Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Výsledky 6. kola žiarskej zimnej ligy vo futsale

Kompletný prehľad 6. kola

(Zdroj: Ivan Mriška)

ŽIAR NAD HRONOM. Čierny deň Wartburgovcov, spanilá jazda Driapačov a úspešný víkend hráčov Prestavĺk. Tak by sa dalo zhrnúť šieste hracie kolo žiarskej zimnej ligy.

Dripači – Wartburgovci 13:8 (3:2)

Góly: Gregáň 4, Pittner 3, Lupták 3, Budinský D. 2, Drexler – Páleník M. 4, Žiak 2, Orság, Golha

ŽK: Gregáň – Čamaj

R: Barboriak

Dripači: Kalíšek – Drexler, Pittner, Gregáň, Lupták, Budinský D., Hudák, Vician, Pastier I.

Wartburgovci: Beňo – Páleník M., Žiak, Rozemberg, Golha, Orság, Prokaj, Čamaj, Urgela D.

V šlágri kola narazili na seba mužstvá, ktoré ašpirujú na celkové víťazstvo v súťaži. Zápas začali lepšie Wartburgovci, ktorí sa ujali vedenia a dokonca zvýšili aj na dvojgólové vedenie. Domáci na tento moment zareagovali ihneď dokázali vyrovnať a v závere prvého polčasu aj otočili vedenie na svoju stranu. V druhom polčase hostia dokázali vyrovnať a od toho momentu sa šance striedali na obidvoch stranách. Domáci dokázali viac svojich šancí využiť a to sa v nervóznom závere ukázalo ako rozhodujúce.

Janova Lehota – Prestavlky 6:9 (2:3)

Góly: Bodor 2, Malatinec 2, Kúštik, Karásek D. – Barbora 6, Barboriak A. 2, Galbavý

Janova Lehota: Mriška – Karásek D., Kúštik, Bodor, Malatinec, Herinek, Abrahám P., Paučo A.,

Prestavlky: Mirobil – Barbora, Barboriak A., Galbavý, Dedík, Nagy, Čerťaský

V priemernom zápase sa hral bojovný futbal a šance sa striedali na obidvoch stranách. Šancu na výhru mali obe mužstvá, ale futbalovejší hostia v závere zápasu ukázali väčšiu zohranosť a zaslúžene zvíťazili. V zápase sa zaskvel Barbora, autor šiestich gólov.

Prenčov – Wartburgovci 5:4 (3:1)

Góly: Blahút P. 2, Beňovič, Židík, Binder – Páleník M. 2, Orság, Prokaj

Prenčov: Blahút M. – Chovan A., Blahút P., Blahút F., Beňovič, Weber, Chovan D., Židík, Binder

Wartburgovci: Beňo – Páleník M., Žiak, Rozemberg, Golha, Orság, Prokaj, Čamaj, Debnár

Čierny deň Wartburgovcov sa odzrkadlil aj v druhom zápase. Hostia nastúpili do zápasu nekoncentrovane, čo domáci dokonale využili a dokázali zdolať papierového favorita. Zápasu by viac svedčila remíza. Hviezdou zápasu bol určite domáci brankár Blahút, ktorý zneškodnil množstvo striel hostí.

Galaktikos – Perla 5:9 (1:5)

Góly: Rapčan M. 3, Rybár, Ondrík – Túri Jo. 3, Túri Ju. 2, Haluška, Šebeň, Debnár M., Hudec R.

ŽK: Rapčan M.

R: Debnár

Galaktikos: Kučera – Rapčan M., Polc, Čakovský, Ondrík, Dekýš

Na zápas nastúpili dva vyrovnané celky, ktoré mali ambície vyhrať. Galaktikos nastúpil na zápas v oklieštenej zostave, čo sa odzrkadlilo už v prvom polčase a Perla si dokázala spraviť rozhodujúci náskok. V druhom dejstve sa Galaktikos snažil o zdramatizovanie, ale skúsení hráči Perly to nedovolili a zaslúžene vyhrali. Hráči Galaktikosu si za predvedenú hru v zostave akej prišli zaslúžia pochvalu.

Prestavlky – Prenčov 7:5 (2:3)

Góly: Barbora 2, Nagy 2, Dedík, Galbavý, Čerťaský – Beňovič 2, Weber 2, Blahút P.

R: Debnár

Do zápasu nastúpili obidve mužstva s cieľom vyhrať. Hostia nabudení výhrou nad Wartburgovcami začali lepšie a prvý polčas mali vo svojich rukách. V druhom polčase hráči Prenčova sa uspokojili s výsledkom, čo bola voda na mlyn pre domácich. Tí zvýšili na vyššie obrátky a zápas dokázali otočiť vo svoj prospech.

Basisti – Perla 8:12 (4:5)

Góly: Heško 3, Mišík 2, Orság S., Krátky, Rečlo – Túri Jo. 2, Túri Ju. 2, Cvejkuš 2, Haluška, Hudec T., Debnár, Zvara, Kliman,

R: Debnár

Basisti: Kupči – Barát, Orság S., Heško, Mišík, Beňo J., Mihál, Krátky, Rečlo, Egyed

Perla: Lehocký – Túri Jo., Túri Ju., Haluška, Hudec R., Šebeň, Debnár M., Hudec T., Zvara, Kliman, Cvejkuš

V záverečnom zápase hracieho dňa nastúpili proti sebe mužstvá z opačných koncov tabuľky. Mala to byť povinná jazda domácich, ale húževnatí Basisti začali zápas lepšie, keď v úvode duelu vyhrávali 2:0. Po tomto momente sa prebrali aj hráči Perly a do konca polčasu dokázali otočiť misky váh na svoju stranu. V druhom polčase už diktovali tempo hry skúsenejší hostia a držali si gólový odstup až do konca zápasu a zaslúžene vyhrali.

Zostava kola: Blahút M. – Gregáň, Pittner, Barbora, Túri Jo.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

V Banskej Štiavnici ožil Dracula, ulice obsadili filmový štáb aj komparzisti

Známy príbeh nakrúcali aj v historickom meste, ktoré filmárov láka už desaťročia.

Komparzisti počas obedňajšej prestávky

Ako volilo Počúvadlo: V niektorých dedinách sa zrodili aj zhodné výsledky

V ktorých obciach žiarskeho regiónu s tromi okresmi si kandidáti delili rovnaké zisky?

Kotleba našiel podporu najmä v okrese Žarnovica

Čaputovú poslali ľudia do vedenia, našli sa však aj výnimky. Kde by chceli za prezidenta Šefčoviča a kde Kotlebu?

V Starej Kremničke síce zvíťazila Čaputová, no Kotlebu si vybral napríklad Martin Sekereš. Podľa jeho slov ho považuje za pronárodného kandidáta, ktorý sa vymedzuje voči Európskej únii.

Z učiteľky vizážistkou: Banskoštiavničanka pomáha ženám zvyšovať sebadôveru

Na svojom konte má niekoľko zaujímavých spoluprác a podujatí.