83. Imrich), Debnár, Páleník, Neuschl (78. Goral)