ŽIAR NAD HRONOM. V Žiari nad Hronom ostáva primátorom Peter Antal, vo voľbách porazil Marianu Pálenikovú.
Neoficiálne výsledky zverejnilo mesto na svojom oficiálnom facebooku. Pomer hlasov by mal byť 76,99 percenta pre Antala a 23,01 percenta pre Páleníkovú.
"Vnímam to ako výsledok práce celého tímu ľudí - nielen z mestského úradu, ale aj zo škôl, mestských Technických služieb a ďalších organitácií. Žiarčania ocenili, ako mesto funguje pod mojím vedením. Začína sa ďalšia etapa a teším sa na spoluprácu s novozvolenými poslancami," povedal pre MY.
Poďakoval sa za hlasy preňho aj za účasť.
Reagoval aj na antikampaň, ktorá sa objavila krátko pred voľbami. "Určite to nenechám tak a budem tlačiť, aby sa zistilo, kto je za ňou," dodal.
Mariane Páleníkovej sa nám v noci dovolať nepodarilo, na sociálnej sieti však zverejnila poďakovanie voličom.
"Ďakujem všetkým, ktorí prišli k urnám, pretože im ich mesto nie je ľahostajné, a to nech už dali svoj hlas komukoľvek. Gratulujem Petrovi Antalovi k opätovnému zvoleniu. Prajem Žiaru nad Hronom nech sa mu darí a nech má spokojných a šťastných občanov," napísala.