Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Žiarčan Dubóczi na Ostrej Lúke medzi najlepšími (+ FOTO)

Na Ostrej Lúke sa uzavrel seriál majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu.

Jaroslav Dubóczi na trati(Zdroj: Stanislav Černák)

OSTRÁ LÚKA. Osemnásty ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu PAV VALTEC Ostrá Lúka 2018 zakončil slovenský šampionát v tejto motoristickej disciplíne.

Počas oboch súťažných dní sa na trati Budča-Ostrá Lúka zišlo 50 pretekárov a štyria predjazdci, ktorých výsledky sa nezaratúvali do majstrovstiev Slovenska. Oba dni sa zaobišli bez výraznejších problémov a preteky mali vcelku plynulý priebeh. V sobotu bolo polooblačno, tesne pred hlavnými súťažnými jazdami sa nepríjemne zatiahlo, v druhej časti trate spadlo z oblohy aj pár kvapiek, ale vozovka ostala suchá a tak sme mohli vidieť v niektorých prípadoch famózne jazdy.

Prečítajte si tiež: Šéf žiarskej atletiky Pajunk: Všetky deti podávajú skvelé výkony

V štartovom poli nechýbal ani Žiarčan Jaroslav Dubóczi jazdiaci na Seat Leon Supercopa TDi. V sobotu skončil v celkovom hodnotení na ôsmom mieste s výsledným časom 2:53.330, v kategórii E1+2000 mu patrila šiesta priečka, v triede druhá. V nedeľu si zlepšil svoj čas aj umiestnenie. V celkovom poradí skončil šiesty, keď dosiahol výsledný čas 2:51.566, vo svojej kategórii poskočil na piate miesto. V triede ostal na druhej pozícii.

Sobota

O celkové prvenstvo zvádzali boj Věroslav Cvrček, Igor Drotár, Jozef Béreš, Ján Lipták a Martin Juhás. Sobota patrilo českému jazdcovi Věroslavovi Cvrčekovi na Škode Fabia S 2000, ktorého súčet oboch ostrých jázd bol 2:33,023. O necelé 2 sekundy za ním zaostal slovenský matador Igor Drotár (Škoda FabiaR5 DTRi), tretiu priečku obsadil Roman Baran (Mitsubishi Lancer) s výsledným súčtom časov 2:47.263.

Nedeľa

V nedeľu sa za slnečného počasia z víťazstva opäť tešil Věroslav Cvrček, ktorý zlepšil svoj výsledný čas na 2:31,961, druhý bol znova Igor Drotár, na tretiu priečku poskočil Jozef Béreš junior (Ford Escort RS Cosworth WRC).